مربی‌نامه (4)

هنرمندان خودآموخته

مدتیست که با انجمنی آشنا شده‌ام به اسم انجمن هنرمندان خودآموخته. هدف این انجمن به نمایش گذاشتن آثار هنرمندانی است که بدون تحصیلات آکادمیک در یک شاخه هنری فعالیت می‌کنند. شاید از افراد مشهوری که بشه ازشون نام برد که در عضویت این انجمن هستند سیدعلی صالحی با نقاشی‌هایش و نه شعرهایش و لوریس چکناواریان هم با نقاشی‌هایش و نه با رهبری ارکسترش باشند.

روز شنبه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه تازه آثار این هنرمندان در کاخ سعدآباد شرکت کردم. در طول چهار سال گذشته همواره داستان اکرم سرتختی، خانمی که نقاشی کشیدن را با نوه‌اش شروع کرد و به نمایشگاه‌های انفرادی در کشورهای دیگر رسید را در دوره شناخت توانایی‌ها تعریف می‌کردم. این نمایشگاه فرصت داد تا با این خانم مهربان گپ و گفت کوتاهی داشته باشم و باب آشنایی باز شود تا بتوانیم برای گفتگوی مفصل‌تری در خدمتشان باشند.

شناخت توانایی‌ها در دانشگاه‌ها

این هفته برنامه‌ریزی برگزاری کارگاه‌های شناخت توانایی‌ها در دانشگاه‌های شریف، تهران، خواجه‌نصیر و کارآفرینی دانشگاه تهران شروع شد. امیدوارم که دوستان دانشگاهی هم همکاری‌های خوبی داشته باشند تا بتونیم دانشجوها را بیشتر با مباحث شناخت توانایی‌ها و اهمیتش برای کار و زندگی آشنا کنیم. اگر علاقه‌مند هستید که سمینارها و کارگاه‌های شناخت توانایی‌ها در دانشگاه شما برگزار شود و امکان انجام امور هماهنگی را دارید، با شماره 09331666159 مریم پازوکی تماس بگیرید.

شناخت توانایی‌ها در شهرهای کشور

این هفته برنامه‌ریزی برگزاری شناخت توانایی‌ها در دیگر شهرها هم شروع شد. در این‌باره یک مطلب جداگانه خواهم نوشت و توضیح خواهم داد که اگر می‌خواهید شناخت توانایی‌ها را به شهر خود بیاورید چه‌کار بکنید. در طول این چندسال همواره درخواست‌های زیادی برای برگزاری شناخت توانایی‌ها در شهرهای غیر از تهران داشته‌ام اما هربار به دلایلی برنامه‌ها پیش نمی‌رفت. این‌بار امیدوارم که با برنامه‌ریزی‌ها و همکاری دوستان بسیار خوب در دیگر شهرها فرصت برگزاری فراهم شود.

کوچینگ

این هفته با بچه‌ها برنامه کوچینگ را در پلاتو برف که محل تمرین تئاتری‌هاست برگزار کردیم. در سه، چهار جلسه آینده قرار هست که برنامه‌مان را در پلاتو ادامه دهیم و از تمرین‌های تئاتر برای افزایش قدرت حضور، ابراز و هماهنگی ذهن، بدن و بیان  استفاده کنیم. هنوز نشده مطلب اصلی که راجع به این برنامه نوشته‌ام منتشر کنم. این هفته بچه‌ها کمی با خودشان روبرو شدند این‌که در چه شرایطی موانع ذهنی ناخودآگاه باعث می‌شود کارها آنطور که باید پیش نمی‌رود. واقعیت اینه که برگشت به این تمرین‌ها برای خودم هم بسیار مفید بود و هست. تمرین‌های بیان و بدن تئاتر و بداهه پردازی‌ به هماهنگی و حضور و تمرکز بسیار کمک می‌کنه.

نمایش 0 دیدگاه
 • پیام طراوتی
  پاسخ

  جناب آقای مهرانی
  کلاس شناخت توانایی هایتان که قرار است در آبان ماه برگزار شود، چه روزی در هفته خواهد بود و چه ساعتی؟
  امکانش هست زودتر اطلاع رسانی بفرمایید؟

  • مریم پازوکی
   پاسخ

   جناب آقای طراوتی
   روز تشکیل کلاس هنوز مشخص نشده ولی طی دو روز آینده قطعی میشه و اطلاع رسانی میشه ولی ساعتش 6-9 عصر خواهد بود

 • پیام طراوتی
  پاسخ

  سپاسگزارم

 • علی
  پاسخ

  کارگاه دانشگاه تهران کی و چه ساعتی برگزار میشه؟
  با تشکر

 • علی
  پاسخ

  لوريس چکناواریان معکوس دومينيک انگره 😉

یک نظر بدهید