خلاصه‌ای از محتوای کانال تلگرام در هفته‌ی گذشته

پادکست‌ها

خوشحالم که از پادکست‌ها فیدبک‌های خوبی گرفتم و همین هم انگیزه‌ی کار بیشتر هست. در دو هفته‌ی گذشته سه پادکست منتشر کردم:

بخاطر گذشته آینده‌ات رو فردا نکن!

خیلی از ما بخاطر هزینه‌هایی که در گذشته کرده‌ایم٬ مثلا زمانی که برای رشته‌ای گذاشته‌ایم یا سال‌هایی که در شرکتی کار کرده‌ایم و با آنها خوشحال نیستیم٬ می‌ترسیم که به سمت آینده‌ای متفاوت بریم. در چنین شرایطی ما آینده را فردای هزینه‌های گذشته می‌کنیم. در این پادکست درباره‌ی این موضوع توضیح داده‌ام.

صندلی‌هایی که خالی می‌مانند!

قبلا مطلبی داستان‌گونه نوشته بودم با عنوان صندلی‌هایی که خالی می‌مانند. اجرای صوتی این مطلب را هم در هفته گذشته در کانال منتشر کردم.

اثر تتریس چیست؟

حتما تتریس بازی کرده‌اید و حتما براتون اتفاق افتاده که وقتی تتریس بازی می‌کنید و چشمانتون رو می‌بندید مغزتون تصویر بازی رو ادامه می‌ده. از این اثر در تمرین افزایش شادی می‌توان استفاده کرد. در این پادکست هم درباره‌ی این اثر و هم درباره‌ی چگونگی‌‌اش توضیح داده‌ام.

دانلود پادکست‌ها

محتوای ویدئویی

در این هفته چند بخش از مستند HUMAN رو منتشر کردم که گفتگوهای تاثیرگذاری بود. یکی از این ویدئوها گفتگوی قاتلی بود که چطور در کودکی کتک می‌خورده و فکر می‌کرده دوست داشتن یعنی آزار دادن و در نهایت یک مادر و دختر را به قتل رسانده. ویدئوی کوتاه اما بسیار تکان‌دهنده‌ای بود. مشاهده در آپارات

از متن‌‌های منتشر شده در کانال:

تو سرزمینی که متعلق به تو نیست نمون.

جایی که بهش تعلق نداری فرسوده‌ات می‌کنه. باعث می‌شه آدمی بشی که برای خودت غریبه‌است. باعث می‌شه کارهایی بکنی که از خودت تعجب کنی.

باعث می‌شه کم کم خودت رو نشناسی و سنت که بیشتر می‌شه خشمت به خودت افزایش پیدا کنه.

در سرزمینی که متعلق به تو نیست، سخت می‌تونی زیبایی پیدا کنی و زیبا ببینی. این سرزمین خاکستریِ بی‌روحه. تو سرزمین‌های خاکستریِ بی‌روح، همه غریبه‌اند. تو این سرزمین آدم‌ها اولش از درد خاکستری‌ها اشک می‌ریزند و کم کم خشک و بی‌حس می‌شن مثل همون خاکستری‌ها. توی هر سرزمینی که باشی کم کم رنگ و بوی همون خاک و آب رو می‌گیری.
اگر هنوز ندایی هست که به تو می‌گه که باید مهاجرت کنی به شهری جدید، شک نکن. تو هنوز زنده‌ای.

وقتی مهاجرت کردی تو آدمی هستی که داستانی ارزشمند از زندگی در سرزمین‌های خاکستریِ بی‌روح داری که می‌تونی برای آدم‌های دیگه روایت کنی و به اونها بگی مهاجرت به سمت زیبایی‌ها می‌تونه چه حسی داشته باشه.

تو سرزمینی که متعلق به تو نیست نمون.

کانال تلگرام امیر مهرانی

عضویت در کانال تلگرام

نمایش 1 دیدگاه
  • جام تراس
    پاسخ

    مطلب اخرتون بسیار زیبا بود، اما همیشه نمیشه اینطور قضاوت کرد، باید آدم هم بتونه خودشو با سرزمین و زندگیش وفق بده.

یک نظر بدهید