همایش شناخت توانایی‌ها – 15 اسفند، اصفهان

همایش شناخت توانایی‌ها اصفهان

پیرو درخواست علاقه‌مندان به شرکت در این همایش مبنی بر تغییر زمان همایش به علت وجود ترافیک کاری در آخر سال، به اطلاع می‌رساند همایش یک روزه شناخت توانایی‌ها که در تاریخ۱۵ اسفند برگزار می‌شد، لغو و به زمان دیگری در اردیبهشت سال ۹۳ موکول شد. زمان دقیق و نحوه ثبت‌نام متعاقبا اعلام می‌شود.

در طول سال‌های گذشته دوره شناخت توانایی‌ها همواره در تهران برگزار شده است. اما به لطف همراهی همکارانم در مرکز آموزش و مشاوره چارگون و پیگیری‌های مسیح کریمیان عزیز از شرکت گاتا، این فرصت دست داد تا اصفهان اولین شهری باشد که همایش شناخت توانایی‌ها در آن برگزار می‌شود.

بدون شک این همایش با تجربه‌های قبلی هر مخاطبی در زمینه سمینارهای آموزشی متفاوت خواهد بود. همواره به‌دلیل علاقه شخصی به هنر، سعی کرده‌ام تا هنر و آموزش تئوریک را در کنار هم قرار دهم و از هنر به‌عنوان یک رویکرد کمک آموزشی استفاده کرده‌ام. اما در این همایش استفاده از هنر رنگ و بویی پررنگ‌تر از گذشته خواهد داشت. در ادامه درباره چرایی این موضوع توضیح داده‌ام:

اول: در این همایش یک روزه چه موضوع‌هایی مطرح خواهد شد؟

در این همایش درباره موضوع‌های زیر صحبت می‌کنم و سعی می‌کنم تا با تمرین‌ها و فعالیت‌های عملی درک مباحث ملموس‌تر شود. محورهای صحبت 15 اسفند شامل موارد زیر است:

 • آشنایی با رویکرد امکان محور در زندگی
 • آشنایی با فلسفه رشد بر مبنای توانایی‌ها
 • آشنایی با استعداد، توانایی، ضعف و روش‌های شناسایی آن‌ها
 • شناخت تم‌های توانایی
 • کشف گذشته قابل تقدیر و نهال توانایی
 • برنامه‌ریزی بر مبنای توانایی‌ها
 • بازی‌های گروهی

دوم: شناخت توانایی‌ها در روز درختکاری

کاشتن یک نهال خلق ارزش است. ارزشی که باعث شکل‌گیری تاثیری ارزشمند در دنیا می‌شود. استعدادهای ما به‌سان بذرهایی هستند که بلذات قدرت بارور شدن دارند اگر آنها را در زمین درست بکاریم، برایشان وقت بگذاریم و آنها را درست پرورش دهیم. این رویکرد باعث شد تا همکاران پیشنهاد هماهنگی روز همایش با روز درختکاری را بدهند تا نمادی باشد برای شناخت استعدادها و تبدیل کردن آنها با توانمندی.

سوم: چرا این همایش متفاوت است؟

همانطور که اشاره کردم، همواره دغدغه هنر را داشته‌ام. وقتی به شهر اصفهان فکر می‌کنید، نمی‌توانید زیبایی‌های این شهر را که به‌خصوص در معماری بناهایش نمود پیدا می‌کند نادیده بگیرید. محل سمینار در موزه خصوصی حسین پناه که در یک بنای قدیمی و تاریخی واقع شده، خواهد بود. معماری این ساختمان به ما یادآوری می‌کند که زیبایی‌ها را ببینیم و وقتی زیبایی‌ها را می‌بینیم دنیا رنگ و بویی تازه می‌گیرد. کشف توانایی‌ها یعنی دیدن زیبایی‌های خود و دیگران. دیدن این زیبایی‌هاست که ما را در زندگی قدرتمندتر و ثابت‌ قدم‌تر می‌کند چرا که همواره می‌توانیم کاری را انجام دهیم که در آن قدرتمند هستیم.

این سمینار صرفا به ارائه یک‌سویه از طرف من نخواهد پرداخت بلکه داستانی به موازات ارائه مفاهیم علمی و تئوری پیش خواهد رفت. یک بازیگر تئاتر در این سمینار ما را همراهی خواهد کرد و داستان شهرهای نامرئی از ایتالو کالوینو را به نحوی روایت خواهد کرد که هر اپیزود آن متناسب با مباحث علمی مطروحه خواهد بود. بنابراین مخاطب‌ها همزمان در دو جریان موازی پیش می‌روند و این روایت داستانی کمک خواهد کرد تا درک مفاهیم تئوریک عمیق‌تر شود. همراه روایت داستان موسیقی متناسب با فضا و داستان به‌شکل زنده نواخته خواهد شد و این موسیقی کمک می‌کند تا مخاطب بتواند بیشتر در خودش عمیق شود و فکر کند.

بنابراین مخاطب با یک سخنران رسمی که روی سن به ارائه می‌پردازد روبرو نخواهد بود و تجربه‌ای تلفیقی از هنر، مباحث علمی و سفر برای کشف خود را همزمان به‌دست خواهد آورد. تلاشم این خواهد بود تا از این پس سمینارهای یک روزه شناخت توانایی‌ها با چنین سبک و سیاقی برگزار شود و تجربه‌ای متفاوت از آموزش را برای مخاطب‌های خود به ارمغان بیاورد.

چهارم: چه کسی و از کجا می‌تواند شرکت کند؟

هر فردی که می‌خواهد کیفیت بهتری از آنچه که هست را در زندگی و کار خود تجربه کند می‌تواند در این سمینار شرکت کند. با توجه به این‌که این همایش در اصفهان برگزار می‌شود طبیعی است که عمده مخاطبان از اصفهان باشند، اما پیشنهاد می‌کنم اگر علاقه‌مند هستید آخر هفته‌ای را داشته باشید که شما را به تعمق بیشتر برای زندگی و کار سوق دهد و برای شروع سال جدید انرژی‌تان را بازیابی کند، پیشنهاد می‌کنم از هر شهری در این برنامه شرکت کنید. اگر هم دوستان و اقوامی در اصفهان دارید لطفا به آنها درباره این همایش بگویید.

پنجم: پس از برگزاری سمینار یک روزه

بعد از برگزاری این سمینار یک روزه، کارگاهی دو روزه در بهار 93 با تعداد محدودتری از افراد علاقه‌مندی که در این سمینار شرکت کرده‌اند برگزار خواهد شد که این کارگاه شامل آزمون شناخت توانایی‌ها و تمرین‌های عملی‌تر و پیشرفته‌تر برای شناخت توانایی‌ها و زندگی توانمند خواهد بود.

توضیح کامل درباره برنامه و ثبت‌نام آنلاین

 

نمایش 6 دیدگاه
 • میلاد رستم پور
  پاسخ

  سلام، به واقع می خواستم که از نزدیک شما رو ملاقات کنم. کار شما قابل تقدیر و ستایش فراوان است. امیدوارم تجربه خوبی در اصفهان داشته باشید. موفق و سربلند باشید.

 • احسان
  پاسخ

  سلام

  لینک ثبت نام کار نمیکند و دوباره به همین صفحه برمیگردد!!!

 • سامان
  پاسخ

  سلام لینک ثبت نام کار نمیکند

 • nayyereh
  پاسخ

  سلام آقای مهرانی
  آیا این دوره در تبریز هم برگزار خواهد شد؟ اگر در تبریز برگزار بشه منتظر میمونیم ولی اگه نباشه دوست ندارم این فرصت خوب رو از دست بدم

 • محمد
  پاسخ

  منم برای دوره تبریز منتظر هستم.

یک نظر بدهید