ویدئوهای سمینار زیباشو (وبیاد)

اسفند سال گذشته با همکاری موسسه خیریه همگام سمیناری با عنوان زیباشو در سالن همایش موسسه خیریه رعد برگزار شد. در این سمینار شاهین طبری، رضا بهرامی‌نژاد و من درباره درک ما از زیبایی و شیوه‌ی زیبا دیدن دنیا صحبت کردیم. با همکاری سایت وبیاد این سخنرانی‌ها تصویربرداری شدند و اکنون در این سایت منتشر شده‌اند.

برای دیدن ویدئوها روی تصاویر کلیک کنید.

درباره سخنرانی من

AmirMehraniZibaShow

زیبایی چیست و ما چطور آن را درک می‌کنیم؟ وقتی می‌خواهیم زیبا شویم باید چه کنیم؟ اگر می‌خواهیم آدم بهتری باشیم چگونه باید اینکار را انجام دهیم؟
در این وب یاد درباره زیبایی، زیبا دیدن و زیباتر شدن صحبت می‌شود. عادت‌ها برای ما انسان‌ها مانعی هستند برای دیدن زیبایی‌ها؛ ما به زیبایی‌های اطرافمان عادت می‌کنیم و آن‌ها را نمی بینیم؛ این زیبایی‌ها می‌توانند یک تابلو در اتاق باشند یا حضور و سایه پدر و مادر و یا آرامش درونی و بسیاری زیبایی‌های دیگر.
ما انسان‌ها چه زمانی زیبا خواهیم شد؟ وقتی ویژگی‌های مثبت را می‌بینیم، وقتی کلمات را جاری می‌کنیم، وقتی می‌بخشیم و وقتی هدیه می‌دهیم و وقتی شکرگزاری می‌کنیم.

درباره سخنرانی شاهین طبری

ShahinTabaryZibaShow

برای دیدن زیبایی‌ها باید زیبا بود. برای اینکه دیگران را دوست داشته باشیم و ببخشیم باید ابتدا خود را دوست بداریم. همه ما فارغ از هرگونه محدودیتی، می‌توانیم زیبا باشیم و از زیبایی‌ها لذت ببریم. برای زیبا بودن ما باید خود و توانایی‌های خود را بشناسیم؛ باید بتوانیم «بهترین خود» را ببینیم و بدانیم به کجا می‌خواهیم برسیم و باید بتوانیم خود را در محیط و شرایطی قرار دهیم که رشد کنیم. برای زیبا بودن باید جسارت و جرات تغییر شیوه و روش زندگی خود را داشته باشیم.

درباره سخنرانی رضا بهرامی‌نژاد

RezaBahramiZibaShow

ما اغلب خودمان را زیبا نمی‌دانیم؛ اما می‌توانیم زیبایی‌های جهان را ببینیم. اگر ما بتوانیم خودمان را پرورش دهیم که به خود فکر نکنیم و زیبایی‌های جهان را ببینیم، قطعا جهان ما را به عنوان یک موجود زیبا خواهد پذیرفت. به جای اینکه مدام به این فکر کنیم که دیگران ما را چگونه می‌بینند؟ توجه خود را به زیبایی های اطرافمان معطوف کنیم.
از زیبایی معانی و تفسیرهای مختلفی وجود دارد، حتی مظاهر مختلفی از زیبایی وجود دارد که بسیار متفاوتند؛ یک چهره می‌تواند زیبا باشد، یک گل، یک حرف، معصومیت کودک، به ثمر رساندن گل در فوتبال یا حتی یک سخنرانی سیاسی. ما باید بتوانیم در شرایط و مکان‌های مختلف، زیبایی را ببینیم!

نمایش 2 دیدگاه
  • mP
    پاسخ

    ممنونم. ساده بود و صمیمی. ساده زیباست.

ترک بک ها

یک نظر بدهید