گزارش کارگاه شناخت توانایی‌ها و نقاط قوت

روز جمعه مورخ ۹۰/۳/۶ کارگاه شناخت توانایی‌ها و نقاط قوت با همکاری مجموعه مدیران ایران در فرهنگسرای فناوری اطلاعات برگزار شد. قبل از این‌‌که بخوام در مورد سمینار توضیحی بدم، جا داره از خانم مفاخری و شاهین شاکری عزیز در مدیران ایران تشکر ویژه کنم به این دلیل که بدون همکاری و پشتیبانی این دو عزیز امکان برگزاری این کارگاه فراهم نمی‌‌شد. بسیار خوشحالم که با مجموعه‌ای آشنا شدم که رویکردی مثبت در کار دارند و این موضوع باعث شد تا تجربه‌ای ارزشمند در برگزاری این کارگاه شکل بگیره.

اما این کارگاه در دو بخش صبح و بعد از ظهر برگزار شد. در بخش صبح به تشریح هدف و نیاز به درک از لزوم داشتن مسیر حرکت کاری اختصاص داشت. شرکت کنندگان به تبادل تجربه از شرایط کاری و اهداف آینده خود پرداختند و بصورت عملی اقدام به ترسیم مسیر کاری خود نمودند.

در بخش دوم کارگاه شرکت کنندگان به بازی عملی پرداختند. در این بازی افراد در نقش‌های مدیرعامل، مدیران تیم و کارشناسان تولید وظیفه تولید محصول با امکاناتی که در اختیار آنان قرار گرفته بود را داشتند. هدف از اجرای این بازی درک نوع رفتار ما در محیط کار، دلایل انتخاب کار و دلایلی که باعث می‌شود کارمان را تغییر بدهیم بود. پس از این مرحله به تشریح دلایل انتخاب کار، شناخت باورهای درست و غلط در مسیر کار و زندگی پرداخته شد.

اصلاح باورها بصورت عمده بر این موضوع تمرکز داشت که برای پیشرفت در کار باید روی نقاط قوت سرمایه‌گذاری کرد و نه از بین بردن نقاط ضعف. اصلاح باورها شرکت‌کنندگان را به شناسایی استعداد‌های پایه رساند. در این بخش براساس مدلی از شرکت Gallup شرکت‌کنندگان به انتخاب استعداد‌های پایه خود پرداختند و این استعداد‌ها با شرایط واقعی کار و نقشی که افراد در بازی ایفا کردند، مقایسه شد تا ویژگی‌های اصلی شرکت‌کنندگان مشخص گردد.

در پایان هم برنامه‌ هفتگی و نحوه پشتیبانی یک‌ماهه که برای شرکت کنندگان وجود دارد ارائه گردید. توضیح این‌که این کارگاه پیش‌نیاز کارگاه پرسنال برندینگ خواهد بود.

این از قسمت رسمی گزارش. اما حالا اگر با زبان همیشگی خودم بخوام بنویسم باید بگم که از کیفیت کارگاه راضی بودم. فضای رسمی کارگاه خیلی زود شکسته شد و شرکت‌کنندگان در جوی دوستانه ادامه کارگاه رو تجربه کردند. بخصوص در قسمت بازی انرژی خوبی در کارگاه وجود داشت. جالبه که با چندبرگ کاغذ رنگی، چسب و قیچی طرح‌های خلاقانه‌ای از قاب عکس، تا لوستر که می‌توانست به شکل‌های مختلف آویخته شود توسط شرکت‌کنندگان ساخته شد. در این کارگاه یک مدیرعامل داشتیم که با سخنرانی خود بدون آمادگی قبلی همه را شگفت‌زده کرد. اگرچه در کارگاه من به‌عنوان مدرس حضور داشتم اما اتفاق جالبی افتاد که برای من درس بزرگی داشت که در این‌باره در مطلبی جداگانه حتما می‌نویسم.

نمایش 0 دیدگاه
 • فرهادی
  پاسخ

  سلام
  خیلی کارگاه خوبی بود واقعا.تجربه ی خوبی بود
  هم دوستان خوبی پیدا کردم. هم اینکه شما و بقیه دوستانمون رو که از نزدیک ندیده بودم، ملاقات کردم
  از شما و خانم مفاخری و آقای شاکری هم خیلی متشکرم

 • امیر مهرانی
  پاسخ

  @فرهادی ممنون خانم فرهادی امیدوارم برای شما که ابتدای مسیر کارکردن هستید مفید باشه.

 • بنیامین
  پاسخ

  منتظر قسمت آخری که قول دادین هستم،‌مشتاقانه.

 • نوید کاشانی
  پاسخ

  با سلام،

  من به شخصه خیلی دوست داشتم در این کارگاه شرکت کنم اما زمان کارگاه جوری بود که امکانش پیش نیمد.

  امیدوارم به زودی مجددا همین کارگاه را برگزار کنید

 • میثم همتی
  پاسخ

  از اینکه از نزدیک آقای مهرانی و دوستان رو دیدم و با سلایق و تجربیات شان
  آشنا شدم خیلی خوشحالم

  از خدمات شرکت مدیران ایران هم متشکرم

 • جم
  پاسخ

  برای من هم تجربه خیلی خوبی بود. نکات ریز خوبی رو یاد گرفتم که شاید نمیتونستم به این راحتیا به دست بیارمشون. البته اقای مهرانی به کمکتون احتیاج دارم برای سر و سامان دادن به تفکراتی که نتیجه کارگاه دیروز بود.
  از دوستان خوبی هم که شرکت داشتند ممنونم، هرکدوم تجربیات مفید و موثری رو به من منتقل کردن.

 • امیر مهرانی
  پاسخ

  @جم حتما بخش پشتیبانی رو همین هفته شروع می‌کنیم که به سوالات شما پاسخ بدم.

 • هستي
  پاسخ

  سلام خدا قوت آقاي مهراني
  امروز وقتي بعد از مدتها ايميلم رو چك كردم كلي افسوس خوردم.
  چند روزي دسترسي به اينترنت نداشتم و …
  خيلي حيف شد
  اما اميدوارم براي برنامه آتي بتونم با شما هماهنگ بشم.
  ممنون از زحماتتون

 • امیر مهرانی
  پاسخ

  @هستی ممنون. امیدوارم در دوره‌‌های بعدی امکان حضور داشته باشید.

 • سعید
  پاسخ

  احیانا اگه ما رو هم با یه گزارش یا اسلایدی چیزی بهره مند کنید بسیار لطف کردید.

 • علی
  پاسخ

  من خیلی دوست داشتم بیام متاسفانه نشد .کارگاه بعدی کی است نمی خواهم این بار از دستش بدهم

 • امیر مهرانی
  پاسخ

  @سعید از اونجایی که کارگاه کاملا عملی است، متاسفانه جزوه و اسلاید بدون اون کارهای عملی به‌کار نمیاد. اگر علاقه‌مند بودید و در تهران تشریف دارید می‌تونید در دوره‌های بعد ثبت نام کنید.

 • امیر مهرانی
  پاسخ

  @علی هنوز زمان کارگاه بعدی مشخص نیست اما از همین بلاگ اعلام خواهد شد.

 • محمد رضا غلامزاده
  پاسخ

  سلام
  بابت همه چیز ممنون
  از این که با جوانان بودم خوشحالم کسالنی که فرصت ها را از دست نمی دهند و از جوانی یاد می گیرند که موفقیت تنها در جمع بودن است درس و مطالب خوبی بود ولی باید سعی کنیم این مطالب را کاربردی تر کنیم با مثال برای زندگی ملموس کنیم . خطر ها را بشناسیم و راهکارهای عقلی ، علمی و عطفی برای آنها پیدا کنیم
  ضمنا استا شاکری اگر میسر بود لیست میل بچه ها را برایم بفرستید میخواهم برای همه یک مطلبی ارسال کنم

 • شاکری
  پاسخ

  با سلام جناب آقای غلام زاده لیست ایمیل ها یکماه پیش برای شما ایمیل شده است اگر نرسیده لطفا به ایمیل info@modiriran.ir اعلام بفرمایید . جای شما در پشتیبانی آنلاین دوره بسیارخالی بود

یک نظر بدهید