به این پرسش فکر کنید!

همه اقدامات امروز ما موقعیت‌های بعدیمون رو می‌سازن. شاید ندونیم دقیقا بعد از امروزمون چه شکلی خواهد شد اما می‌شه تصوری ازش داشت. بنابراین خیلی ساده فقط به این پرسش‌های به‌هم پیوسته فکر کنید:

قدم بعدی که برمی‌دارید شما را به کجا می‌برد؟ چگونه آدمی خواهید بود؟ چه نکاتی در شما تقویت شده که کمک می‌کند انسان بهتری باشید؟

نمایش 6 دیدگاه
 • ضیاء شیخ الاسلامی
  پاسخ

  قدم بعدی من طی کردن دوره‌ی سربازیه. قصد دارم توی دانشگاه خودمون امریه بگیرم.
  در طول دوره‌ی امریه می‌خوام با خودم خلوت داشته باشم. مهم‌ترین سوالای زندگیم رو از خودم بپرسم و برای اون‌ها پاسخ مناسبی پیدا کنم.
  در انتهای این دو سال فرد متعادل‌تری خواهم بود و خودم رو از جنبه‌های مختلفی برای زندگی آماده خواهم کرد.
  اجتماعی‌تر شدم و مهارت‌های عملی مفیدی رو یاد گرفتم.

 • سیما مهذب
  پاسخ

  داشتم فکر می کردم. به اینکه: “گاهی وقتا همه چی دارم اما چون -حس خوبی- ندارم انگار هیچی ندارم و گاهی وقتا با اندک چیزی حس میکنم همه دنیا مال منه- چون حس خوبی دارم”…به نظرم مهم نیست: قدم بعدی مون در زندگی چیه یا اینکه مقصدمون کجاست. مهم اینه که بتوانیم این حس خوب را در خود ایجاد کنیم. چطوریش رو هم فقط خودمون می تونیم پیدا کنیم ولاغیر. در این صورت هر قدمی که برداریم و هر کجا که باشیم یا به هر کاری مشغول، اونجا میشه بهشت ما! وقتی هم که بتونیم بهشت خودمون رو بسازیم قطعا کناردستی های ما یعنی عزیزان، دوستان، همکاران- نیز از اون بهشت بی نصیب نخواهند بود. وقتی حس خوب موجود باشه به طور قطع ما انسان بهتری خواهیم بود یا حداقل سعی می کنیم انسان بهتری باشیم.

 • پیام طراوتی
  پاسخ

  جناب مهرانی، من گمان می کنم مشکل اکثر کسانی که می خواهند تو کلاس های شما شرکت کنند همانند من این است:
  “قدم نمی زنیم، داریم درجا می‌زنیم”

 • علی قاف
  پاسخ

  قدم های بعدیم بی شک من رو به تحقق رویاهام نزدیک میکنه . شاید انسانی که دوره جدید زندگی شو آغاز کرده آماده تلاش بیشتر . برای انسان بهتری بودن سعی کردم خودم باشم خود واقعی و تلاش کنم اشتباه هایم رو دوبار تکرار نکنم .

 • فرشاد
  پاسخ

  قدم بعدی من رها شدن از شغل بازدارنده فعلی‌م و رفتن سراغ کاریه که به اون تنها به چشم یک درآمد نگاه نمیکنم بلکه ازش لذت میبرم…
  قدم بعد از اون راه‌اندازی کسب و کار خودم هست.

 • پرویز
  پاسخ

  چند ماه هست که دارم به پرسشی مشابه این پرسش فکر می‌کنم!
  حدود شش ماه هست که دورۀ کارشناسی ارشدم تموم شده و هر روز توی راه توی لحظات بیکاری در محل کار، هنگام شنیدن موزیک مورد علاقه‌ام بهش فکر می‌کنم!؟
  خیلی پیچیده است هنوز سربازی نرفتم، می‌تونم خیلی راحت تقاضا بفرستم و برم یه دانشگاه خارجی دکترا بخونم، از طرفی به دکترا گرفتم هیچ اعتقادی ندارم و ذهنم برای کارهای کاربردی ساخته شده، از طرف دیگه کار الآنم از من یه کارمند خواهد ساخت در حالی که دوست ندارم یه مهندس خالی باشم، در عین حال که وضع مالی فلان و ….
  به هر جهت سئوال سختی هست برای جواب دادن مشکل سر این هست که انتخابی که قرار گذاشتم تا پایان سال انجام بدم هر روز گزینۀ جدیدی باز می‌کنه و بیشتر پیچیده می‌شه. این جاست که احتمالاً هر کسی که بیشتر به انتخاب فکر می‌کنه بیشتر می‌ترسه از نتایج اون، بیشتر به چالۀ انتخاب فرو می‌ره و کمتر جواب سئوال رو درک می‌کنه.

یک نظر بدهید