…و برندگان جشنواره وب ایران

بالاخره امروز در سایت وبنا برندگان جشنواره وب ایران معرفی شدند. اول باید از شایان شلیله و دیگر دوستانی که زحمت برگزاری این جشنواره را کشیدند تشکر کنم، چرا که در شرایط محدود بالاخره این کار را به سرانجام رساندند. در داوری امسال من دبیر بخش بلاگهای سازمانی بودم و همچنین انتخاب بهترین سایت شرکتی هم به من سپرده شد.

در بخش سایت شرکتی از لیست کاندیداها من شرکت آتیه داده پرداز را به دلیل طراحی ساده، ارائه پیام مشخص، خودداری از ارائه اطلاعات اضافی به بازدید کننده و دسترسی آسان به تمام محتویات سایت انتخاب کردم.

در بخش بلاگهای سازمانی هم با توجه به محدودیت لیست شرکت کنندگان، انتخاب بهترین بلاگ سخت بود. اما در نهایت در این میان بلاگ رادمان به‌عنوان بهترین بلاگ سازمانی انتخاب شد. دلیل انتخاب سابقه طولانی این بلاگ و ارائه محتویات مرتبط با موضوع فعالیت شرکت، در کنار مطرح کردن بحث‌های مرتبط با زمینه فعالیت بوده است.

اما در مورد بلاگهای سازمانی باید چند نکته را مطرح کنم:

اول اینکه بلاگ شرکت بهساد هم بدلیل اینکه آقای آواژ خودشان در ابتدا جزو داوران جشنواره بودند، در لیست بلاگهای سازمانی حضور نداشتند.

دوم بلاگ بهزیستی استان تهران ( در حال حاضر در دسترس نیست) بعنوان بلاگ سازمانی محتویات بسیار حرفه‌ای و کاملا هدفمندی منتشر می‌کند که فراتر از نوشتن شخصی است و یک دپارتمان روابط عمومی پشت‌سرش است. آقای حق وردی در راه اندازی این بلاگ نقش بزرگی داشته اند و در حال حاضر پروژه ای جدید در این زمینه در دست دارند که بزودی معرفی‌اش خواهم کرد. عملکرد این بلاگ نیز قابل تقدیر است.

سوم، بلاگهای سازمانی تا رسیدن به استانداردهای بلاگ سازمانی به نظر من فاصله زیادی دارند. هنوز هم عقیده دارم برای شرکتهای خصوصی بخصوص، که عمده مخاطبشان بیرون از فضای اینترنت است، داشتن بلاگ سازمانی در جذب نیروی کاری و جذب همفکری‌های کاری نقش پررنگ تری دارد تا تاثیرگذاری بر اذهان مشتریان و در ارتباط بودن با آنها. با همه این حرف‌ها امیدوارم که تا سال آینده و جشنواره آینده، بلاگهای سازمانی هم از نظر تعدادی  و هم از نظر کیفیتی رشد قابل توجهی داشته باشند.

——————————————————————————————————————————————

در صفحه بپرسید؟ می توانید سوالات خود را در زمینه مطالبی که در بلاگ می نویسم مطرح کنید تا درباره آنها مطلب بنویسم.

می توانید مشترک فید مطالب این بلاگ بشوید و یا در توییتر من را دنبال کنید.

بلاگ سازمانی خود را ثبت کنید تا در Thecoach.ir به خوانندگان جدید معرفی شود.

خدماتی را که می توانم ارائه بدهم مطالعه کنید و در صورت نیاز با من تماس بگیرید.

نمایش 0 دیدگاه
 • اکبر
  پاسخ

  سلام جناب مهرانی
  واقعا بابت معرفی وبلاگ های برتر در وبلاگتون ممنونم
  از شما جهت اینکه باعث شدید با وبلاگ اقای مجید اواژ و جناب علی واحد اشنا بشم واز مطالب و نوشته های کاربردی اونها استفاده کنم متشکرم

 • امیر مهرانی
  پاسخ

  @اکبر خوشحالم که مطالب مفید بوده.

یک نظر بدهید