اگه نمایشگاه کتاب میای با خودت کتاب بیار

طرح کتاب برای همه خیریه مهرگیتی

سال 90 در مورد موسسه خیریه مهرگیتی و طرح اهدای کامپیوترهای دست دوم نوشتم. این مطلب به میزان زیادی به‌اشتراک گذاشته شد و دوستان زیادی از طریق این موسسه کامپیوترهای دست دوم خود را به مناطق محروم رساندند. در زمانی که مطلب را می‌نوشتم مطلع نبودم که از اعضای خیریه، دوستان خودم هستند اما امسال این شانس را پیدا کردم تا در کنار دوستان باشم.

فعالیت‌های موسسه خیری مهرگیتی همواره رویکردی آموزشی و فرهنگی داشته است. از ساخت مدارس تا برگزاری دوره‌های آموزشی و فراهم نمودن نیازهای فرهنگی. پروژه جدید مجموعه، همزمان با نمایشگاه کتاب، طرح صندوق اهدای کتاب است که یک فراخوان برای اهدای کتاب‌های نو و دست دوم است. موسسه قصد دارد تا با نصب صندوق در مکان‌های عمومی، مردم را تشویق به اهدای کتاب برای مناطق محروم نماید.

سهیل محمودی - خیریه مهرگیتی

برای حمایت از این حرکت فرهنگی درخواست می‌کنم که کتاب‌هایی را که دیگر نمی‌خواهید به نمایشگاه کتاب، سالن 25D غرفه 271  22 غرفه 42 بیاورید و در صندوق بیاندازید. همچنین درباره این حرکت به دوستان خود نیز اطلاع بدهید. روز دوشنبه 15 اردیبهشت از ساعت 16 تا ساعت 20 من هم در محل غرفه موسسه حضور خواهم داشت و امیدوارم که دوستان زیادی را آنجا ببینم. می‌توانیم در حاشیه اهدای کتاب با هم گپ بزنیم و در مورد مسائل مختلف تبادل نظر کنیم. در مورد فرهنگ اهدای کتاب قبلا حرکتی را با خوانندگان وبلاگ تجربه کردیم و دوستان، کتاب‌های خود را به دو برادر افغانی هدیه دادند. درباره این ماجرا اینجا و اینجا می‌توانید بخوانید. امیدوارم این‌بار هم دوستان جدیدی به این حرکت بپیوندند.

برای آشنایی بیشتر با این طرح و موسسه خیریه مهرگیتی بروشور زیر را مطالعه نمایید. (برای مشاهده در سایز کامل روی تصاویر کلیک کنید.)

مهرگیتی

مهرگیتی

نمایش 0 دیدگاه
 • رضا
  پاسخ

  جناب مهرانی عزیز
  با سلام
  آدرس غرفه صندوق اهدای کتاب سالن 22 کودک و نوجوان غرفه 42 می باشد
  لطفا” اصلاح فرمایید
  باتشکر

 • افزایش لایک
  پاسخ

  ایده بسیار جالب و خوبی هست.

یک نظر بدهید