معرفی چند وبلاگ و پادکست

16 شهریور روز وبلاگستان فارسی بود و وبلاگ‌نویس‌ها به رسم هر سال برای این روز مطالبی را منتشر می‌کنند. هفته گذشته شبنم کهن‌چی – خبرنگار- ازم خواست تا مطلبی رو در این‌باره بنویسم که متاسفانه به‌دلیل فشردگی کارها نتونستم روی این موضوع متمرکز بشم. اما در این چند وقت با چند وبلاگ و پادکست آشنا شدم که فکر کردم معرفی آنها حداقل کاریست که می‌توانم انجام بدهم:

آرش میلانی

آرش میلانی قطعا نیازی به معرفی برای کسانی که در حوزه وب فعالیت می‌کنند ندارد. آرش در وبلاگش خودش را نینجای خوشحال‌سازی معرفی می‌کند و در وبلاگش اگرچه سمت و سوی فنی دارد اما دغدغه‌هایش را می‌نویسد. نوشته‌ها و نوع نگاهش قطعا آموزنده و تاثیرگذار است. وبلاگ آرش میلانی

پادکست بی‌نام

در ادامه فعالیت‌های آرش، اخیرا تولید پادکستی را به همراه پیام صادری شروع کرده با عنوان پادکست بی‌نام که در آن درباره مسائل حوزه تکنولوژی صحبت می‌کنند. این پادکست خیلی پرطرفدار شده و اگر به مسائل حوزه تکنولوژی علاقه‌مندید از دستش ندهید. این پادکست‌ را هم می‌توانید از وبلاگ آرش دنبال کنید.

رادیو شهرزاد

اگر به ادبیات داستانی و شعر علاقه دارید رادیو شهرزاد می‌تونه انتخاب خوبی باشه. تهیه کنندگان رادیو شهرزاد شعر می‌خوانند، موزیک‌های خوب انتخاب می‌کنند و داستان‌ها را صوتی می‌کنند. ظاهرا فعالیت‌شان چندوقتی متوقف بوده اما دوباره شروع کرده‌اند.

مونولوگ‌های سامان جعفری

سامان جعفری دنیایش با صدا گره خورده. سامان مونولوگ می‌گوید و احساسش را در قالب صدا به مخاطب منتقل می‌کند و حرف‌هایش می‌شود حرف خیلی‌ها که انگار کسی دیگر برایشان زمزمه می‌کند. مونولوگ‌های سامان را هم در لیست خود می‌نوانید بگذارید.

یک فتاحی

ابوالفضل فتاحی را اولین بار در فرودگاه مشهد دیدم وقتی‌که برای همایش روز آخر می‌رفتیم. یک دستش چمدان بود و یک دستش هم عروسک فامیل دور. خیلی زیاد حواسش به فامیل دور بود و ماهم مجبور بودیم با عروسک فامیل دور مثل یک انسان رفتار کنیم. یعنی می‌بایست جای نشستن می‌داشت و معاشرت می‌کرد. ابوالفضل بسیار پرانرژی است و دغدغه‌های زیادی دارد. در وبلاگش از همه این دغدغه‌ها می‌نویسد.

محسن احمدی

محسن احمدی در زمینه مدیریت پروژه و مدیریت تیم‌ها به‌خصوص در حوزه نرم‌افزار می‌نویسد. اگرچه کم می‌نویسد اما به نکات خوبی اشاره می‌کند. این وبلاگ را هم در حوزه حرفه‌ای و کاری می‌توانید دنبال کنید.

اگر شما وبلاگ دیگری را می‌شناسید که مطالب ارزشمند منتشر می‌کند در کامنت‌ها لینکش را بگذارید تا دیگران هم من و هم دیگر خوانندگان با آنها آشنا شویم.

نمایش 0 دیدگاه
 • Soheil
  پاسخ

  سلام،بین لیست سامان جعفری رو میشناسم -کاراش خوبه خصوصا صدای دلنشینی داره

  ما هم پادکسته کارمون
  http://podcastplus.ir

 • وحید دامن‌افشان
  پاسخ

  من می‌خوام از این فرصت استفاده کنم و وبلاگ خودم رو معرفی کنم:
  http://panevis.ir/

 • مینا
  پاسخ

  http://lideranlajvar.blogfa.com/
  یه وبلاگ خوب از آقای حمیدرضا عزیزمحمدی در باره گردشگری و آشنایی با نقاط و آداب و رسوم نقاط مختلف کشورمونه. وبلاگ جالبیه توصیه می کنم سری بزنید و نظر هم بدید.

 • پویا
  پاسخ

  سلام.
  تو سطر اول مونولوگ سامان جعفری به اشتباه “قالب”، “غالب” نوشته شده.

 • ابوالفضل
  پاسخ

  خیلی جالب بود، صبح خوندم از لطف شما هم سپاسگزارم، کلی به خاطرات مشهد و فامیل دور خندیدیم با بچه ها، مشهد سفر خوب و جالبی بود به خصوص آشنایی با شما حیف که خیلی زود رفتید.

 • رامین مهرانی
  پاسخ

  از نوشته های آرش میلانی بسیار لذت بردم. ممنون.

 • شاخ نبات
  پاسخ

  سلام و درود
  منم میخوام اینجا وبلاگ می بی غش رو معرفی می کنم برای علاقه مندان به شعر…
  torbatehafez.blogfa.com
  شاد باشید و پایدار

 • ali yeganeh
  پاسخ

  سلام / دعوت میکنم از سایت باشگاه بهروزی هم دیدن نموده و نظرتان را بیان فرمایید/با تشکر!

یک نظر بدهید