بودن در مسیر درست

حرکت در مسیر درست یعنی داشتن احساس رضایت از دقایق، ساعت‌ها و روزهایی که می‌گذرانیم. یعنی انرژی بی‌دلیل صرف نمی‌شود. یعنی بسیاری از رویدادها برای شما الهام بخش و تاثیر‌گذار خواهد بود. یعنی دعا و نیایش شما، کار کردن، بودن در کنار خانواده، غذا خوردن، مطالعه، پیاده‌روی و هرچیزی که به آن فکر کنید برای شما تاثیری بیش از نرمال خواهد داشت. حرکت در مسیر درست یعنی شما براساس توانایی‌ها زندگی کنید.وقتی که برمبنای توانایی‌ها زندگی می‌کنید…

یعنی اتفاقات را بخوبی درک می‌کنید. یعنی نشانه‌ها را می‌بینید و نشانه‌ها به شما کمک می‌کنند تا سمت و سوی حرکت خود را بدست آورید. نشانه‌ها در هر موضوع ساده‌ای پیدا می‌شوند. در فیلمی که شما می‌بینید، در کتابی که می‌خوانید، در زمانی که از پشت پنجره خانه خود نظاره‌گر خیابان هستید، هنگامی که با دوستی صحبت می‌کنید، شما چیزهایی را می‌بینید که دیگران نمی‌بینند. به یک کشف شهودی می‌رسید و نقطه نورانی برای شما کشف می‌شود و این اتفاق زمانی می‌افتد که شما براساس داشته‌های خود یعنی توانایی‌ها زندگی کنید.

اما در بسیاری از مواقع آنچه که اتفاق می‌افتد این است که توانایی‌هایمان را فراموش می‌کنیم. همه چیز برایمان عادی می‌شود. غذا خوردن، مطالعه، ایمان، خانواده، شغل و … و هرچیز دیگر برایمان خسته کننده خواهد بود. چون به توانایی‌های خود، به ویژگی‌های منحصر به‌فردی که داریم توجه نمی‌کنیم و اینجا، نشانه‌ها گم می‌شوند. چون فکر می‌کنیم پیشرفت و حرکت رو به جلو یعنی هرآنچه که نداریم را بدست آوریم در حالی‌که چیزهایی که داریم را نمی‌بینیم و اتفاقا شاید آنچه که داریم ما را بیشتر کمک کند تا به آنجایی که باید، برسیم. اما ما توجهی نمی‌کنیم و باز همین می‌شود که نشانه‌ها گم می‌شوند.

نشانه‌ها همه جا هستند اگر شما بخواهید آنها را ببینید. اولین نشانه‌ها در وجود خود شما نمایان می‌شود اگر براساس توانایی‌ها زندگی کنید. اما چطور می‌توانیم بفهمیم که چه توانایی‌هایی داریم؟

——————————————————————————————————————————————————

این مطلب در وبلاگ thecoach.ir منتشر شده است. شما می‌توانید مشترک خورا ک این بلاگ شوید.

شما توانایی‌های ویژه‌ای دارید که استفاده از آنها می‌تواند به موفقیت شما در کار و زندگی کمک کند.

 کارگاه شناخت توانایی‌‌ها ۲۲ دی ۱۳۹۰٫

برای آگاهی از دوره‌های آموزشی در خبرنامه آموزشی عضو شوید.

من را در توییتر و گوگل+ دنبال کنید.

نمایش 0 دیدگاه
 • علي اكبري(آج)
  پاسخ

  سلام
  مطلب جالب و مفيدي بود
  موفق باشي

 • محمد جواد طواف
  پاسخ

  برای من بهترین نشانه، آشنایی با شما و سایت شما بود، از دیروز شروع به خواندن مطالبتان کردم، و بسیار بسیار استفاده کردم و ایده های زیادی به ذهنم رسید، فهمیدم بسیاری توانمندی ها را دارم، ولی خودم فکر می کنم پیش و پا افتاده است و اینها را همه می دانند، در صورتی که اینطور نیست…

 • امیر مهرانی
  پاسخ

  @محمد جواد طواف ممنون از لطف شما خوشحالم که مفید بوده.

 • مهدی.م
  پاسخ

  عالی بود!:)

 • بامداد
  پاسخ

  عالی بود – میگم جناب مهرانی در این خصوص یعنی شواهد و علائم و همچنین درک شهودی این نشانه ها کتاب و یا مقاله ای معرفی می کنید ؟؟؟
  قرآن بر خلاف منطق ارسطوئی می گه شما باید اول حرکت کنید بعد نشانه ها نمایان خواهند شد – طبق منطق ارسطوئی ما اول باید نشانه ها را ببینیم بعد در اون مسیر حرکت کنیم – ولی قرآن برخلاف این روش اول به راه آمدن و در مسیر حرکت کردن را شرط درک نشانه ها می داند .
  الذین جاهدو فینا لنهدینهم سبلنا – کسانی که در راه ما حرکت کنند ما راه هایمان را بدان ها می نمایانیم .

 • امیر مهرانی
  پاسخ

  @بامداد راستش من خیلی با منطق ارسطویی آشنا نیستم اما تجربم بهم می‌گه که وقتی حرکت می‌کنی می‌تونی نشانه‌ها رو ببینی.

 • پورمعصوم
  پاسخ

  با سلام
  جالب بود
  استفاده کردم.

 • منتقد
  پاسخ

  بسیار عالی
  گاهی نداشته های ما می توانند پلی باشند برای هدف غایی…
  داستان همان فردی که زمانی به خاطر نداشتن ایمیل، آبدارچی اش هم نکردند ولی تاجر بزرگی شد.

 • احسان نصيري
  پاسخ

  نور آفتاب همه جا مي تابد اما اتفاق خاصي نمي افتد،كافي است يك ذره بين در مقابل اين نور قرار دهيم آنگاه مي سوزاند.رمز موفقيت در يك كلمه خلاصه مي شود.و آن اين است : تمركز
  تمركز بر روي توانايي ها و توانمندي هاي شخصي.تمركز بر روي موهبت هاي خدادادي.اما افسوس ما انسان ها بيشتر به دنبال نداشته ها يمان هستيم تا داشته ها.
  ((( كيست آن كه صد گوسفند داشته باشد و يكي از آن گوسفند ها گم شود و او آن نود و نه را وا نگذارد و به دنبال آن گم شده نرود؟؟؟)))
  موفق باشي امير عزيز

 • Ahmd
  پاسخ

  سلام
  یعنی احساس خوشنودی بدور از نگرانی و ترس.

 • مهران
  پاسخ

  از نظر تئوري حرفهاي بسيار جالبي است اما چطوري ميتوان اين سخنان زيبا را عملي كرد مهم

  است ذره بين جلوي آفتاب گرفتن يك نفر فهمد و كشف كرد نه همه مردم در عين حال لطفأ راه شناخت

  توانايي ها را بفرماييد يا مسالي بزنيد كه روشنتر شود . ممنون

 • امیر مهرانی
  پاسخ

  @مهران روش شناخت توانایی‌ها موضوعی است که در کارگاه شناخت توانایی‌ها به اون می‌پردازیم و چون یک فعالیت کارگاهی و عملی است قابل ارائه از طریق متن نیست. اگر علاقه‌مند هستید می‌تونید در دوره‌های بعدی کارگاه شرکت کنید.

 • هادي
  پاسخ

  خيلي مطلب خوبي بود و دقيقا منظور شما رو فهميدم! چون خودم در برهه‌هاي خاصي از زمان همين حس رو دارم و خيلي پرانرژي و مثبت هستم و به توانايي‌هام واقفم و انگار كه مي دونم بايد چي كار كنم و كجا دارم ميرم. و الان دقيقا همون چيزيه كه نياز دارم چون مي‌خوام شغلمو عوض كنم

یک نظر بدهید