نینجای استیکی نوت

سال 89 مطلبی نوشتم با عنوان 7 ابزار غیر کامپیوتری که کارایی شما را افزایش می‌دهد. از آن زمان تا کنون با وجود تبلت و موبایل من که هنوز نتواستم ابزارهای غیرکامپیوتری را از جریان کاری حذف کنم. حتی نمی‌خواهم هم حذف کنم. ممکن است خیلی‌ها هم با من هم عقیده باشند که هنوز نوشتن با خودکار و مداد در دفتر یا روی کاغذ حس و حال خودش را دارد که هیچ گجتی نمی‌تواند جای آن را بگیرد.

اولین آیتمی که در آن مطلب نام بردم استیکی نوت بود. استفاده از استیکی نوت‌ها با تنوع شکل و رنگی که دارند می‌تواند خیلی هیجان انگیز و مفید باشد. استیکی نوت‌ها را می‌توان به همه‌جا چسباند و می‌توان از تنوع رنگی آن‌ها استفاده‌های متفاوتی کرد. شاید ساده‌ترین کاری که هرکدام از ما با استیکی نوت‌ها انجام می‌دهیم، نوشتن مواردی هست که باید در خاطرمان بماند و چسباندن آن روی میز یا اطراف مانیتور باشد.

حتی زمانی که شما قدرت استیکی نوت را با دیوار محل کارتان تلفیق کنید، می‌توانید اطلاعات ارزشمندی را به‌واسطه این برگه‌های رنگی کوچک با همکارانتان به اشتراک بگذارید. استیکی نوت‌ها می‌توانند مثل بسته‌های اطلاعاتی کوچک روی دیوار و میز افراد یک تیم حرکت کنند.

شما می‌توانید یک دیوار پر از استیکی نوت‌های حاوی ایده‌هایتان داشته باشید یا می‌توانید یک تقویم بزرگ روی دیوار داشته باشید و کارهای هر روز و روزهای آتی را با استیکی نوت در این تقویم بچسبانید. می‌توانید توانایی‌ها و اهداف خود را روی استیکی‌ها بنویسید، به دیوار بچسبانید به دیوار و ارتباط بین هر توانایی و هر هدف را مشخص کنید. در نهایت که کارهای زیادی می‌توان با استیکی نوت‌ها انجام داد و این کاملا برمی‌گردد به نیاز و خلاقیت شما.

خاطرم نیست چند وقت پیش دنبال چه موضوعی بودم که در Slideshare.net با اسلایدی برخورد کردم به اسم Sticky Note Ninja. در این اسلاید روش‌ استفاده از این برگه‌های کوچک برای حل مسئله را می‌آموزید. در خود سایت استیکی نوت نینجا هم چند مورد قابل دانلود پیدا می‌کنید که می‌تواند کاربردی باشد.

 

البته با این برگه‌های کوچک کارهای هنری هم انجام می‌دهند.

طراحی خیابانی با استیکی نوت

استیکی مونالیزا

استیکی جابز

اگر دوست دارید با استیکی نوت‌ها یک ستاره نینجایی درست کنید، اینجا را ببینید.

دیدن این سه ویدئو هم خالی از لطف نیست:

تجربه‌ای منحصر به‌فرد با استیکی نوت

برنامه‌ریزی پروژه با استیکی نوت

آینده استیکی نوت‌ها

آیا شما نینجای استیکی نوت هستید؟ چه تجربه‌ای در استفاده از استیکی نوت‌ها دارید؟

——————————————————————————————————————————————————

این مطلب در وبلاگ thecoach.ir منتشر شده است. شما می‌توانید مشترک خورا ک این بلاگ شوید.

برای آگاهی از زمان ثبت‌نام کارگاه شناخت توانایی‌ها در خبرنامه آموزشی عضو شوید.

من را در توییتر و گوگل+ دنبال کنید.

نمایش 5 دیدگاه
 • فاطمه
  پاسخ

  دوستان و همكاران من زياد از استيكي نوت استفاده مي كنند ولي من از ديدن مانيتورهاشون دچار استرس و اضطراب مي شمs-( من معمولاً كارهام رو روي برگه هاي A5 ليست مي كنم؛ نه حتي برگه A4 كه به نظرم بزرگ هست و باز حس استرس بهم مي ده! ;-)از اينكه با انجام دادن شون كنارشون تيك بزنم احساس بهتري دارم 🙂

 • مسیح کریمیان
  پاسخ

  یک نکته ای که در مورد استیکی نوت ها به نظر من می رسه مدیریت اونها بعد از مصرف هست در واقع اونها بعد از اطلاع رسانی شون کارکرد دیگه ای دارن که معمولا من سعی می کنم اونها رو نگه دارم و از رویدادها و یادداشت هام در یک بازه زمانی یک لاگ تهیه کنم و بعد اونها را دور بندازم.

 • رضا قربانی
  پاسخ

  درود
  آن زمان پای مطلبت کامنت گذاشتم که ابزارهای دیجیتال شاید بهتر باشند. هنوز هم روی آن حرفم هستم. با این تفاوت که تصور می‌کنم ابزار خیلی مهم نیست. نویسنده‌هایی بودند که روی دستمال کاغذی نوشتند یا کاغذ سیگار. چون نه فرصت داشتند نه دسترسی و نه امکانات. از این موضوع هم نمی‌شه نتیجه گرفت که خلاقیت رابطه مستقیمی با کمبود امکانات دارد. خلاقیت فارغ از ابزار است. خودش را نشان می‌دهد. به هر طریق ممکن. استیکی نوت دوست داشتنی است. چه دیجیتال چه غیر دیجیتال. اما همیشه و همیشه باید حواسمان باشد که این‌ها ابزار هستند. بسیاری از مواقع ابزارها هدف می‌شوند.
  شاد باشی و موفق و عالی

 • sina
  پاسخ

  دوست من webgozar.ir خرابه …… حیف سایت شما …. هر جا استفاده کردین به .com تبدیل کنین …. میبخشید بابت Spam

 • Miladsob
  پاسخ

  دات استیکی نوت به اینه که بعد از انجام دادن کار از روی دیوار بکنیمش، وحتی در بعضی مواقع مچاله و به دور هم بیندازیم
  ولی اگه کارها رو روی کاغذ لیست کنیم، با خط زدن روشون، حس بهتری میده به آدم که یعنی اینکار رو پشت سر گذاشتم!
  (البته این مورد شخصی و واسه هرکس متفاوته)
  در ضمن جنس بد بعض از اتیکی نوت‌ها هم باعث میشه که خوب نچسبن رو دیوار، این مورد خیلی عذاب آوره…

یک نظر بدهید