معرفی کتاب: Presentation Zen

Presentation Zen - Garr Reynolds

بحث ایجاد Presentation (هنوز معادل خوبی برای این کلمه پیدا نکردم و کلمه ارائه هم حق مطلب را ادا نمی کند) در کسب و کار جدی است و قبلا هم در این بلاگ مطالب مرتبطی را نوشته ام که لیست آنها را در انتهای مطلب آورده ام. یکی از کتاب های خوبی که در این زمینه مطالعه کردم کتاب Presentation Zen نوشته Garr Reynolds است. این کتاب جزو پرفروش های این موضوع بوده و کتابی است که ایده های خوبی برای طراحی موثر مجموعه اسلاید ها ارائه می دهد. افراد زیادی از جمله Guy Kawasaki و Seth Godin درباره این کتاب نوشته اند و آن را منبع خوبی برای یادگیری روش های Presentation معرفی کرده اند.

این کتاب کلن کتاب جالبی است چرا که با مطالعه آن اطلاعات زیادی در زمینه های مختلف دریافت می کنید. منبع آشنایی من با شیوه استاد و شاگردی ژاپنی و مطلبی که در این باره نوشتم، همین کتاب بود و از طریق ایمیل توانستم اطلاعات بیشتری از Garr نویسنده کتاب بگیرم.

Garr Reynolds سال هاست که به عنوان مشاور بازاریابی و سخنران حرفه خود را دنبال می کند، در ژاپن زندگی ساکن است و مدتی از کارکنان شرکت اپل بوده. این کتاب نتیجه تجربه او است از تعداد زیادی سخنرانی و مشاوره به افراد و شرکت ها در مورد بهترین روش های Presentation.

با توجه به اینکه Garr سال ها است که در ژاپن زندگی می کنه با راه و رسم Zen به خوبی آشنا شده، همین موضوع را دستمایه اصلی نوشتن کتاب کرده است. او از آموزه های Zen در بخش های مختلف کتاب استفاده کرده و سعی کرده مفاهیم Zen را در ساخت اسلاید ها بکار بگیرد. مفاهیمی که هنر Zen به آنها اشاره می کند شامل ظرافت، تمرکز، پیوستگی، سادگی و مواردی از این دست است. در این کتاب شما یاد خواهید گرفت که چطور می توانید با تکیه براین مفاهیم Presentationهایی تاثیرگذار و هماهنگ با سخنرانی خود ایجاد کنید.

کتاب در 5 بخش نوشته شده. در مقدمه کتاب شما با شرایط Presentation در دنیای امروز آشنا می شوید. در بخش دوم با عنوان آمادگی، روش های آماده سازی یک Presentation را خواهید شناخت. بخش سوم طراحی است که در این سادگی مهمترین نکته ای است که بر آن تاکید می شود و شامل نمونه هایی است که دیدن آنها کمک زیادی به در ک مفاهیم توضیح داده شده می کند. در بخش چهارم روش های ارائه توضیح داده می شود. نکته جالبی که در این بخش به آن اشاره می شود این است که موقع ارائه شخص ارائه کننده باید با اسلاید ها یکی شود و با تمام وجود باید خودش بخشی از Presentation باشد. بخش آخر هم در مورد آغاز سفر است. پس از صحبت راجع به روشها و متدهای مختلف Garr Reynolds به این موضوع اشاره می کنه که اینجا تازه آغاز سفر است و شما باید بصورت مداوم این کارها و روش ها را استفاده کنید تا به یک Presenter خبره تبدیل شوید.

Garr Reynolds سایتی با عنوان  Presentation Zen دارد که بلاگ شخصی او هم هست و می توانید مطالب او را دنبال کنید.

احتمالا در مورد لینک دانلود این کتاب سوال خواهید کرد. باید بگم که در این بلاگ لینک به Warez نمی دم به همین دلیل دانلود مستقیم آن را اینجا قرار نداده ام اما با یک جستجوی ساده می توانید فایل PDF آن را پیدا کنید.

مطالب مرتبط

مهارت ارائه مطلب

معرفی سایت: با پرزی اسلایدهای متفاوت ایجاد کنید!

چرا از پاورپوینت استفاده می کنیم؟

سخنرانی به روش استیوجابز

چه کسی برای شما پاورپوینت می سازد؟

نتیجه نظرسنجی: چه کسی برای شما پاروپوینت می سازد؟

——————————————————————————————————————————————

در صفحه بپرسید؟ می توانید سوالات خود را در زمینه مطالبی که در بلاگ می نویسم مطرح کنید تا درباره آنها مطلب بنویسم.

می توانید مشترک فید مطالب این بلاگ بشوید و یا در توییتر من را دنبال کنید.

بلاگ سازمانی خود را ثبت کنید تا در Thecoach.ir به خوانندگان جدید معرفی شود.

خدماتی را که می توانم ارائه بدهم مطالعه کنید و در صورت نیاز با من تماس بگیرید.

نمایش 0 دیدگاه
 • sara
  پاسخ

  سلام خدا رو شکر اینجا اقلا کسی با بقیه دعوا نداره هر کامنتی رو میخونی انقدر بد با هم حرف میزنند انگار استیو جابز و بیلگیتس فیس تو فیس شدن
  ا زمطالب خوبت ممنون و خدا رو شکککککککککککر که دوستانی که اینجا کامنت میذارن ادمای با شعوری اند .

 • آسمان
  پاسخ

  سلام دوست عزیز
  مرسی از بابت معرفی کتاب
  من سعی کردم کتاب معرفی شده را دانلود کنم
  اما لینک های سایت warez برای نسخه کامل پولی بود
  شما هم از نت نسخه کامل را تهیه کردین؟
  امکان اش نیست که در جای دیگری مثل رپیدشیر آپلود کنید و لینک دانلود را اینجا قرار بدید؟

 • محسن نوری
  پاسخ

  سلام
  با توجه به اینکه ایرانی‌ها خیلی به کپی رایت اهمیت میدن لطفا در صورت امکان لینک دانلود کتاب و شماره حساب ناشر رو هم بدید تا ضمن دانلود کتاب مبلغ کتاب رو به حساب ناشر واریز کنیم.

 • امیر مهرانی
  پاسخ

  @محسن نوری شما اگر قصد واریز هزینه رو داری مستقیم از آمازون بخر کتاب رو. چون اینجوری سخته بخوام از نویسنده و ناشر شماره حساب بگیرم.

 • محسن نوری
  پاسخ

  @امیر مهرانی حالا از ناشر نمیتونی شماره حساب بگیری لینک دانلود هم نمیشه بدی؟ 😀

 • امیر مهرانی
  پاسخ

  @محسن نوری

  @آسمان
  برای دانلود این کتاب و احتمالا کتاب‌های بعدی که معرفی می‌کنم به سایت avaxhome.ws سر بزنید. کافیه در بخش جستجو عنوان کتاب رو بزنید. بقیه‌ کارها رو هم بسپرید به خود اون سایته.

 • لئون
  پاسخ

  بهترین سایت برای دانلود کتاب http://www.gigapedia.com
  این کتاب http://ifile.it/r03efhm/zp.pdf

یک نظر بدهید