و من پیکاسو شدم

پیکاسو نقل جالبی داره از مادرش. می‌گه:

وقتی بچه بودم مادرم بهم می‌گفت اگر تو کشیش بشی باید پاپ بشی، اگر سرباز بشی باید فرمانده بشی ولی من نقاش شدم و شدم پیکاسو!

حالا سوال اینجاست. شما چه کسی می‌خواهید باشید؟

پی‌نوشت: برای این مطلب دنبال عکس بودم و Pablo Picasso را در Google Image جستجو کردم. انتظار داشتم که تعداد زیادی از تصاویر خود پیکاسو رو ببینم. اما تعداد زیادی از نقاشی‌هایش را دیدم. می‌شه از این موضوع یک نتیجه گرفت و اون هم اینه که کارهای پیکاسو به او هویت می‌دهند. در واقع از یک جایی به بعد در زندگی کارهای ماست که به ما هویت می‌دهد و دیگران ما را با کارهایمان خواهند شناخت.

——————————————————————————————————————————————————

این مطلب در وبلاگ thecoach.ir منتشر شده است. شما می‌توانید مشترک خورا ک این بلاگ شوید.

اولین نشست مدیران ایران با موضوع چگونگی طراحی کمپین تبلیغاتی

 اهدای کامپیوترهای دست دوم – موسسه خیریه مهر گیتی

من را در توییتر و گوگل+ دنبال کنید.

نمایش 0 دیدگاه
 • Mojtaba Mojarrad
  پاسخ

  قویترین مدیر پروژه در به اتمام رساندن پروژه ها
  به خصوص به مشکل خورده ها و غیر قابل اتمام ها
  🙂

 • محسن
  پاسخ

  آقای مهرانی فهمیدن این موضوع چندان هم کار سختی نیست!

  اگر آدم ها با کارهایشان شناخته نشوند پس با چه چیزی میخواهند شناخته شوند؟!

 • امیر مهرانی
  پاسخ

  @محسن خیلی خوبه که شما این موضوع رو خیلی سلده متوجه شدید نشون میده که شخص دقیق و مستعدی هستید. اما دوست عزیز خیلی ها به این موضوع‌ها توجه نمی‌کنن. می‌تونید به جامعه و اطرافتون نگاهی بندازید.
  مخاطب این مطالب از دانشجوها تا افرادی که سابقه کار زیادی دارن هستند. اصولا این‌که آدم‌ها در مقاطع مختلف از خودشون در مورد شرایطشون سوال کنن می‌تونه بهشون کمک کنه و این سوال پرسیدن ممکنه با خوندن یک مطلب یا دیدن یک تصویر شکل بگیره. همه ما همه چیز رو میدونیم فقط نیاز به یادآوری داریم.
  امیدوارم دفعه دیگه که شما خواستید بیرون گود بشینید و نظر بدید حداقل شهامت نظر دادن با هویت واقعی خودتون و ثبت ایمیل واقعی رو داشته باشید.

 • آرمان عجب خانی
  پاسخ

  ممنون ،جالب بود .
  بزرگی می گفت: “اگر دزد هم می شوی اقلا دزد حرفه ای باش “!

  این روزها بسیاری از “من” ها شده :
  رفتارم اینگونه هست و این نظر من است (بی دلیل) ، این وضع مالی پدرم! ،
  کمتر جایی این “من” میشود: این کارهایم است ، این اهدافم است و این استدلال من از موضوعی به این دلایل است.

  این روزها من ها، ارث بری دارند تا معرفی کارهای خودشان!

 • محسن
  پاسخ

  @امیر مهرانی

  از حسن نظرتان سپاسگزارم

  مورد اول اینکه چه کسی گفته است همه ما همه چیز را میدانیم؟! اطلاعات ما بسیار اندک و محدود است ولی همواره باید تلاش کنیم اطلاعات کاربردی و مفید را فرا بگیریم

  مورد دوم اینکه اینجا یک فضای مجازی است و لزومی ندارد که ایمیل خود را ثبت کنم. اگر شما با من کاری دارید میتوانم آنرا برایتان بفرستم در غیر اینصورت ضرورتی ندارد.

 • امیر مهرانی
  پاسخ

  @محسن امیدوارم که بتونیم تشخیص بدیم که چه اطلاعاتی برای چه افرادی مفید هست و چون چیزی از نظر ما ساده میاد دلیل نمی‌شه اصل موضوع رو زیر سوال ببریم.
  ایمیل واقعی اگر وارد کنید می‌تونید پاسخ‌ها رو دریافت کنید و سیستم هم شما رو به‌عنوان Spammer نمی‌شناسه. و البته فکر می‌کنم با سیستم بلاگ‌ها آشنا هستید که ایمیل شما رو در اختیار کسی قرار نمی‌دن. پس می‌تونید نگران نباشید. فعالیت در فضای اینترنت بدون ایمیل مثل این می‌مونه که تو خیابون برای شناخته نشدن صورت رو بپوشونید. قطعا افراد در برخورد با شما شرایط متفاوتی را در نظر خواهند گرفت.

 • محسن
  پاسخ

  آقای مهرانی شما با استناد به کدامیک از حرف های من می گویید که اصل موضوع را زیر سوال می برم؟!

  من این موضوع را قبول دارم که کارهای انسان باعث شناخته شدن او می شود. سخن اصلی من به عنوان کسی که هر از گاهی مطالب شما را می خواند این بود که سعی کنید مطالبی قابل تامل تر را در وبلاگ خود قرار دهید، فقط همین!

 • امیر مهرانی
  پاسخ

  @محسن به استناد همین موضوع که می‌فرمایید مطالب قابل تامل‌تر بنویسید. اینجا یک فضای شخصی است برای به اشتراک گذاشتن دانسته‌ها و احساس‌های شخصی من. آقای محسن عزیز شما بلاگ می‌نویسید؟ شما سعی می‌کنید هر روز بنویسید؟ شما سعی می‌کنید احساسی که در یک لحظه داشته‌اید را با دیگران به اشتراک بگذارید؟ شما بیرون گود ننشسته‌اید؟ فکر می‌کنم این بحث شده دور باطل. نظر شما محترمه و من هم عقیده خودم رو دارم. تاکید می‌کنم این مطلب برای شما مفید نبوده اما نمی‌شه نظر شما رو به دیگر خواننده‌ها تعمیم داد.

 • جم
  پاسخ

  شاید برای همین هست که ما باید دقیقا کارهایی رو بکنیم که به انها علاقه داریم و با روحیاتمان سازگار هستند و وقتی خلاف این عمل میکنیم ادم های دور و بر ما نیز ممکن است در شناخت ما دچار مشکل شوند.

 • محسن
  پاسخ

  @امیر مهرانی

  شما گفتید که من اصل موضوع را زیر سوال می برم، بعد از حرف شما من گفتم که برای این گفته خود دلیل بیاورید و همان جا هم گفتم که مطالب قابل تامل تر بنویسید و بعد شما می گویید: «به استناد همین موضوع که می‌فرمایید مطالب قابل تامل‌تر بنویسید»!!!

  واقعا خودتان معنای حرف هایتان را می فهمید؟ قبل از اینکه من بگویم مطالب قابل تامل تر بنویسید شما به من گفتید اصل موضوع را زیر سوال می برم!

  بیش از این دیگر تمایلی به ادامه بحث ندارم. نکته خوبی که از این بحث فهمیدم این بود که با شخصیت شما کمی آشنا شدم و معمولا با انسان هایی از جنس شما بحث نمی کنم.

  موفق باشید

 • امیر مهرانی
  پاسخ

  @محسن متاسفانه شما متوجه موضوعی که من مطرح کردم نشدید و ظاهرا من هم منظور شما رو درک نمی‌کنم. شما که به سوالات من جواب ندادید! در هر صورت با هر برداشتی که از شخصیت من و فضای این بلاگ و به‌شکل اختصاصی همین مطلب دارید خوبه که بحث همینجا تموم می‌شه.

 • آرمان عجب خانی
  پاسخ

  @محسن فکر می کنم ابتدا باید تعریف وبلاگ را مرور کنید ، فکر می کنم همین وبلاگ متون خوبی در مورد تعریف وبلاگ و راه کارهای وبلاگ نویسی ارائه داده باشد:
  http://thecoach.ir/tag/%D9%88%D8%A8%D9%84%D8%A7%DA%AF-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C/
  حتی با فرض غیر مفید بودن بازهم نمی توان خرده گرفت.
  در ضمن من به عنوان یک وبلاگ نویس می دانم که چقدر سخت است یک وبلاگ رابروز نگه داری و برای تمام مخاطبین مطالب بگذاری.
  به عنوان یک خواننده هم نکته ارزشمندی یادآوری و گوشزد شده بود که هم اکنون یا نمی دانیم یا فراموش می کنیم.

  “آنکه میتواند انجام می دهد آنکه نمی تواند انتقاد می کند”!
  (جرج برنارد شاو)

 • ابوالفضل
  پاسخ

  با درود
  من اولین بار هست که این وبلاگ رو دیدم و تصورم این بود که مطالب مفیدی پیدا میکنم ولی در اولین مطلبی که باز کردم متاسفانه بحث و جدل شما با آقایی بنام محسن رو دیدم!
  با رویکردی که در خصوص آن وبلاگ راه اندازی کردید توقع نداشتم اینگونه برخوردی با مخاطب داشته باشید.
  این اولین و اخرین باری بود که وبلاگ شما مراجعه میکنم و صرفا گفتم که به شما این مسئله رو توضیح کوتاهی داده باشم احیاینا مخاطبان دیگری از دست نرود…

  پیروز و سربلند باشید

 • موافق
  پاسخ

  من با آقای عجب خانی موافقم . کاملا
  با آقا ابوالفضل هم موافقم تا اینجا که (نقل قول: با رویکردی که در خصوص آن وبلاگ راه اندازی کردید توقع نداشتم اینگونه برخوردی با مخاطب داشته باشید.) اما بازم این وبلاگو می بینم
  در مورد آقای محسن هم که گفته : اگر آدم ها با کارهایشان شناخته نشوند پس با چه چیزی میخواهند شناخته شوند؟!
  خیر همه با کار شناخته نمی شن . بعضی ها به منم منم ، ادعای بی پایه و… شناخته می شن که به نظر من کار نیست .

یک نظر بدهید