انتخاب و مسئولیت

جمله‌‌های تاثیرگذار قبلا ناب بودند. فقط می‌شد از تو کتاب‌ها پیداشون کرد و زیرشون خط کشید یا در یک دفتر دیگری یادداشتشون کرد. اما حالا می‌شه به هر موضوعی فکر کرد و با یک جستجوی ساده به منبع عظیمی از گفته‌های بزرگان دست پیدا کرد. ولی بد نیست غیر از لایک و ریتوییت و شیر کردن، تو ذهنمون زیر بعضی از جمله‌ها رو خط بکشیم و بذاریم تا کمی با افکار و احساساتمون بازی کنن. بعد انگار که در روح آدم اثرش ته‌نشین می‌شه و اون جمله رو با تمام وجود درک می‌کنی.

در حال حاضر زیر این جمله تو ذهنم خط کشیدم:

دو انتخاب اصلی در زندگی وجود دارد: پذیرفتن شرایط همانطور که هست یا پذیرفتن مسئولیت تغییر شرایط – Denis Waitley

شما در همین لحظه که این مطلب را می‌خوانید نسبت به شرایط زندگیتان چه انتخابی می‌کنید؟ و سوال اصلی: آیا شما مسئولیت آنچه که برایتان پیش می‌آید را می‌پذیرید؟

نمایش 0 دیدگاه
 • مجتبی برنده سفی
  پاسخ

  بله . من مسئولیت تمام کارهایی که خودم مسئولشون بودم رو می پذیرم حتی با نتیجه ای نچندان مطلوب .
  برای سوال اول : من در این مرحله از زندگیِ شخصیم باید شرایط رو همونطور که هستن قبول کنم چون توانایی هام به قدری نیستن که بتونم بعضی چیزارو عوض کنم اما تماشاگر هم نیستم هر روز به دنبال راهی جدید برای رهایی می گردم .

 • مجتبی برنده سفی
  پاسخ

  مجتبی برنده سیفی :بله . من مسئولیت تمام کارهایی که خودم مسئولشون بودم رو می پذیرم حتی با نتیجه ای نچندان مطلوب .برای سوال اول : من در این مرحله از زندگیِ شخصیم باید شرایط رو همونطور که هستن قبول کنم چون توانایی هام به قدری نیستن که بتونم بعضی چیزارو عوض کنم اما تماشاگر هم نیستم هر روز به دنبال راهی جدید برای رهایی می گردم .

 • مجتبی برنده سفی
  پاسخ

  مجتبی برنده سفی :بله . من مسئولیت تمام کارهایی که خودم مسئولشون بودم رو می پذیرم حتی با نتیجه ای نچندان مطلوب .برای سوال اول : من در این مرحله از زندگیِ شخصیم باید شرایط رو همونطور که هستن قبول کنم چون توانایی هام به قدری نیستن که بتونم بعضی چیزارو عوض کنم اما تماشاگر هم نیستم هر روز به دنبال راهی جدید برای رهایی می گردم .

  قسمت دوم فامیلی من سیفی هست که به اشتباه خودم سفی تایپ شده .

 • مجتبی برنده سیفی
  پاسخ

  بله . من مسئولیت تمام کارهایی که خودم مسئولشون بودم رو می پذیرم حتی با نتیجه ای نچندان مطلوب .برای سوال اول : من در این مرحله از زندگیِ شخصیم باید شرایط رو همونطور که هستن قبول کنم چون توانایی هام به قدری نیستن که بتونم بعضی چیزارو عوض کنم اما تماشاگر هم نیستم هر روز به دنبال راهی جدید برای رهایی می گردم .

 • سهيلا احمدي
  پاسخ

  آقاي مهراني 🙂
  چقدر اين مطلبتون رو دوست دارم،
  عالي بود واقعااا
  خيلي ذهنم رو درگير كرد.
  مرسي خيلي 🙂

یک نظر بدهید