به خودمان نگاه کنیم

هر روز که بیشتر می‌گذره و هر روز که بیشتر و بیشتر با آدم‌های مختلف برخورد می‌کنم و هر روز که خودم بیشتر و بیشتر در موقعیت‌های جدید قرار می‌گیرم، بیشتر و بیشتر به این عقیده می‌رسم که تمام موفقیت‌ها و شکست‌ها، تمام شادی‌ها و غم‌ها از درون ما شکل می‌گیره و این خود ما هستیم که دنیای خودمون رو شکل می‌دهیم.

به‌نظرم تفاوت کسی که رو به رشد حرکت می‌کنه و کسی که رو به افول حرکت می‌کنه اینه که شخص اول همانقدر که به دنیای اطراف خود و به بیرون خود نگاه می‌کند، به درون خود هم نگاه می‌کند اما شخص دوم تمام توجهش به دنیای اطرافش است. تمام شکایاتش از دنیای اطرافش است و همیشه آدم‌های دیگر هستند که سرنوشت این فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهند. اما شخص اول به خودش نگاه می‌کند و دنیای بیرون را با خودش همراه و هماهنگ می‌کند.

——————————————————————————————————————————————————

این مطلب در وبلاگ thecoach.ir منتشر شده است. شما می‌توانید مشترک خورا ک این بلاگ شوید.

برای آگاهی از زمان ثبت‌نام دوره شناخت توانایی‌ها صفحه کاربامیل در فیس‌بوک را لایک کنید یا در  خبرنامه آموزشی عضو شوید.

من را در توییتر و گوگل+ دنبال کنید.

نمایش 0 دیدگاه
 • هادی
  پاسخ

  سلام آقای مهرانی
  با تشکر از مقالات بسیار خوبتان

  برای من دقیقاً زمانی پیش آمده است که دچار افت روحی شدید و شکست شده ام. بیشترین کارهایی که موجب خروج من از این موقعیت ها شده علاوه بر توجه به بیرون سرکشی به دنیای درونم بوده است. کارهایی بوده که موجب آرام شدن طوفان های درونم شده. بعد آرام آرام انگار ظهور می کنند. فکرها، راه حل ها، چاره ها. مدتی است که روی این قضیه بیشتر کار می کنم و تاثیرات بسیار مثبتی گرفته ام.

  باز هم ممنون از مطالب بهنگامتان
  به امید دیدار مجدد

 • صابر
  پاسخ

  عجیبه که نوشته ی امیر عکس نداشت.

  نوشته ات خیلی کوتاه و حداقل برای من پر از حرف های نزده بود.

  یاد این آیه ی قرآن افتادم که خدا هم به همه ی ما میگه :

  که البته این تفسیر المیزانه که من از خودم ویرایش اش کردم:

  شما را امر مى‏كند به اينكه بخود بپردازید، و مراقب راه خود باشید، و بدانید موفقیت شما به خود شما بستگی دارد. ، و بدانند كه خداى تعالى حاكم بر جميع مردم است، در هر كسى بر حسب عملش حكم مى‏كند و هر کسی را با میزان موقعیت هایی که داشته با خود او مقایسه خواهد کرد.

  سوره مائده ، آيه 105

 • میرتوحید
  پاسخ

  ای آقا. اینها رو می‌گن و اون آدم‌ها باز همشغول ذهنیاتِ پوچ خودشون هستن. کیه که به خودش فکر کنه؟ خیلی کمه، خیلی. همه از بیرون می‌طلبند. حق هم دارن. از بچگی به همه یاد دادن که باید بخواهید، نه از درون، بلکه از بیرون.
  موقعیتِ سختی هست.

 • مفتش
  پاسخ

  مرسی مربی
  موضوع خیلی جالبه این صحبتها، اما به نظرم به قدری مبهم هست که من نمیتونم با دیگران به اشتراک بگذارمش، منی که توی کلاسهای شما شرکت کردم، کاملا برام واضحه منظور شما، اما برای دیگران نه.

 • آذر
  پاسخ

  ضمن موافقت با همه دیدگاه ها بجز میرتوحید. می خوام به مفتش بگم که فهم و انجام راه کارهای آقای مهرانی برام شدنیه شاید به این دلیل که هم می خوام هم در راه هستم و درمورد به اشتراک گذاردن هم باید بگم در صورتی این کار شدنیه که طرف مقابل بخواد

 • امیر مهرانی
  پاسخ

  @صابر بسیار به‌موقع بود و ویرایش بسیار جالبی بود.

 • امیر مهرانی
  پاسخ

  @مفتش این موضوع‌ها رو می‌شه تو کلاس باز کرد اما اینجا فقط درحد اشاره و تلنگر هست.

یک نظر بدهید