معرفی کتاب: هنرنوآوری

هنر نوآوری

هنر نوآوری

اگر اسم شرکت Ideo رو تابحال نشنیده اید، حتما به سایت این شرکت سر بزنید. شرکت Ideo مشهورترین شرکت طراحی در جهان است که برپایه خلاقیت سازمانی در هر زمینه ای که تصور کنید، پروژه های موفق را به سرانجام رسانده اند. Ideo ویژگی های منحصر بفردی دارد که این شرکت را تبدیل به یک نمونه موفق جهانی کرده است.

کتاب هنر نوآوری درسهایی از خلاقیت در ساخت محصولات جهانی کتابی فوق العاده است از نحوه انجام کارها در Ideo. این کتاب نوشته تام کلی با همکاری جاناتان لیتمن است. سینا قربانلو آن را ترجمه کرده که البته من خیلی ترجمه این کتاب رو دوست نداشتم. ترجمه کتاب با اصطلاحات ناآشنایی برای مخاطب همراه شده که فضای صیمیمی این کتاب را از بین برده است. این کتاب را انتشارات مبلغان چاپ کرده و قیمت ان 4900 تومان می باشد.

اگر دنبال ایده هایی هستید که روشهای کارهای تیمی را متحول کنید، یا می خواهید نیروی تازه های به کارتان بدهید خواندن این کتاب را توصیه می کنم. اگر چه این کتاب درباره شرکتی است که در صنعت طراحی کار می کند اما روشهای کاری آنها محدود به صنعت و شرایط خاصی نیست و خواندن کتاب می تواند دیدگاه تازه ای به خواننده بدهد.

هنر نوآوری در آدینه بوک

هنرنوآوری در آمازون

این ویدئو، سخنرانی هفده دقیقه ای دیوید کلی است درباره ایدئو و نمایش بعضی از ابتکاراتشان در TED:

(در صورتیکه این ویدئو را در گوگل ریدر نمی توانید مشاهده کنید. آن را در بلاگ ببینید.)

از کتاب: تاریخ به ما می آموزد که نوآوری از دل برنامه ریزی بیرون نمی آید اگر غیر از این بود سیلیکان ولی به مسکو نزدیکتر بود تا سانفرانسیسکو.

یک نظر بدهید