ژورنال کاری روزانه

در ادامه مطلب قبل در مورد لزوم داشتن ژورنال کاری قرار بود در مورد ارزش داشتن ژورنال روزانه هم مطلبی بنویسم.

شما 15 تا 30 دقیقه پایانی کار خود را چطور می‌گذرانید؟ می‌شه تا آخرین لحظه کار کرد. می‌شه رفت تو اینترنت چرخید، می‌شه با همکاران درباره موضوع‌های مختلف صحبت کرد یا می‌شه ژورنال روزانه کاری را نوشت.

چرا نوشتن مهم است؟

وقتی که افکار شما تبدیل به کلمات می‌شوند و روی کاغذ جلوی چشم شما قرار می‌گیرند، این اتفاق باعث می‌شه که بتونید به موضوع از بیرون نگاه کنید و تحلیل بهتری روی افکار خود داشته باشید. البته طبیعیه که این ویژگی‌ برای همه یکسان نیست. یعنی ممکنه افرادی باشن که با نوشتن تمرکزشون افزایش پیدا نکنه.

چرا هر روز باید درباره کارها نوشت؟

به سه دلیل زیر:

1- ژورنال روزانه کاری باعث می‌شود نقاط قوت و ضعف خود را بهتر بشناسیم. در چه کارهایی خوب بودیم و در چه کارهایی خوب نبودیم با نوشتن مشخص می‌شود.

2- مرور گذشته کاری شما باعث می‌شود بفهمید چه مسیری را طی کرده‌اید، چه مشکلاتی را به‌خوبی مدیریت کرده‌اید و چه اشتباهاتی انجام داده‌اید.

3- ژورنال کاری روزانه می‌تواند یک منبع دانش باشد اگر در مورد روش‌های انجام کار هم در آن بنویسید.

برای نوشتن می‌توانید از دفتر یادداشت معمولی، موبایل یا هر ابزاری که فکر می‌کنید مفید است استفاده کنید.

اگر در این زمینه تجربه‌ای دارید در مورد آن توضیح بدهید و مزایا و معایبش را با دیگران به اشتراک بگذارید.

نمایش 0 دیدگاه
 • صندوقک
  پاسخ

  گاهی شده این کار رو انجام بدم. تاثیر مثبتش برای روزهای بعد خیلی زیاده . اما معموات اینقدر گرفتاری وجود داره که گاهی خستگی ناشی از اونها اجازه تداوم این کار رو نمیده.

 • roho
  پاسخ

  شدیدا تایید می شود، منتها اگر تحت تاثیر عوامل بیرونی و فراموش کردن یا تاخیر در یادداشت روزانه نشوید که من یکی بعضا دچار این مسائل می شوم.

 • roho
  پاسخ

  یک مورد دیگر نوشتن برنامه روز آینده یا هفته بعد وچک مارک کردن هر کدام بعد ازانجام و یا مثل خبرنگارها ضبط صدا و توضیح کارها در ابتداو در آخر ارائه گزارش انجام کارها
  * البته نمیدونم این روش ضبط صدا چقدر کاربردی هست

یک نظر بدهید