مربی‌نامه (7) – هفته‌ی سمینارها

چند وقتی هست که کم می‌نویسم. هم بیشتر روی کارهای اجرایی متمرکز هستم و هم هر از گاهی پیش میاد که انرژی نوشتن ندارم و به‌نظر میاد این روزها هر دو را باهم تجربه می‌کنم. البته شکستگی دست هم مزید برعلت شد. با این وجود روزهای بسیار شلوغی رو تجربه کرده‌ام و روزهای شلوغی هم پیش رو است.

دوره شناخت توانایی‌ها

کلاس‌ها کماکان پیش می‌رود و هفته آینده جلسه چهارم خواهد بود. آزمون شناخت توانایی‌ها را از شرکت‌کنندگان گرفته‌ایم و پاسخ‌ها را در جلسه پنجم ارائه خواهیم داد. بحث‌ها سرکلاس داغ است و معمولا زمان کلاس بیش از سه ساعت طول می‌کشد و کماکان در کلاس با بچه‌ها گفتگو می‌کنیم. نکته ویژه این دوره افزایش سن شرکت‌کنندگان و همینطور حضور خانوادگی است که برای خودم بسیار جالبه. همینطور تفاوت شغلی شرکت‌کنندگان از پزشکی تا آی‌تی هم جالب توجه است و باعث می‌شه معمولا مباحث از زوایای دید متفاوتی بررسی بشن.

گردهمایی سالانه چارگون

اول آذر چهارمین گردهمایی سالانه چارگون برگزار شد. از 3 ماه قبل از برگزاری این رویداد تعداد زیادی از همکاران در شرکت تلاش می‌کنند تا در روز برگزاری میزبان حدود 1000 مهمان باشند. امسال اما فرصت نشد تا پایان سمینار کنار همکارانم باشم و به‌رسم هرسال ساعت پایانی سمینار رو دورهم جشن بگیریم. اما همیشه از بودن در این رویداد و تجربه‌ای که شکل می‌گیره بسیار لذت بردم و یاد گرفته‌ام.

سمینارهای دانشگاهی

این هفته رو می‌شه گفت هفته سمینارهای دانشگاهی. یکشنبه دوم آذر با همکاری دوستان و بخصوص با زحمت‌های خانم حبیبی عزیز، در دانشگاه شریف سمینار شناخت توانایی‌ها برگزار شد. بحث‌های خوبی شکل گرفت و با شرکت‌کنندگان گپ و گفت‌های جذابی داشتیم.

روز سه‌شنبه هم در دانشکده فنی دانشگاه تهران همین سمینار تکرار شد و روز پنج‌شنبه هم به دعوت محمود حق‌وردی عزیز، در یک جمع کوچک در دانشکده خبر دانشگاه آزاد درباره شناخت توانایی‌ها صحبت کردم.

مستند شناخت توانایی‌ها

دو هفته قبل با همکاری دوستان دوربین و سه‌پایه را برداشتیم و رفتیم در خیابان از مردم پرسیدیم شما چه توانایی‌هایی دارید؟ پاسخ‌ها جالب بود. ویرایش ویدئو که تموم بشه حتما منتشرش خواهم کرد. از افراد مختلف در سن‌های متفاوت این سوال رو پرسیدیم و نتایج جالبی داشت. از همین ویدئوها هم در سمینارهای دانشگاهی استفاده کردم که خیلی به درک مسئله شناخت توانایی‌ها کمک کرد.

مشارکت در کتابی در زمینه رهبری

ابتدای سال 93 این فرصت را داشتم تا در کنار 12 نویسنده از نقاط مختلف دنیا در تدوین کتابی با عنوان Another State of Mind مشارکت داشته‌باشم. این کتاب تا پایان سال میلادی منتشر خواهد شد و از طریق سایت آمازون در دسترس خواهد بود. موضوع کتاب درباره این است که چطور آموزه‌های کهن در فرهنگ‌ها امروز می‌تواند به کسب و کارها کمک کند. موضوع من آموزه‌های مولانا بود. بعد از انتشار نهایی کتاب حتما درباره‌اش خواهم نوشت.

این هفته به مشارکت در تدوین کتاب دیگری با عنوان Appreciative Leadership دعوت شدم که بسیار از این بابت خوشحالم چرا که این شانس را دارم تا در کنار افراد سرشناس این حوزه در دنیا کار کنم.

برنامه تلویزیونی یک کار خوب

فیلم‌برداری مرحله اول برنامه یک‌کار خوب هم تمام شد و باید منتظر مرحله بعدی بود. ایده این برنامه که با سبک Reality Show تهیه شده جالبه و امیدوارم نتیجه کار هم خوب باشه.

شبکه‌های اجتماعی

در اینستاگرام معرفی کتاب را شروع کرده‌ام. سعی می‌کنم حداقل هفته‌ای دو کتاب خوب را معرفی کنم. در توییتر هم داستانک‌های جو ادامه داره. جالبه برام که استقبال از این داستانک‌ها خوب بوده و انگیزه‌ای شد برای تبدیل کردنش به یک کتاب.

نمایش 1 دیدگاه
  • پیام طراوتی
    پاسخ

    چه خوبه که اینقدر سرشار از انرژی هستید.

یک نظر بدهید