چه‌ کاری انجام دهم بهتر است؟

یکی از پرسش‌هایی که خیلی‌ها ازم می‌پرسند اینه که بین چند مسیر نمی‌تونن انتخاب کنند و نمی‌تونن بفهمن کار بهتر کدومه.
نکته قابل توجه اینه که معمولا انتخاب درست وجود نداره و هیچکس نخواهد توانست با قطعیت بگوید که بهترین کاری که در زندگی باید انجام دهید چیست.
اما می‌توان نکاتی را در نظر گرفت که شانس موفقیت را افزایش داد. در این شرایط شما باید کاری را انتخاب کنید که دو فاکتور زیر را داشته باشد:
اول اینکه: به آن کار و مسیر حس خوبی داشته باشید. حس خوب باعث می‌شود شما اشتیاق ادامه دادن را در خود حفظ کنید و با چالش‌ها راحت‌تر کنار بیاید. لذت بردن از انجام یک کار نشانه مستعد بودن در آن کار است.
و دوم: این‌که برای آن کار تقاضا وجود داشته باشد و در محیط کسب و کار نیاز باشد.
اگر شرط اول برقرار نباشد شما به‌سرعت احساس ناامیدی خواهید کرد و اگر دومی نباشد شما به‌سرعت احساس می‌کنید کار بیهوده انجام می‌دهید. البته بوده‌اند افرادی که آنقدر برای کارشان شوق داشته‌اند که تقاضا برای آن را ایجاد کرده‌اند. اینها کسانی بوده‌اند که بی‌وقفه تلاش کرده‌اند.

لینک این پست در کانال مربیچه‌کاری انجام دهم بهتر است؟

نمایش 2 دیدگاه
 • amir maleki
  پاسخ

  سلام. امیر جان. شاید هم اول باید بدونیم و بتونیم یکی از دو تا رو انتخاب نخواهیم کرد! خیلی اوقات ما یادمون میره یا نمیخواییم بپذیریم که انتخاب یه چیزی بلافاصله به معنای چشم پوشی کردن از بقیه س!
  ما به نظرم میاد یاد نگرفتیم “خود را به تمامی بر چیزی بیافکنیم” و با تمام وجود در پی انتخاب مون باشیم و مسئولیت کامل اون رو برعهده بگیریم. همیشه بعد از انتخاب نیم نگاهی هم به اونی که انتخاب نشده داریم و این کانع از پرداختن تمام و کمال به انتخاب مون میشه.
  این رو مشکل خیلی از امثال خودم میدونم که «هردوگانه سوز» میخواییم باشیم و در نهایت فقط به «سوز»ش میرسیم!

  • امیر مهرانی
   پاسخ

   موضوع دوگانه‌سوز تعبیر قشنگی بود. البته که افزایش این حس با افزایش عدم قطعیتی که در این دوره‌ی زمانی زیاد شده رابطه‌ی مستقیم داره.

یک نظر بدهید