مربی‌نامه – کوله‌پشتی‌ها، دوره‌ها و اخباری برای سال جدید

بازی کوله‌پشتی

اسفند سال گذشته هم بازی نوشتن کوله‌پشتی 94 اجرا شد. لیست 27 کوله‌پشتی که برای من ارسال شده را می‌توانید اینجا ببینید و بخوانید. مرور تجربیات دیگران می‌تواند به گسترش تجربیات ما کمک کند.

کارگاه رایگان کوله‌پشتی 94

قصد دارم کارگاه رایگانی را با موضوع کوله‌پشتی 94 برگزار کنم که وابسته به شرایط پیدا کردن اسپانسر خواهد بود. طراحی کارگاه انجام شده و با شکل مشارکتی و هم‌آفرینی برگزار خواهد شد. به این معنی که من نقش سخنران و مدرس نخواهم داشت بلکه به‌عنوان تسهیل‌گر مجموعه شرکت‌کنندگان را با طرح پرسش‌هایی هدایت خواهم کرد تا تجربیات خود را در فرم مشخصی با یکدیگر به‌اشتراک بگذارند، در گروه‌ها جمع‌بندی نمایند، یک کوله‌پشتی اشتراکی ایجاد کنند و در نهایت به پرتره‌ی یک فرد ایده‌آل‌تر در سال 94 برسند. این روش یک رویکرد یادگیری جمعی و مبتنی بر خرد جمعی خواهد بود. امیدوارم که شرایط برگزاری را بتوانیم فراهم کنیم تا به‌زودی این کارگاه برگزار شود.

داستان‌های جو

دوستانی که من را در توییتر فالو می‌کنند می‌دانند که از پاییز سال گذشته بعضی‌ شب‌ها داستان‌های کوتاهی را در توییتر می‌نوشتم با محوریت شخصیتی با نام جو. با زحمت مریم پازوکی داستان‌ها جمع‌آوری شدند و تعدادی داستان دیگر هم نوشته بودم که در توییتر منتشر نشده بود. در تعطیلات عید داستان‌ها را مجدد بازنگری و ویرایش کردم. مجموعه این نوشتن‌ها شده بیش از 50 داستان مینیمال.

داستان‌های جو تفکراتی است درباره‌ی زندگی، احساس، عشق، هنر و اجتماع با رویکردی فلسفی و روانشناسانه. بعضی از داستان‌ها برگرفته از نظریه‌های فلسفی است و برخی دیگر برمبنای تئوری‌های روانشناسی.

در حال حاضر این مجموعه آماده ارائه به ناشر برای چاپ است و امیدوارم تا پایان تابستان کتاب عرضه شود. البته که دغدغه‌های مربوط به مجوز و وزارت ارشاد سرجای خودش است.

دوره‌ی شناخت توانایی‌ها

برنامه‌ریزی این دوره انجام شده و از نیمه اردیبهشت شناخت‌توانایی‌ها در سال 94 شروع خواهد شد. کسانی که در این دوره شرکت‌کرده‌اند می‌دانند که هرسال بازنگری روی محتوا و ساختار دوره انجام می‌دهم. در حال حاضر این اتفاق افتاده و این دوره نسبت به دوره‌ی سال گذشته تغییراتی چه به لحاظ محتوایی و چه به لحاظ ساختار داشته. در مجموع به کل دوره‌ی سه ماهه سه جلسه اضافه شده است و فعالیت‌های جدیدی در دوره گنجانده شده است. از هفته‌ی اول اردیبهشت اطلاع‌رسانی برای ثبت‌نام را شروع خواهیم کرد.

دوره‌ی پلاتو

دوره‌ی پلاتو که از سال گذشته شروع شد بازخوردهای بسیار خوبی داشت. یک کلاس از سال قبل را در مرحله دوم با همان بچه‌های دوره‌ی قبل ادامه خواهیم داد و از اردیبهشت هم دوره‌ی جدید را شروع خواهیم کرد. احسان بهلولی هم به‌عنوان بازیگر تئاتر و مدرس دوره حضور جدی‌تری در دوره‌ها خواهد داشت و بازی‌های جذابی را طراحی و جمع‌آوری کرده است.

دوره‌های سازمانی

رویکردهای سازمانی دوره‌های شناخت توانایی‌ها و پلاتو در سال گذشته طراحی شده بود و کمک بزرگی به کشف استعدادها در سازمان و بهبود روابط، همکاری تیمی، هوش هیجانی و شایستگی‌هایی از این دست می‌کند. رهبری برمبنای توانایی‌ها و جستجوی ارزش‌ها هم دوره‌های دیگری هستند که برای سازمان‌ها طراحی شده‌اند و درباره محتوا و نتیجه‌ی این دوره‌ها حتما اطلاع‌رسانی خواهم کرد.

دوره‌ی آنلاین پرسنال برندینگ

یک دوره‌ی کامل پرسنال برندینگ را آماده کرده‌ام که به‌زودی با همکاری سایت وبیاد ضبط خواهیم کرد. در این دوره سعی کرده‌ام هم به جنبه‌های ایرانی برند شخصی توجه کنم و هم تئوری‌های روانشناسی و رویکردهای جامعه‌شناسی را در ساختار محتوا مدنظر قرار دهم تا مخاطب درک عمیقی نسبت به مفهوم برند شخصی و چگونگی ساختن آن پیدا کند.

نمایش 1 دیدگاه
  • پیام طراوتی
    پاسخ

    به به. چه خوب. منتظریم مربی. یک ماه دیگر هم صبر میکنیم.

یک نظر بدهید