موسسه همرو

هر سازمان یک روایت منحصر به‌فرد دارد که باید به‌زیبایی تعریف شود. و بهترین کسانی که می‌توانند سازمان خود را روایت کنند یا آن را تغییر دهند اعضای آن سازمان هستند. همرو کمک می‌کند روایت سازمانی شما آنچه باشد که باید.

برای مشاهده‌ی خدمات سازمانی به سایت موسسه همرو مراجعه کنید.

www.myhamro.com

ما در همرو کمک می‌کنیم تا روایت سازمانی شفاف شود و این روایت با آنچه که باید باشد و باعث می‌شود هر سازمان به نتیجه برسد هماهنگ شود. اعضای همرو علاقه به گوش‌دادن و پرسش‌گری دارند و با بکارگیری این دو ویژگی تلاش می‌کنند تا چالش‌های سازمانی شناسایی شوند. همچنین اعضای همرو می‌توانند با مهارت تسهیل‌گری در اعضای یک سازمان برای رسیدن به نتیجه مشارکت ایجاد کنند.

ما در همرو مجموعه ای از متخصصان توسعه سازمانی، منابع انسانی، روانشناسی و آموزش هستیم که با تمرکز بر جنبه های انسانی کسب و کارها و ایجاد تغییر در رفتار و سطح تعاملات، چالش های سازمانی را حل می کنیم و به سازمان ها کمک می کنیم تا مشتریان راضی تری داشته باشند، محصولات و خدماتی متناسب با نیاز بازار ارائه دهند و در نهایت به سودآوری بالاتری برسند.

فلسفه‌ی کار من: جستجوی ارزش‌ها چیست؟

جستجوی ارزش‌ها یا Appreciative Inquiry یک فلسفه و متد برای ایجاد تغییر مثبت است. این رویکرد بر اساس این فرضیه شکل گرفته است که سیستم‌های انسانی٬ تیم‌ها و سازمان‌ها در جهت چیزی که بر آن متمرکز می‌شوند و جستجو و گفتگو می‌کنند حرکت می‌نمایند.

لازمه‌ی رویکرد جستجوی ارزش‌ها مطالعه‌ی دلایل موفقیت انسان‌ها٬ تیم‌ها و سازمان‌ها است؛ زمانی‌که بهترین عملکرد را از خود نشان می‌دهند. پیش‌فرض این رویکرد این نیست که انسان‌ها٬ تیم‌ها و سازمان‌ها همواره از خودشان موفقیت بروز می‌دهند. این رویکرد بر اساس تحقیقات انجام شده و تجربیات شکل‌گرفته ثابت می‌کند که افراد زمانی یاد می‌گیرند و سازمان‌ها زمانی تغییر می‌کنند که تمرکزشان را به سمت گفتگو درباره‌ی نقاط قوت و الگوهای موفقیت و کشف هویتشان در زمان موفقیت سوق می‌دهند.

برهمین اساس جستجوی ارزش‌ها افراد را دعوت به گفتگو درباره‌ی توانمندی‌های فردی و گروهی و رویاها و آروزها می‌کند و کمک می‌کند آنها فرصت‌ها و برنامه‌های همکاری برای شکل‌دهی آینده‌ی مطلوب را کشف کنند.

ما در موسسه همرو عقیده داریم سازمان‌ها مجموعه‌ای از مشکلات نیستند که باید حل شوند بلکه هر سازمان روایتی منحصر به‌فرد دارد. برای کشف روایت هر سازمان، گفتگو ابزار مهمی است. ما عقیده داریم که با تمرکز برمشکل، مشکلات بزرگ‌تر می‌شوند به همین دلیل سمت و سوی پرسش‌هایی که طرح می‌کنیم درباره‌‌ی کشف آنچه است که به سازمان روح زندگی می‌بخشد.

کار ما این است که روایت‌های زندگی بخش هر سازمان را کشف کنیم و با فرآیند کوچینگ کمک کنیم مدیران با تقویت ارزشمندی‌ها و نقاط قوت، فرهنگ و رفتاری اثرگذار و مثبت را توسعه بدهند.

تماشای این وبینار نقطه‌ی شروع خوبی برای آشنایی با فلسفه‌ی کاری من است.

گفتگو درباره‌ی خدمات سازمانی را می‌توانیم با یک جلسه آغاز کنیم.