عادت‌های خوب با برنامه Lift

در مطلب قبل در مورد تفاوت عادت و تمرین صحبت کردم. پیشنهاد می‌کنم اگر آن را مطالعه نکرده‌اید، قبل از خواندن این مطلب، نگاهی به آن بیاندازید.

ما برای این‌که بتوانیم قابلیت‌های خود را بالاببریم نیاز داریم تا پیشرفت خود را کنترل کنیم و عملکرد خود را در طول زمان ارزیابی نماییم. اپلیکشین Lift برنامه‌ای است که به شما اجازه می‌دهد تا عادت‌های خوب برای خود تعریف کنید، یا حتی آنها را کشف کنید و عملکرد خود برای هر روز را به‌سادگی ثبت کنید. امکانات اجتماعی این برنامه به شما اجازه می‌دهد تا عملکرد دیگران را هم مشاهده کنید یا حتی پیشرفت خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید و از کمک و تشویق آنها در مسیر حرکت خود بهره‌مند شوید. حتی می‌توانید از بین عادت‌های خوبی که دیگران برای خود انتخاب کرده‌اند هم، عادت‌هایی را برای خود انتخاب کنید. دانلود از iTunes.

برای این‌که بتوانید برای به‌دست آوردن عادت‌های خوب تمرین کنید و برنامه Lift هم در این مسیر کمک شما باشد، توجه به نکات زیر می‌تواند مفید باشد:

1- دلیل داشته باشید

برای به‌دست آوردن عادت خوب باید دلیل واضحی برای خود داشته باشید. صرف این‌که دیگران می‌گویند ورزش صبح‌گاهی به‌سلامتی کمک می‌کند ما هر روز ورزش نمی‌کنیم. بنابراین تمرین برای کسب عادت خوب باید دلیل محکمی برای ما داشته باشد.

2- عادت‌های خوب هدف نهایی نیستند

عادت‌ها خود می‌توانند هدف نباشند. عادت‌های خوب ابزارهایی هستند که می‌توانند ما را در کار و زندگی پیشرفت دهند. بنابراین تمرین برای کسب عادت‌های خوب می‌تواند بخشی از یک برنامه‌ بزرگ‌تر باشد. در این حالت شانس انگیزه داشتن نیز بالاتر خواهد رفت.

3- ناامید نشوید

احتمالا وقتی شروع می‌کنید 2-3 روز اول همه‌چیز خوب پیش‌ می‌رود اما امکان از دست دادن روتین همواره وجود دارد. توجه داشته باشید که شما به نقطه صفر برنگشته‌اید. به‌خودتان کمی فرصت بدهید و دوباره شروع کنید.

4- عالی نباشید

قرار نیست در کاری که تازه شروع می‌کنید عالی باشید. رسیدن به نقطه عالی قدم‌ به قدم رخ می‌دهد. بنابراین فقط و فقط موقعیت خود را با موقعیت افرادی که آن کار را عالی انجام می‌دهند، مقایسه نکنید. به‌سادگی عالی نباشید اما رویکرد عالی شدن را فراموش نکنید.

5- به دردها توجه کنید

به‌دست آوردن عادت تازه یعنی خارج شدن از محدوده آرامش و این‌ به‌معنی دردناک بودن انجام کارها خواهد بود. بنابراین شما قرار نیست شرایط آسانی را تجربه کنید و قطعا با سختی‌ روبرو خواهید بود. خود را برای شرایط متفاوت و کمی سخت‌تر از قبل خود آماده کنید.

——————————————————————————————————————————————————

این مطلب در وبلاگ thecoach.ir منتشر شده است. شما می‌توانید مشترک خورا ک این بلاگ شوید.

برای آگاهی از زمان ثبت‌نام دوره شناخت توانایی‌ها صفحه کاربامیل در فیس‌بوک را لایک کنید یا در  خبرنامه آموزشی عضو شوید.

من را در توییتر و گوگل+ دنبال کنید.

نمایش 0 دیدگاه
 • پاسخ

  دست شما درد نکنه
  باور کنید من با سختی فراوان از تقویم گوشی برای بررسی و پیشرفت عادتها و استفاده می کردم که حساب و کتابش سخت می شد. خیلی نرم افزار عالی هست
  امروز یک بار دیگر یاد این حرف افتادم که می گفت حتما و به احتمال خیلی زیاد چیزی که تو می خواهی در جایی از این دنیا وجود دارد ولی شاید تو بی خبری
  پیروز باشی

 • Beheshta Bahamin Alemi
  پاسخ

  بسیار ممنون آقای مهرانی گرامی، مثل همیشه فوق العاده بود! حتمن سر خواهم زد زیرا خودم را خیلی خیلی نیازمند چنین برنامه ی میبینم.

 • پوریا تشکری
  پاسخ

  برای اندروید هم داره؟

یک نظر بدهید