یک جمله برای 93 توانمند

تغییری باشید که آرزو دارید در دنیا ببینید

به‌ لطف ظهور شبکه‌های اجتماعی هر روز با خیل عظیمی از جملات مختلف از بزرگان روبرو می‌شویم. همواره پوسترها و نوشته‌ها را می‌بینیم که لایک می‌خورند، به‌اشتراک گذاشته می‌شوند و کمی که با خودمان روراست باشیم می‌بینیم که در لحظه‌ای که این جملات را می‌خوانیم سرمان را به نشانه تایید تکان می‌دهیم و در دلمان می گوییم: “عجب جمله درستی!”

اما سوالی مطرح می‌شود و آن اینست که چقدر از این جملات واقعا استفاده می‌کنیم؟ چقدر این جملات حتی می‌توانند درست باشند؟ تاثیر این جملات برای ما چقدر است؟

برای توانمندتر شدن در 93 پیشنهاد می‌کنم تا به‌جای مرور جملات زیاد از بزرگان، یک جمله را از قهرمانتان انتخاب کنید و سعی کنید یک‌سال آینده را با آن جمله زندگی کنید. سعی کنید ابعاد مختلف آن جمله را درک کنید. اصلا آن جمله بشود شعار سال شما. خوب است که در انتخاب جملات هم دقت کنید. این‌که این جمله بار مثبت دارد یا منفی. این‌که صحت دارد یا نه و …

این‌کار به‌شما کمک می‌کند تا ارزش‌های زندگیتان را بیشتر بشناسید. بیشتر بدانید که در زندگی چه می‌خواهید و چگونه انسانی هستید. به‌عنوان یک مدیر، یک صاحب کسب و کار و یا عضوی از یک تیم کاری می‌توانید جملات خود را با دیگر اعضای گروهتان به اشتراک بگذارید و هر از گاهی جریان کار را متوقف کنید و خلاصه و مختصر راجع به تجربه کردن آن جمله‌ای که به آن باور دارید گپ بزنید.

در پادکست مرور گذشته اشاره کرده‌ام که بازتاب دادن آنچه که در ذهن ما است تاثیر بزرگی در درک درست آن موضوع برای خود ما دارد. بنابراین اهمیت گفتگو با افرادی که با افکار شما همسو هستند و می‌توانید درک متقابل داشته باشید، موثر خواهد بود.

جملات خود را از طریق تگ #strong93 در توییتر و اینستاگرام می‌توانید به‌اشتراک بگذارید.

نمایش 1 دیدگاه
  • سیما مهذب
    پاسخ

    جمله من:

    كارهای ما چندان نیز بزرگ نیستند، تنها كاری كه از ما ساخته است، این است كه كارهای كوچك را با عشقی بزرگ انجام دهیم. مادر ترزا

یک نظر بدهید