مربی‌نامه (6)

دست کماکان شکسته

دست کماکان شکسته است و انجام کارها سخت. نمی‌تونم بنویسم و نمی‌تونم هم به راحتی تایپ کنم. تایپ کردن یک متن کوتاه زمان زیادی می‌برد و آزار دهنده می‌شود. اما امیدوارم که این هفته از این وبال گردن خلاص بشم و بتونم برگردم به جریان نرمال زندگی.

دوره شناخت توانایی‌ها

برای آخرین دوره شناخت توانایی‌ها در سال 93، استقبال فراتر از انتظار بود. قطعا خوشحالم که افراد بیشتری به این موضوع علاقه‌مند می‌شن و شناخت خودشون رو در اولویت کارها می‌ذارن. برای شرکت در جلسات معارفه بیش از 200 نفر تقاضا دادند و از این هفته در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه دو کلاس خواهم داشت. شروع دوره‌ها و آشنایی با آدم‌های جدید همواره برایم هیجان‌انگیز است و همین دوره باعث شده تا در طول این چندسال دوستان بسیار خوبی پیدا کنم.

کوچینگ

برنامه کوچینگ پنج‌شنبه‌ها کماکان به قوت خود باقیست. اگر من را در اینستاگرام دنبال می‌کنید یا صفحه فیسبوکم را پیگیری می‌کنید حتما متوجه شده‌اید که برنامه‌مان در چند هفته اخیر در پلاتو برف (محل تمرین گروه‌های تئاتری) برگزار شد. در این جلسات سعی کردیم تا با استفاده از تمرین‌های تئاتر روی شناخت احساس‌های درونی کار کنیم، با ترس‌ها و گاردهای ذهنیمان آشنا بشیم و قدرت ارائه و ابراز خود را افزایش دهیم. پنج‌شنبه گذشته از پلاتو برف و دوستانمان در آنجا خداحافظی کردیم و از هفته آینده آماده می‌شویم برای انجام پروژه‌های گروهی و پرداختن به اهداف تعریف شده.

شناخت توانایی‌ها در دانشگاه‌ها

با همکاری دبیرخانه جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف روز دوم آذر سمینار شناخت توانایی‌ها در دانشگاه شریف برگزار خواهد شد. برای باکیفیت بودن این برنامه درحال برنامه‌ریزی هستیم و هدف این است که صرفا یک سمینار یک‌طرفه و سخنرانی محور را تجربه نکنیم. در کنار این سمینار قرار هست که یک دوره فشرده شناخت توانایی‌ها هم در دانشگاه تهران برگزار شود و کماکان پیگیر برگزاری این سمینارها و کارگاه‌ها در دیگر دانشگاه‌ها هستیم.

شناخت توانایی‌ها در مدارس

آشنایی با مفاهیم شناخت توانایی‌ها و رشد برمبنای توانایی‌ها می‌تواند به معلمان و پدر و مادر کمک بزرگی کند تا نگاه درستی به قابلیت‌های فرزندانشان داشته باشند. کم نیستند افرادی که با تاکید و گاه اجبار خانواده یا راهنمایی اشتباه معلمان در رشته‌ای تحصیل کرده‌اند و بعد از اتمام تحصیل احساس کرده‌اند که کل مسیر را اشتباه آمده‌اند و اگر به عقب برمی‌گشتند راه دیگری را انتخاب می‌کردند. مفاهیمی که در شناخت توانایی‌ها مطرح می‌شود می‌تواند کمک کند تا اولیا و معلمان نگاه عمیق‌تری به فرزندان داشته باشند.

درحال حاضر مدارسی در تهران خواهان برگزاری سمینارهای شناخت توانایی‌ها هستند و در حال برنامه‌ریزی برگزاری هستیم. اگر از دست اندرکاران مدرسه هستید و یا در انجمن اولیا و مربیان فعال هستید و علاقه‌مند به برگزاری شناخت توانایی‌ها، لطفا با خانم پازوکی 09331666159 تماس بگیرید تا پروپوزال مربوطه برایتان ارسال شود.

نشست سازمان توانمند

قرار بود هفته آینده نشستی با مدیران سازمان‌ها داشته باشیم اما شکستگی دست من روند کارها را کند کرد و این نشست به نیمه اول آذر موکل شد. در این نشست قصد داریم تا به معرفی رویکردهای نوین تعالی سازمانی بپردازیم و درباره چگونگی ساختن فرهنگ سازمانی مثبت، توانمندسازی افراد و الگوهای نوین رهبری صحبت کنیم. ظرفیت این برنامه بسیار محدود است، اما شرایط شرکت در برنامه را بزودی اعلام خواهم کرد.

ماجراهای جو

چند روزی است که در توییتر داستان‌های کوتاهی می‌نویسم که ماجرای گفتگوهای راوی با شخصیتی خیالی به اسم جو است که در داستان به نوعی راهنما و مربی راوی است. این نوشته‌ها را می‌توانید با تگ #جو دنبال کنید. شاید روزی این مجموعه را در قالب یک کتاب منتشر کنم.

موسیقی

پینک فلوید، این گروه خاطره‌انگیز این هفته آلبوم جدید خودشون با عنوان The Endless River را منتشر کردند. این آلبوم ادای دینی است به ریچارد رایت نوازنده کیبورد گروه که در سال 2006 به‌دلیل سرطان از دنیا رفت. غیر از یک ترک باقی ترک‌ها بی‌کلام است و ترکیبی جذاب از ملودی‌های آشنای این گروه. اگر به سبک راک علاقه‌دارید حتما این آلبوم را دوست خواهید داشت. لینک دانلود

نمایش 0 دیدگاه
 • پیام طراوتی
  پاسخ

  کماکان هر هفته شنبه ها منتظر نوشته های مفیدتان هستم.

 • پیام طراوتی
  پاسخ

  سلام مربی عزیز که هنوز شاگردتان نشدم، چند تا سوال داشتم، میدانم هیچ ربطی به موضوع وبلاگ ندارد، به عنوان یک روانشناس و راهبر میخواستم نظرتان را بدانم. خوشحال خواهم شد اگر فرصت کردید، جواب بدهید.
  نمیدانم فبلم لحظات آخر زندگی، مرتضی پاشایی رو دیدید یا نه. در بخش آی.سی.یو روی تخت و در حالت تشنج. سوالاتم عبارتند از:
  ۱) کسی که با گوشی موبایل تصویر گرفته، قاعدتا باید از کادر پزشکی و در بخش ICU بیمارستان باشه نه کادر نظافت؟ درست میگم؟
  ۲) پرستار یا دکتر اون بخش در اون سطح و کیفیت بیمارستان خصوصی، اون موقع باید کمک بیمار بکند یا دکتر بالاتر خبر کند یا تصویربرداری کند؟
  ۳) چگونه یک پرستار یا دکتر یا یکی از اعضای کادر پزشکی بیمارستان خصوصی در آن سطح میتواند، به جای نجات جان بیمار، خیلی آرام بایستد و از او تصویربرداری کند؟
  ۴) اگر او یک انسان غیرمشهور و عادی مثل من بود، باز هم اینچنین رفتاری با او می شد؟
  ۵) چرا پس از مرگ ناصر عبداللهی که از مرتضی پاشايى معروف تر بود، این چنین جامعه درگیر مرگ و سوگواری برایش نشد؟

 • پیام طراوتی
  پاسخ

  مربی وبلاگ را به روز نمی کنید. من هر هفته شنبه ها کماکان منتظرم ها. این دلخوشی های کوچک را از ما نگیرید.

یک نظر بدهید