گزارشی از دورهمی پایان سال شناخت توانایی‌ها

از حدود دو ماه پیش صجبت‌های برگزاری یک رویداد جمع و جور را با مریم پازوکی داشتیم. این برنامه روز 15 اسفند برگزار شد و با تعدادی از شرکت‌کنندگان دوره‌های شناخت توانایی‌ها در کافه آی‌تی جمع شدیم و چند ساعتی را کنار هم بودیم. هدف برنامه این بود که دوباره دیداری تازه کنیم، لحظات خوشی داشته باشیم و کمی هم تعمق کنیم.

آواز امیر دولتخواه

امیر دولتخواهامیر دولتخواه

 

 

 

 

 

 

برنامه با آوازی از امیر دولتخواه شروع شد. امیر از شرکت‌کنندگان دوره‌های ابتدایی بود که مسیر خودش را در زمینه خوانندگی ترسیم کرده بود و اکنون بعد از گذشت سه‌سال در حال تهیه اولین آلبومش است. امیر صدای فوق‌العاده‌ای داره و بدون شک می‌تونه آینده بسیار روشنی پیش‌رو داشته باشه.

یک کلمه برای تمام دنیا

IMG_8693-19
احسان بهلولیدر بخش بعدی برنامه احساس بهلولی به جمع ما اضافه شد. احسان بازیگر تئاتر است و از موسسین پلاتو برف که محل برگزاری دوره‌های پلاتوست. اگر اهل تئاتر دیدن باشید حتما کار خانه‌واده که امسال سیمرغ بهترین تئاتر جشنواره فجر را برد را دیده‌اید و بازی احسان در این نمایش در نقش مادر خانواده را به‌یاد دارید.

احسان در دوره‌های پلاتو مربی است و با بازی‌های جذابش موقعیت‌های ویژه‌ای برای شرکت‌کنندگان خلق می‌کند. در روز جمعه هم با یک بازی گروهی همه را به تکاپو انداخت. او از شرکت‌کنندگان خواست خودشان را در موقعیتی تصور کنند که برای چند لحظه کوتاه تمام دنیا ساکت می‌شود و آنها فرصت دارند یک کلمه را بگویند که تمام دنیا آن را بشنود. تحلیل احسان از این بازی و برداشت آدم‌ها از انتخاب کلماتشون جالب بود و لحظه‌های شادی را ایجاد کرد. اگر شما بودید چه کلمه‌ای را به تمام دنیا می‌گفتید؟

 

قوی سیاه

امیر مهرانی

بعد از بازی احسان، من در حدود سی دقیقه صحبتی داشتم با عنوان قوی سیاه و درباره عدم قطعیت در زندگی صحبت کردم. این‌که ما همواره قوهای سفید را می‌بینیم و می‌شناسیم اما قوهای سیاه هم وجود دارند و چون ما نمی‌بینیمشان دلیل بر نبودشان نیست. در واقع قوی‌های سیاه نماینده عدم قطعیت و عدم آگاهی ما هستند. این مفهوم را از کتاب قوی سیاه نسیم نیکلاس طالب وام گرفتم و موضوع را متمرکز کردم بر عدم قطعیت در زندگی. این‌که ما برنامه‌ریزی می‌کنیم اما باز چیزهایی اتفاق می‌افتد که تمام برنامه‌های ما را بهم می‌ریزد و ما هرگز از قبل فکرش را نمی‌کردیم. فایل صوتی صحبت قوی سیاه را به‌زودی منتشر خواهم کرد.

کارت‌های تبریک نوروز

مریم پازوکی

مریم پازوکی غیر از برنامه‌ریزی و مدیریت کارها، در طول روزهای قبل از برگزاری رویداد زحمت زیادی کشید و کارت‌های تبریک ویژه‌ای را برای شرکت‌کنندگان درست کرد. به‌نظر می‌رسید شرکت‌کنندگان کارت‌ها را بسیار دوست داشتند و انتخاب کارت‌ها شد بخش جذابی از برنامه.

عکس دسته‌جمعی

شناخت توانایی‌ها

دست آخر هم کیک و نسکافه و چای خوردیم و برای سال جدید آرزوهای خوب کردیم و عکس دست جمعی گرفتیم.

تشکر

این برنامه در کافه آی‌تی برگزار شد و میثم زرگرپور عزیز بسیار من رو شرمنده کرد و برای برگزاری برنامه زحمت زیادی کشید. همینطور محمد مسعود شاهی که برنامه را عکاسی کرد و فرنوش بلقیس‌زاده، حمید پورجم (تیم بنفش – خودشون می‌دونن ماجرا چیه) و مسعود برزگر که بسیار کمک کردند تا برنامه به‌خوبی برگزار بشه.

نمایش 0 دیدگاه
 • بهرنگ
  پاسخ

  سلام
  جای من خالی بود
  جای خالی سلوچ
  متاسفانه گرفتاری کاری زیادی دارم که حتی اجازه نداد دوره رو تموم کنم
  آقای مهرانی، اگه دیدمت حتماً میگم چه کلمه ای رو میگفتم
  کلمه ای که تمامی دانش جهان رو در اون لحظه باهاش بیان کردم
  تمامی احساس
  تمامی شادی ها
  و تمامی غم های نوع بشر توش خلاصه میشه
  اینجا نمیگم که بقیه بتونن کلمه های خودشون رو بیان کنند
  شاید دیدمتان
  شاید

  • امیر مهرانی
   پاسخ

   جات که بسیار خالی بود بهرنگ جان. امیدوارم ببینمت به‌زودی. من هم مشتاق دیدارم و خیلی متاسفم شدم که نتونستی دوره رو ادامه بدی. تو کلاس کلی یادت می‌کردیم.

 • پیام طراوتی
  پاسخ

  چه خوب. چه زیبا و چه امیدوار کننده.
  خیلی دوست دارم و امیدوارم سال بعد، بنده هم افتخار حضور در چنین جمعی را داشته باشم.

 • سارا
  پاسخ

  هر چند دیره ولی دوست دارم بنویسم
  اون دورهمی بسیار عالی بود
  و یک کلمه برای دنیا
  امیدوارم این دست نشستها و دورهمی ها بشتر باشه چون بشخصه برای من عمل گرایی رو بیشتر می کنه که مهمترین نکته است تو زندگیم

  سپاس از همتون

یک نظر بدهید