کوله پشتی 94

کوله پشتی 94

در روزهای پایانی سال گذشته بازی وبلاگی شروع شد با عنوان کوله‌پشتی که خیلی مورد توجه قرار گرفت. دوستان زیادی هم حضوری و هم از طریق ایمیل ازم پرسیدند که امسال هم این بازی رو خواهیم داشت یا نه که جواب مثبت است. کوله پشتی سال گذشته را اینجا ببینید.

پایان سال زمان خوبی است برای مرور تجربیات گذشته و برنامه‌ریزی آینده. هدف از این بازی این است که بیشتر به موقعیت فعلی خود آگاه شویم و قدم‌های آینده را مستحکم‌تر برداریم. انتشار تجربیات خود کمک می‌کند تا انرژی جمعی شکل بگیرد و علاوه بر این‌که به سوالات خود پاسخ می‌دهیم دیگران را نیز ترغیب کنیم که به این سوالات پاسخ دهند و به موقعیت خود در زندگی بیشتر فکر کنند.

در این بازی وبلاگی شما به سه سوال پاسخ می‌دهید و آن را در وبلاگ خود یا شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنید:

سوال اول

فرض کنید که یک کوله پشتی دارید که قرار است با خودتان به سال 94 ببرید. داخل این کوله پشتی چه تجربه‌ یا تجربیاتی از سال 93 می‌گذارید؟ این تجربیات می‌توانند بزرگترین و بهترین درس‌هایی باشند که در سال 93 و در جریان زندگی بدست آورده‌اید.

سوال دوم

برای چابکی در زندگی باید سبک حرکت کرد. بنابراین کوله‌پشتی سنگین قدرت حرکت ما را کم می‌کند. اگر قرار باشد چیزهایی را هم از کوله‌پشتی خود خارج کنید آنها چه خواهند بود؟ در واقع چه نکاتی هست که فکر می‌کنید در زندگی باید از آنها بگذرید و عبور کنید تا سبک‌تر حرکت کنید؟

سوال سوم

برای این‌که در سال جدید انسانی توانمندتر باشید فکر می‌کنید چه ویژگی‌هایی باید در شما تقویت شود؟

انتشار

اگر وبلاگ دارید می‌توانید مطالبتون را منتشر کنید و لینک مطلب را از طریق کامنت‌ها یا از طریق ایمیل amir.mehrani در جیمیل برای من ارسال کنید تا در همین پست نام شما و لینک مطلبتون رو منتشر کنم.

در صورتی‌که وبلاگ ندارید می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی مطلب خودتون رو منتشر کنید و لینک را برای من بفرستید. حتی می‌توانید مهم‌ترین کلمه‌ای که از سال 93 با خود به 94 می‌برید را روی یک کاغذ بزرگ با ماژیک بنویسید و به شکل خلاقانه از آن عکس بگیرید و منتشر کنید. لینک عکس را هم برای من بفرستید که بازنشر کنم.

محتوای ویدئویی یا صوتی هم می‌تونه بسیار عالی باشه بنابراین اگر دوست داشتید پادکست ضبط کنید یا ویدئو رکورد کنید قطعا ایده‌ی خوبی خواهد بود. در کل هر روش خلاقانه برای انتشار تجربیات شما می‌تونه بسیار هیجان انگیز باشه بنابراین خلاقیت خودتون رو بکار بگیرید.

هشتگ

برای مجموعه محتوایی که منتشر می‌کنید لطفا از هشتگ kooleposhti94# استفاده کنید.

بازگو کردن تجربیات، کم هزینه‌ترین و سخاوتمندانه‌ترین کاری است که می‌توانیم انجام دهیم و اینگونه کمک کنیم تا دنیای اطرافمان جای بهتری برای زندگی باشد.

کوله‌پشتی‌های منتشر شده

بهروز صمدی

محمد عباسی‌فرد

حامد مهرزادگان

عباس عظیمی

 کوله پشتی صابر طباطبایی و ریحانه دختر چهار ساله‌اش

میرتوحید رضوی

 سینا حسن زاده

عندلیب

نوید معافیان (فیسبوک)

ریحانه وحیدیان (فیسبوک)

بهاره وحیدیان (فیسبوک)

سینا،‌وبلاگ لوچ

مسلم میرزایی

فائزه درخشانی، سایت دستادست

مسعود برزگر (فیسبوک)

نوید کاشانی

سمانه نصیحت‌کن

فرید مقدم

محبوبه خادمی

یاس

محمدرضا زمانی

فرید صباحی مقدم

فربد نجفی

صادق زارع

قادر اسدی

سمانه غلام‌نژاد

ماکان مهرپویا

نمایش 41 دیدگاه
ترک بک ها

یک نظر بدهید