1- یک کلاس جدید شیرپوینت شروع کردم. همیشه تدریس انرژی خوبی بهم می ده مخصوصا اگر افراد توی کلاس هم مشتاق باشند. کلاسهای شیرپوینت معمولا بصورت Workshop برگزار می شه تا همه بتونند تو مدت کلاس با مفاهیم تئوری بصورت عملی هم آشنا بشند. من همیشه سعی کردم قبل از شروع کلاسها اطلاعاتی از سازمان و نحوه کارش بدست بیارم تا مثالهام منطبق با نیازهای آن سازمان باشه. اینجوری معمولا کاربرد شیرپوینت بیشتر برای شرکت کنندگان جا می افته.

2- معلوم نیست چه خبره که چند وقته Facebook و بعد هم Flickr از لیست سیاه فیلترینگ خارج شده اند. حالا اینکه چند وقت دیگه باز دوباره این سایتها دچار فیلترینگ بشوند خدا می دونه. اما Facebook بدجوری داره با زندگی روزمره گره می خوره. تقریبا با وجود Facebook و Twitter همه می تونن مطلع بشن که هرکسی مشغول به چه کاریه، کجا رفته یا می خواد بره، کی آب خورده و کی گلاب به روتون… اما در نهایت باید مواظب حریم شخصی هم بود. با وجود این امکانات هرکسی می تونه مرز حریم خصوصی اش را مشخص کنه.

3- همیشه وجود انواع و اقسام Messengerها روی کامپیوترم برام غیر قابل قبول بوده و وقتی چشمم به Task Manager و Memory Usage میافته وحشت می کنم که چقدر از حافظه کامپیوترم را اشغال کرده اند. اما فعلا یه برنامه پیدا کردم که تا حدی مشکلم را حل کرده. اسمش هست Digsby که امکان اتصال به انواع مختلف سرویسهای Messenger را داره و حتی شما می تونید به Sicial Networkها هم متصل بشید. تنها ایرادش اینه که از Skype پشتیبانی نمی کنه. اما در هر صورت ابزار خوبیه خیلی هم حافظه اشغال نمی کنه.

4- با اینکه کارم روی بستر Sharepoint هست اما فعلا بدلایلی دارم روی Joomla هم کار می کنم. می خوام یک وب سایت راه اندازی کنم که خوب راه اندازی وب سایت با شیرپوینت کمی هزینه هاش بیشتره. عمده دلیلش هم شرایط هاستینگش است.

5- نمایش کوکوی کبوتران حرم را دیدم. کار خوبی بود. درباره اش اینجا بخوانید.

یک نظر بدهید