گوش دادن به موسیقی در هنگام کار چه تاثیری بر شما دارد؟

ظاهرا تحقیقات نشون داده که گوش دادن به موسیقی موتزارت باعث بهبود بعضی از فعالیتهای روحی در کوتاه مدت می شود. این موضوع را با عنوان تاثیر موتزارت می شناسند. بعضی ها هم اعتقاد دارند که آهنگهای موتزارت باعث باهوش تر شدن می شود. در هر صورت چه موتزارت گوش کنید و چه موسیقی دیگر، تحقیقات دانشگاه Windsor کانادا نشان می دهد که گوش دادن به موسیقی هنگام کار باعث افزایش بهره وری می شود. این دانشگاه تحقیقات خود را بر روی برنامه نویسان انجام داده و مشخص شده که افرادی که به موسیقی توجهی نشان نمی دهند، زمان بیشتری را برای انجام کار صرف می کنند و همچنین کیفیت کارشان به نسبت پایین تر است.

نکته جالب توجه در گزارشی دیگر نشان می دهد که تاثیر موسیقی بر کار شما وابستگی زیادی به شخصیت هم دارد. افراد برون گرا ممکن است دچار استرس کاری شوند و افراد درون گرا ممکن است بیشتر احساس آرامش کنند وقتی در هنگام کار به موسیقی گوش می دهند. مسئله دیگر تاثیر نوع موسیقی است که به آن گوش می دهید. موسیقی تند ممکن است بیشتر انرژی بدهد و موسیقی ملایم باعث آرام شدن می شود. ممکن است افراد مختلف با سلیقه های متفاوت از انواع مختلف موسیقی هنگام کار استفاده کنند. بنابراین باز هم فرقی نمی کند که به چه نوع موسیقی گوش می دهید، آنچه که مهم است اینست که گوش دادن به موسیقی می تواند تاثیر مثبتی بر کار کردن شما داشته باشد.

این مطلب خلاصه شده مطلبی با عنوان ?Can Listening to music boost your productivity است.

——————————————————————————————————————————————

در قسمت بپرسید؟ می توانید سوالات خود را در زمینه مطالبی که در بلاگ می نویسم مطرح کنید تا درباره آنها مطلب بنویسم.

می توانید مشترک فید مطالب این بلاگ بشوید و یا در توییتر من را دنبال کنید.

در ووزلای فناوری می توانید من را دنبال کنید و از اخبار مربوط به Thecoach.ir مطلع شوید.

بلاگ سازمانی خود را ثبت کنید تا در Thecoach.ir به خوانندگان جدید معرفی شود.

خدماتی را که می توانم ارائه بدهم مطالعه کنید و در صورت نیاز با من تماس بگیرید.

نمایش 5 دیدگاه
 • amirpaia
  پاسخ

  به نظر من برنامه نویسی یک قسمت هایی نیاز به تمرکز خیلی بالا دارد، در آن زمان موسیقی تاثیر منفی دارد اما گاهی تمرکز بالا نیاز نیست در آن زمان موسیقی می تواند مفید باشد

  هر چند که به نظر من بهتر است یک برنامه نویس بعد از مدتی برنامه نویسی دقایقی به موسیقی گوش دهد و دوباره به کار خود برگردد
  یعنی فکر در هر لحظه بر یک کار متمرکز شدن می تواند تاثیر بیشتری داشته باشد
  اما صد درصد در انسان های متفاوت این موضوع متفاوت است

 • امیر رزمجو
  پاسخ

  والا برای من هیچ تاثیری نداره، و متاسفانه هیچ وقت نتونستم در هنگام کار موسیقی کلاسیک گوش بدهم، چونکه انقدر عمیق میشم تو کار آهنگساز و کار نوازنده که تمرکز برام باقی نمیمونه در نتیجه در هنگام کار فقط راک و متال گوش میدم اون هم از نوع خیلی درپیتش در ضمن راک و متال کمک میکنه که نویز اطراف رو نشنوم. ولی تنها راه نجات و رستگاری رو بعد از یک روز خسته کننده کاری گوش کردن به واگنر میدونم.

 • میثم
  پاسخ

  در تایید نظرات دوست اول کلا همه درس‌هایی هم که به حل مساله مربوط میشن همینطوره، ولی باز هستن افرادی که به گوش دادن به موسیقی و درس خوندن عادت کردند.

 • MFiRE
  پاسخ

  @amirpaia

  در اين مورد كه تمركز به هم مي خوره، بايد بگم بستگي به روحيات افراد داره.
  بنده‌ي اهل زمين در مواقعي كه برنامه نويسي مي كنم، به موسيقي گوش ميدم و بدون موسيقي واقعا روي صندلي جا نمي گيرم! حتي در زماني كه حساس ترين و پيچيده ترين قسمت هاي برنامه هام رو مي نويسم، بازم به موسيقي گوش ميدم.
  موسيقي هم كه گوش ميدم، موسيقي غير وطني هستش:
  http://mfire.wordpress.com/my-favorite/music

ترک بک ها

یک نظر بدهید