۵ نکته کاربردی برای انتخاب فارسی ساز Sharepoint

تا قبل از ارائه نسخه Sharepoint 2007 شرکتهایی که بر مبنای این ابزار به ارائه راه حل می پرداختند بسیار محدود بودند و همچنین متخصصان این زمینه هم بسیار کمتر از حال.

حالا بعد از گذشت بیش از یکسال از ارائه نسخه 2007 شرکتهای مختلفی اقدام به فارسی سازی این ابزار نموده اند. این موضوع جای خوشحالی دارد چراکه بازار هرچه بیشتر رقابتی می شود و در نتیجه کیفیت اجرای پروژه ها به سطح قابل قبولی می رسد. انتخاب فارسی ساز تنها انتخاب ابزاری برای تبدیل رابط کاربری به فارسی و استفاده از تقویم شمسی نیست. در مورد شرایط فارسی سازی نئو فروشان مطلب کاملی را نوشته که پیشنهاد می کنم حتما نگاهی به آن بیاندازید.

اما برای انتخاب فارسی ساز چه نکاتی را باید در نظر گرفت:

1.       فارسی ساز حتما و حتما (تاکید) باید بر مبنای Microsoft Language Pack ساخته شده باشد. در واقع باید بعد از نصب فارسی ساز شما اجازه انتخاب زبان برای ساخت سایتها را داشته باشید. همچنین فولدرهای 1065  (کد زبان فارسی) باید در مسیر فایلهای Sharepoint وجود داشته باشد. تغییر کد 1025 (کد زبان عربی) به طور حتم بعد از مدتی شما را دچار مشکل در طراحی خواهد کرد.

 

2.       در نظر داشته باشید شرکت ارائه دهنده فارسی ساز برای ارائه بسته های بروز رسانی به شما تعهد بدهد. چراکه با ارائه Service Packهای مختلف باید شرکت سازنده فارسی ساز بسته بروز رسانی شده برای آنService Pack  را به شما ارائه دهد. در صورتیکه بسته فارسی ساز بر اساس Microsoft Language Packایجاد نگردیده باشد در این مورد به مشکل برخواهید خورد.

 

 

3.       قبل از خرید بسته نرم افزار از شرکت فروشنده بخواهید تا دموی کاملی از بخشهای مختلف به شما ارائه دهد. در طول دمو به ترجمه کلمات دقت کنید. همیشه ترجمه تمام بخشها به فارسی مطلوب نیست. تبدیل کلمه به کلمه به فارسی گاهی معنای اصلی گزینه های را از بین می برد و این باعث سردرگمی کاربران و خود شما برای استفاده از Sharepoint خواهد شد. دقت کنید که بعضی از کلمات اصطلاحات مختصSharepoint می باشند و ترجمه آنها یک نقطه ضعف حساب می شود.

 

4.       در لیست وقایع به نمای تقویم (Calendar View) دقت کنید تا کاملا مطابق با تقویم شمسی باشد. همچنین درباره نحوه عملکرد تقویم برای سالهای کبیسه از شرکت فروشنده سوال کنید.

5.   بیشتر شرکتها بسته فارسی ساز را به همراه قفل و محدودیتهای کاربری به فروش می رسانند. به طور دقیق بخواهید تا نحوه فروش License را به شما توضح بدهند تا بتوانید انتخابی صحیح متناسب با نیاز داشته باشید.

نمایش 5 دیدگاه
 • داود
  پاسخ

  امیر جان از راهنمائیهایت مشتکرم
  انشاءالله بار مطالب رابیشتر نمائید

 • رامین احمدی
  پاسخ

  با تشکر از شما ، بسیار مطلب خوبی بود آقای مهرانی .

 • علی
  پاسخ

  ممنون به خاطر پست خوبتون

 • پاسخ

  مطلب بسیار عالی بود

 • delaremontnika.ru
  پاسخ

  Howdy! Do you know if they make any plugins to protect against hackers? I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any recommendations?

یک نظر بدهید