مربی‌نامه (8) – یزد، دوره‌ی رهبری، پلاتو و داستان‌های دیگر

کارگاه دو روزه شناخت توانایی‌ها یزد

شناخت توانایی‌ها - یزد

شناخت توانایی‌ها می‌تواند بیشتر درباره دیدن زیبایی‌ها باشد و این‌که وقتی چشم‌هایت را عادت می‌دهی به دیدن خوبی‌های خودت و دیگران، تعریفت از موقعیت‌های زندگی تغییر می‌کند. معماری همواره برایم سمبل استفاده از توانمندی‌ها بوده و دیدنش یادآور توانمندی‌ها. نگاه به جزییات یک بنا، پایداری‌اش در طول تاریخ و شکوه ابهتش همواره نماینده‌ی انسانی است که چنین نگاهی به دنیا داشته.

برای من یزد ندیده، وارد شدن به این شهر، دنیای جدیدی بود. اگرچه زمان بسیار محدودی را آن‌هم در تاریکی فرصت شد تا بخشی از معماری یزد را ببینم، اما همان زمان کم باعث نشد تا عاشق کوچه‌ها و بافت این شهر نشوم.

در کارگاه دو روزه یزد تلاش شد تا مباحث اصلی شناخت توانایی‌ها متمرکز شویم و با انجام فعالیت‌ها و تمرین‌های مختلف بتوانیم نکات کلیدی را کنار هم یاد بگیریم. همواره نگاه بر توانمندی‌ها تحت تاثیر باورهای منطقه‌ای و فرهنگ ناشی از هر جغرافیا است و همین موضوع خود باعث می‌شود تا یک موضوع ثابت از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار گیرد. یکی از جذابیت‌های این کارگاه دو روزه برای من مشارکت خانم‌هایی بود که دغدغه‌ی جایگاه اجتماعی خود را داشتند و می‌خواستند که نقش پررنگی را در جامعه به‌عهده بگیرند. گروه دیگر هم افرادی بودند که قصد داشتند کسب و کار خود را ارتقاء دهند یا شاید حتی این موضوع را متوجه شوند که مسیری که می‌روند همانی هست که باید باشد یا نه.

در این دو روز 5 اصل توانمندی، درک از خود، تعریف استعداد، توانایی، ضعف و روش‌های شناخت استعدادها و تم‌های توانایی ارائه شد و در کنار ارائه این مفاهیم با استفاده از بازی‌ها و فعالیت‌های انفرادی و گروهی هم لحظات خوبی را کنار هم داشته باشیم و هم به درک بهتری از مفاهیم برسیم.

اگر موسسه آموزشی هستید و علاقه‌مند به برگزاری شناخت‌توانایی‌ها در شهر خود، لطفا با شماره 09331666159 خانم پازوکی تماس بگیرید.

شناخت توانایی‌ها دانشگاه تهران

بعد از برگزاری سمینارهای دانشگاهی، یک دوره فشرده شناخت توانایی‌ها در دانشکده فنی دانشگاه تهران دارم. کار کردن با دانشجوها برایم جذاب است. نوع نگاهشون به مسائل و دغدغه‌هاشون برای خودم یادآور نگرانی‌های زمان‌هایی بود که تازه مشغول به‌کار شده بودم. امیدوارم که این دوره به شرکت‌کنندگان کمک کنه تا بتونن بعدها برای انتخاب مسیر زندگی تصمیم‌های بهتری بگیرند.

ویدئو‌های آنلاین مقدمه‌ای بر شناخت توانایی‌ها

با همکاری سایت ستکا مقدمه‌ای بر شناخت توانایی‌ها را ضبط کرده‌ام که هفته آینده منتشر خواهد شد. این نسخه‌ی بروز شده از دوره‌ها و محتواهای گذشته است و قطعا می‌تواند برای شروع مسیر توانمندی به شما کمک بزرگی کند.

دوره‌ی رهبری با رویکرد Appreciative Leadership

از دو هفته آینده دوره‌ی آموزشی رهبری سازمان را شروع خواهیم کرد و ثبت‌نام از هفته آینده آغاز می‌شود. اطلاع‌رسانی‌ها از روز شنبه خواهد بود. این دوره رویکردی نوین در رهبری سازمانی در دنیا است و امیدوارم که بتواند کمک کند تا مدیران نگاه تازه‌ای به پرورش شایستگی‌های رهبری بدست آورند. اگر مدیر کسب و کاری هستید یا در سازمان خود مسئولیت هدایت افراد را برعهده دارید این دوره می‌تواند به شما بسیار کمک کند.

دوره‌ی پلاتو

دوره‌ی جدید دیگری که در راه است دوره‌ای است باعنوان پلاتو. در این دوره قصد داریم تا با استفاده از تمرین‌های تئاتر با احساست خود بیشتر آشنا شویم و جرات ابراز و ارائه را در خود تقویت کنیم. این دوره برای همه در تمام ابعاد زندگی و ارتباطات می‌تواند موثر باشد. قرار است که از دو هفته آینده آغاز کنیم و اطلاع‌رسانی‌ها از هفته آینده شروع خواهد شد. برای این دوره ظرفیت بسیار محدود است. اطلاعات بیشتر را هفته آینده منتشر خواهم کرد.

نمایش 0 دیدگاه
 • یاس
  پاسخ

  من عاشق یزدم و دوستدار فکری که در پس معماری اون وجود داشته. معماری که با شرایط بی ابی خیلی خوب تطبیق داده شده.
  چقدر این دوره پلاتو هیجان انگیز به نظر میرسه. آیا شرکت برای عموم آزاد خواهد بود؟

  • امیر مهرانی
   پاسخ

   بله آزاد خواهد بود. البته ظرفیتمون محدوده. اما تو هفته آینده اعلام می‌کنم زمانش رو.

 • یاسر
  پاسخ

  استاد سلام
  امیدوارم دوباره شما را در یزد ببینم ایشالا اینبار بهتون بیشتر خوش بگذره
  ممنون میشم جواب تستها را هر چه زودتر برامون بفرستین
  به امید دیدار

  • امیر مهرانی
   پاسخ

   سلام حتما تا پایان هفته آینده براتون ارسال می‌کنم.

یک نظر بدهید