بهترین ابزار حل مسئله، گفتگو است.

ما با ایجاد بستر گفتگوی ساختارمند و فرآیند کوچینگ، به تحول مثبت سازمان کمک می‌کنیم.

برای مشاهده‌ی خدمات سازمانی به سایت گروه گفتگو مراجعه کنید.

www.dialogs.team

گروه گفتگو زیر مجموعه‌ی گروه بین‌المللی تحول مثبت CORPORATION FOR POSITIVE CHANGE است که با بیش از ۱۰ مرکز در نقاط مختلف دنیا فعالیت می‌کند.

CPC شامل مجموعه‌ای از مشاوران با تجارب و توانایی‌های ارزشمند در ایجاد تحول در سازمان‌های مختلف در دنیا است. مشاوران این مرکز به سازمان‌ها در نقاط مختلف دنیا کمک می‌کند تا با استفاده از رویکرد APPRECIATIVE INQUIRY بخش انسانی سازمان خود را تقویت کنند. ایجاد تحول استراتژیک و فرهنگی در کسب و کارها٬ مجموعه‌های آموزشی، بهداشتی، سازمان‌های دولتی و نهادهای غیرانتفاعی از فعالیت‌های این مرکز است.

مشاوران این مجموعه توان بالایی در شکل‌دهی تیم‌ها دارند و با همکاری با مجموعه‌ی مدیران٬ متخصصان و تیم‌های پروژه به آنها کمک می‌کنند تا با شفاف کردن اهداف خود٬ تقویت ارتباط با ذینفعان و بکارگیری توانمندی‌ها بر بدست آوردن نتایج متمرکز شوند.

گروه شرکت‌های POSITIVE CHANGE با داشتن دفاتری در آمریکا، کانادا، آمریکای جنوبی، اروپا و آسیا شبکه‌ای از متخصصان با تجربیات بین‌‌المللی را در اختیار دارد.

فلسفه‌ی کار من: جستجوی ارزش‌ها چیست؟

جستجوی ارزش‌ها یا Appreciative Inquiry یک فلسفه و متد برای ایجاد تغییر مثبت است. این رویکرد بر اساس این فرضیه شکل گرفته است که سیستم‌های انسانی٬ تیم‌ها و سازمان‌ها در جهت چیزی که بر آن متمرکز می‌شوند و جستجو و گفتگو می‌کنند حرکت می‌نمایند.

لازمه‌ی رویکرد جستجوی ارزش‌ها مطالعه‌ی دلایل موفقیت انسان‌ها٬ تیم‌ها و سازمان‌ها است؛ زمانی‌که بهترین عملکرد را از خود نشان می‌دهند. پیش‌فرض این رویکرد این نیست که انسان‌ها٬ تیم‌ها و سازمان‌ها همواره از خودشان موفقیت بروز می‌دهند. این رویکرد بر اساس تحقیقات انجام شده و تجربیات شکل‌گرفته ثابت می‌کند که افراد زمانی یاد می‌گیرند و سازمان‌ها زمانی تغییر می‌کنند که تمرکزشان را به سمت گفتگو درباره‌ی نقاط قوت و الگوهای موفقیت و کشف هویتشان در زمان موفقیت سوق می‌دهند.

برهمین اساس جستجوی ارزش‌ها افراد را دعوت به گفتگو درباره‌ی توانمندی‌های فردی و گروهی و رویاها و آروزها می‌کند و کمک می‌کند آنها فرصت‌ها و برنامه‌های همکاری برای شکل‌دهی آینده‌ی مطلوب را کشف کنند.

گروه کوچینگ سازمانی گفتگو

ما در گروه گفتگو عقیده داریم سازمان‌ها مجموعه‌ای از مشکلات نیستند که باید حل شوند بلکه هر سازمان روایتی منحصر به‌فرد دارد. برای کشف روایت هر سازمان، گفتگو ابزار مهمی است. ما عقیده داریم که با تمرکز برمشکل، مشکلات بزرگ‌تر می‌شوند به همین دلیل سمت و سوی پرسش‌هایی که طرح می‌کنیم درباره‌‌ی کشف آنچه است که به سازمان روح زندگی می‌بخشد.

کار ما این است که روایت‌های زندگی بخش هر سازمان را کشف کنیم و با فرآیند کوچینگ کمک کنیم مدیران با تقویت ارزشمندی‌ها و نقاط قوت، فرهنگ و رفتاری اثرگذار و مثبت را توسعه بدهند.

تماشای این وبینار نقطه‌ی شروع خوبی برای آشنایی با فلسفه‌ی کاری من است.

گفتگو درباره‌ی خدمات سازمانی را می‌توانیم با یک جلسه آغاز کنیم.