چه اتفاقی می‌افتد اگر بدون بازدم هوا را وارد ریه‌های خود کنید؟ فقط و فقط هوا را به درون بدهید. چقدر می‌توانید با هوایی که به درون ریه‌های شما وارد شده زندگی کنید؟ چقدر می‌توانید یاد بگیرید بی‌اینکه یاد بدهید؟ چقدر می‌توانید پول جمع کنید بی‌اینکه بخشی از مال خود را ببخشید؟ چقدر می‌توانید فقط و فقط به فکر خود باشید و دیگران را نادیده بگیرید؟ ریه‌های شما چند لیتر هوا را در خود ذخیره می‌کند؟

نفس‌ها را باید بیرون داد. کار ما در دنیا فقط و فقط جمع‌کردن نیست. چیزهایی را باید بی‌‌چشم‌داشت بخشید. قانون دنیا بر مبنای این است که در ازای چیزی که بدست می‌آوری چیزی را ببخشی.

پی‌نوشت: ملاقات با بعضی از افراد بسیار با ارزش است. این افراد در یک زمان کوتاه می‌توانند چنان انرژی را به شما منتقل کنند که باورتان نشود در دنیا هنوز کسانی هستند که ممکن است با صداقت تمام روبروی شما بنشینند و حرف بزنند. افرادی که تفکر خود را به شما تحمیل نمی‌کنند بلکه آن را بازگو می‌کنند، افرادی که قدرت انتخاب شما را نمی‌گیرند بلکه به شما اجازه انتخاب می‌دهند، افرادی که فقط حرف نمی‌زنند بلکه گوش می‌دهند و افرادی که با آرامش تمام صحبت می‌کنند و فضایی مثبت و گرم را پدید می‌آورند. چند روز پیش جلسه‌ای داشتم با شخصی با ویژگی‌هایی که توصیف کردم. گفتگوی کاری داشتیم و از ایشان در خصوص فعالیت‌هایی که در حال انجامشان هستم مشاوره می‌گرفتم. چند خطی که نوشتم برداشتی آزاد بود از مثال‌های ایشان. پی‌نوشت این مطلب از اصلش بیشتر شد.

——————————————————————————————————————————————————

این مطلب در وبلاگ thecoach.ir منتشر شده است. شما می‌توانید مشترک خورا ک این بلاگ شوید.

بر مبنای استعدادها و توانایی‌های خود کار و زندگی کنید. کارگاه شناخت توانایی‌ها.

من را در توییتر و گوگل+ دنبال کنید.

نمایش 5 دیدگاه
 • ریبوار حسین پوری
  پاسخ

  بعضی وقتها اطرافمون رو که نگاه می کنیم می بینیم چه آدمهای جالبی دور و برمون هستم، راستش بعضی از این افراد سواد کافی هم ندارند اما می تونند دنیا رو از یه دید دیگه بهمون نشون بدن و این یعنی به مسیر خوش اومدی و می تونی تمرکزت رو روی ایده هات بیشتر کنی و اونا رو به عمل نزدیکتر کنی.
  مرسی مطلب جالب و به جایی بود

 • میثم
  پاسخ

  بله دقیقا همینطوره

 • منتقد
  پاسخ

  خیلی هم عالی…

 • راد
  پاسخ

  قسمت اول نوشتتون به قانون کارما اشاره میکنه

 • آوا
  پاسخ

  چه تفکر زیبایی

یک نظر بدهید