Thursday، August 6، 2009

فرهنگ سازی

یکی از هدفهای من در زندگی اطلاع رسانی و آموزش دیگران به تفکر است و البته نه به اجبار. از زمانی هم که وارد گوگل شدم و بعد هم درگیر شرکت نوپا و مسائل تجاری، سعی کرده ام وقتی چیزی را آموختم و همچنین ملکه ذهنم شد آن را به عینه و به رایگان که ذات این وبلاگ است با خوانندگانم مطرح کنم.

فکر می کنم بعد از تمام این سالهای نوشتن، وبلاگ باید به سمت و سوی فرهنگ سازی کامل برود. حمایت از سایر وبلاگ نویسانی که در این حیطه می نویسند، بحث بر سر مسائل و مشکلات کارآفرینی در ایران و راه حل های عملی با توجه به شرایط و مقررات کشورمان و همچنین انتقال دانش همیشه در بین اهداف این نوشته ها بوده است. طبیعتا کمبود و کاستی همیشه بوده و من تلاش می کنم این کاستی ها رو به مرور زمان رفع کنم. از این رو باری دیگر سپاس از خوانندگانم و اینکه بدانیم شکست، به تعویق انداختن اهداف، سر خوردگی، از خود راضی نبودن، گیرهای کار، شرایط اجتماعی، سرکوفتها، سرزنش ها، فشار خانواده، عدم موفقیت و هزاران عامل دیگری که باعث بشه از مسیر واقعیمون عقب بیفتیم، نباید بگذارد که ببریم و ادامه ندیم. تمام اینها برای خود من هم هست.

از سویی پشتکار، امید به آینده، داشتن روحی بزرگ، خوشحال شدن از موفقیت دیگران و حتی زیردستان و به همدیگر یاری رساندن و همکاری فرهنگ و تفکری است که بیشتر از پیش باید آنرا بین خودمان گسترش دهیم. نوشتن انتقادهای سازنده، همکاری های خوب، در ارتباط بودن، مدارا کردن و همه اینها باعث می شود تا به موفقیت در زندگی کاری برسیم.

دو ماه گذشته روزهای سختی را گذرانده ام. چند تار موی سفیدی هم گویا شیطانی کرده و برای خود جا باز کرده اند. اما زندگی جاریست و مثبت ها رو باید در نظر گرفت. رسیدن به قله هیچ وقت هدف نیست. هدف خود سفر به قله است. این تنها یک جمله است اما من هم مانند بسیاری دیگر بارها فراموش می کنم. دوستان خواننده، هم وطنان، قبل تر نوشتم که کارنامه زندگی هر شخص معلوم می کند که چقدر در زندگی خود موفق بوده است و چقدر این موفقیت را با دیگران به اشتراک گذاشته است. از این رو از همه کسانی که به این فرهنگ سازی اعتقاد دارند و دنیای کارآفرینی رو هم ارج می نهند، دعوت می کنم که اراده را داشته باشیم و آغازگر راه باشیم. هدف این وبلاگ جدای از نوشته های شخصی و آموزش، فرهنگ سازی نیز هست چرا که همیشه اعتقاد داشته ام، جوانان ما بنیه قوی برای یادگیری را دارند. یکی از دلایل پیشرفت غربی ها هم همین است. فرهنگ سازی مناسب. پس سعی کنیم با هم بیاموزیم و کمکی باشیم برای همدیگر در جهت رشد و تکاپو. بار دیگر پیش به سوی اهداف بزرگ، اینبار با کمک همدیگر. بیشتر در این باره خواهم نوشت.

برچسبها:

2 نظر:

در August 6, 2009 3:21 PM, Anonymous خليل رضوي گفت...

درسته پژمان . من هم با شما هتسم . من هم دوست دارم هر چيزي را بلدم به ساده ترين وجه به ديگراني كه شايد حتي به فكر يادگيري هم نيستند آموزش دهم . من هم همانطور كه از روحيه و برخوردهاي شما ديدم ، از كلاس گذاشتنهاي الكي كه برخي تازه به دوران رسيده ها دارند خوشم نمياد و متنفرم . اميدوارم دوستان همسفر ما را همراهي كنند .

 
در August 7, 2009 11:10 AM, Blogger Amir گفت...

سلام من یک مطلب راجع به این موضع نوشته ام و یک ایده هم در این مورد ارائه دادم. لطفا بخونید و اگر فکر کردید می تونه این ایده مفید باشه بیشتر راجع بهش صحبت کنیم.
http://amirmehrani.com/thecoach/?p=240

 

ارسال يک نظر

<< صفحه اصلی