کوله‌پشتی ۹۷

همه‌ی ما همواره در طول روزهای زندگی کوله‌پشتی نامرئی را حمل می‌کنیم که به‌واسطه تجربیات و اتفاق‌هایی که برایمان رخ می‌دهد این کوله را پر و خالی می‌کنیم. مقاطعی در زندگی هست که باید به کوله‌‌پشتی‌مان رسیدگی کنیم و ببینیم چه چیزهایی در آن گذاشته‌ایم. چه چیزهایی را می‌خواهیم با خود به مقطع بعدی زندگی ببریم و چه چیزهایی را می‌خواهیم از آن خارج کنیم تا سبک شویم.

داستان کوله‌پشتی در پایان سال ۹۲ شروع شد و الان پنجمین سالی هست که کوله‌پشتی در پایان یک سال یک پویش و یک دعوت برای به‌اشتراک‌گذاری تجربیاتمون هست تا هم خودمون رو مرور کنیم و هم به دیگران کمک کنیم تا به مسائل از دیدگاه‌های متفاوتی نگاه کنند. در طول پنج سال گذشته همیشه این موضوع شعار پویش کوله‌پشتی بوده:

بازگو کردن تجربیات، کم هزینه‌ترین و سخاوتمندانه‌ترین کاری است که می‌توانیم انجام دهیم و اینگونه کمک کنیم تا دنیای اطرافمان جای بهتری برای زندگی باشد.

 

برای شرکت در پویش کوله‌پشتی ۹۷ چه کاری باید انجام بدهم؟

به این صفحه در سایت ویرگول مراجعه کنید، پرسش‌ها را مطالعه کنید و در ویرگول تجربه‌تان را بنویسید. مطلب را می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی با هشتگ #kooleposhti97 به‌اشتراک بگذارید.

کوله‌پشتی امسال با سال‌های قبل یک تفاوت دارد و آن هم این است که دو دسته پرسش برای افراد و تیم‌ها طراحی شده. یعنی اگر علاقه‌مند باشید می‌توانید کوله‌پشتی خود را درباره‌ی تیم کاری‌تان منتشر کنید.

 

پرسش‌های کوله‌پشتی ۹۷ شخصی

سوالات زیر را بخوانید و در ویرگول بنویسید و به‌جمع کوله به‌دوش‌هایی بپیوندید که می‌خواهند در زندگی رو به جلو قدم بردارند و همزمان به دیگران هم کمک کنند که قدم بردارند.

فرض کنید کوله‌پشتی دارید که قرار است در آن تجربیاتی را از سال ۹۶ بگذارید و با خود به سال ۹۷ ببرید. تجربیات مثبتی که همراه داشتن آنها به شما کمک می‌کند نسبت به سال قبل فردی توانمندتر بشوید. در کوله‌ی خود چه تجربیاتی را قرار می‌دهید؟

 

برای حرکت در مسیر زندگی باید سبک و چابک بود. چه مواردی را از کوله‌ی خود خارج می‌کنید که در سال ۹۶ باقی بماند و شما سبک‌تر حرکت کنید؟ چیزهایی که از کوله‌ خارج می‌کنید مثلا می‌تواند تجربیات ناخوشایند یا ناراحتی‌ها باشد.

 

فرض کنید در پایان سال ۹۷ بیشتر آن فردی شده‌اید که شبیه خود ایده‌آل شما است. در این صورت چه ویژگی‌ها و رفتارهایی باید در شما تقویت شود؟ چه چیزهایی را در کوله‌ی خود می‌گذارید که کمک می‌کند این ویژگی‌ها در شما تقویت شود؟

 

می‌خواهم کوله‌ام را ببندم!

نمایش 5 دیدگاه

یک نظر بدهید

جلسه خداحافظی فیدبککوله‌پشتی ۹۷