تماشای زندگی

راستش این روزها کمی خسته‌ام. دلم می‌خواهد دکمه توقف کارها را بزنم و کمی دور بشوم از فضای سریع و تند و تیز کسب و کار. احساس می‌کنم لازم دارم به یک سفر بروم، به سفری درون خود. دلم می‌خواهد با آدم‌هایی از جنسی متفاوت برخورد کنم. احساس می‌کنم این روزها بیشتر از هر وقت دیگری به یک استاد و مربی نیاز دارم تا من را به درون خودم ببرد و ناشناخته‌هایم را نشانم دهد. بیشتر از خودم به خودم بگوید و بیشتر آنچه که در پس پرده‌های این دنیا هست را نشانم دهد. دلم می‌خواهد من را بنشاند در بلندای زندگی و کمکم کند نظاره‌گر باشم بر اتفاقات اطرافم.

فکر می‌کنم گاهی باید از نقش فعال خود بیرون بیاییم و نظاره‌گر باشیم. باید ببینیم، تعمق کنیم، کشف کنیم و بعد که آماده‌ی پریدن شدیم دوباره اوج بگیریم. همیشه نمی‌توان پرواز کرد. همیشه نمی‌توان در ارتفاع بود. گاهی باید فرود آمد، نشست و به‌ بال‌ها آرامش داد.

تجربه به من ثابت کرده، لحظاتی که احساس فرسودگی می‌کنی، اوقاتی است که قرار است یک چرخش، یک تغییر و یک شکوفایی دوباره شکل بگیرد. از این لحظات خستگی گریزی نیست. این نقطه‌های فرود هم بخشی از زندگی است و اگر در زندگی فرودها نباشند، اوج‌ها معنا پیدا نمی‌کنند. زندگی همین بالا و پایین‌هاست و با همین شرایط است که زندگی زیبا می‌شود. باور کنید! شعار نمی‌دهم. من بارها این بالا و پایین‌ها را تجربه کرده‌ام اما هربار که از یک فرود به اوج رفته‌ام، بالاتر از قبل صعود کرده‌ام.

باید ایستاد و نظاره کرد. باید گذاشت زمان بگذرد. هرچیزی در زندگی زمان خودش را دارد. وقتش که فرا برسد دنیا تو را برای مرحله‌ی جدید زندگی فرامی‌خواند، صدایت می‌زند و آن وقت است که باید بال‌ها را گشود و به دل آسمان زد…

نمایش 0 دیدگاه
 • مهدی
  پاسخ

  جالب است, یاد آن دایره روی وایت برد افتادم یاد علافی. یاد چهار وضعیتی که به دنبال هم می آیند. امان از وقتی که وارد وضعیت سکون شوی اما همه چشمشان به تو باشد و انتظار داشته باشند که موتور حرکت باشی و هی مجبور باشی الکی وول بخوری…
  ممنون بابت این مطلب

 • پرهام
  پاسخ

  نوشته فوق العاده ای بود
  “لحظاتی که احساس فرسودگی می‌کنی، اوقاتی است که قرار است یک چرخش، یک تغییر و یک شکوفایی دوباره شکل بگیرد”

 • Elham
  پاسخ

  Oh My…This text is wonderful…..It is like my own inner voice…I absolutely love your page & posts ……..Thanks for being…..Keep up the good work…..

 • میرتوحید
  پاسخ

  دقیقا تو همین نقطه ایستادم.

 • پيام طراوتي
  پاسخ

  “لحظاتی که احساس فرسودگی می‌کنی، اوقاتی است که قرار است یک چرخش، یک تغییر و یک شکوفایی دوباره شکل بگیرد”

  خيلي تامل برانگيز بود اين قسمت

 • مهدی ز
  پاسخ

  خیلی خوب بود، دقیفاً حس کردم حرف دل آلان منه، ممنون امیر جان…

 • احسان
  پاسخ

  من اینطور احساس می کنم همه آدم هایی که باعث تحول های مهمی در زندگی فردی خودشان و حتی بشری شده اند از همین دالان عبور کرده اند. من سالهاست به دنبال یک استاد راهنما برای سفر درون هستم. امیر خان عزیز در یافتن مسیر و استاد راه موفق باشی.

 • محمد
  پاسخ

  با سخنت کاملا موافقم.
  بعضی وقتهاوقتی که بعد از یک دوره کار و تلاش سخت، احساس سرگردانی شدید بهم دست می ده می دونم که بعدش یک تولد دوباره ذهنی خواهم داشت.
  در واقع در انرژی امان هم مثل همه چیزهای دیگر زندگی دره و قله داریم. وقتی به کف دره می رسیم انگار یک صعود شکوهمند دیگه داره شکل می گیره.
  ممنون که این نکته را های لایت کرده ای.

یک نظر بدهید