معرفی کتاب توسط شما (2)

از ماه قبل که این حرکت معرفی کتاب‌هایی که خوانده‌اید شروع شد، کتاب‌های خوبی در مطالب مختلفی که نوشتم توسط شما معرفی شد. لیستی از کتاب‌هایی که شما پیشنهاد مطالعه آن را به دیگران دادید را در زیر می‌آورم (اسامی داخل پرانتز نام معرفی‌کنددگان کتاب‌ها است):

17 اصل کار تیمی نوشته جان ماکسول ترجمه مرتضی ذوالانوار، نشر معیار اندیشه، ۱۷۲ صفحه، ۲۷۰۰ تومان و پنج دشمن کار تیمی، نویسنده: پاتریک لنچیونی، مترجم: فضل اله امینی، ۲۵۶ صفحه، ۳۶۰۰ تومان(ramin.rp)

چگونه ثروتمند شویم انتشارات ذهن آویز نوشته برایان تریسی و مترجم مهدی قراچه داغی (محمد نصیری)

Business Dynamics: Systems Thinking and Modeling for a Complex World، فرمان پنجم (The Fifth Discipline) و رقص تغییر (Dance of Change) (محمد)

(The Four Agreements (A Toltec Wisdom Book، عنوان ترجمه: چهار میثاق، نویسنده: دون میگوئل روئیز، مترجم: دل‌آرا قهرمان، ناشر: نشر ذهن‌آویز، تعداد صفحات: ۱۱۴ صفحه، چاپ یازدهم تابستان ۱۳۸۹، قیمت: ۲۶۰۰ تومان (مژگان بهروان)

زندگی خود را در هفت روز تغییر دهید، به همراه CD برنامه‌ریزی ذهن – نویسنده: پل مکنا- مترجم: کیوان سپانلو – تعداد صفحه: ۲۲۴ و کتاب شنبه های شاد(ریچارد ریوز) – انتشارات نسل نواندیش –مترجم : ابوذر کرمی، تعداد صفحه : ۲۹۶ (roho)

معجزه های علم تغذیه (shahang)

کار و فراغت ایرانیان (شهرام کریمی)

عقلانیت و آینده توسعه یافتگی ایران و فرهنگ سیاسی ایرانیان هردو نوشتۀ  محمود سریع القلم، ما چگونه ما شدیم نوشتۀ صادق زیبا کلام (مهدی)

در مطلب قبل دوستان پیشنهاد دادند که کتاب‌ها در Google Docs فهرست شود که دسترسی بر اساس طبقه‌بندی موضوعی وجود داشته باشد و کتاب‌ها راحت‌تر قابل جستجو باشند. به نظرم پیشنهاد خوبی بود اما من فرصت نکردم کاری براش انجام بدم. از طرفی دارم به ابزارهای دیگه هم فکر می‌کنم که بشه یک کامیونیتی مناسب برای کتاب‌ها و موضوع‌های دیگر ایجاد کرد. اگر برای فهرست کردن و معرفی بهتر کتاب‌ها بازهم پیشنهادی دارید خوشحال می‌شم مطرح کنید و اگر کسی تمایل به همکاری در این زمینه دارد، لطفا از طریق فرم تماس در این مورد با من تماس بگیرد.

برای معرفی کتاب‌ها لطفا نکات زیر را در نظر بگیرید:

۱- نام کتاب را کامل بنوسید.

۲- نام انتشارات و قیمت پشت جلد را ذکر کنید.

۳- نویسنده، مترجم یا مولف از قلم نیافتد.

۴- یکی دو خط درباره کتاب بنوسید یا بگویید که چه نکته‌ای در کتاب برای شما آموزنده و جالب بوده.

۵- محدودیتی برای کتاب‌های انگلیسی و فارسی وجود ندارد.

پی‌نوشت: هفته آینده به احتمال زیاد به دلیل مشغله مطلبی نخواهم نوشت اما دو پست مهمان بسیار خوب دارم برای روز‌های یکشنبه و سه شنبه.

نمایش 12 دیدگاه
 • محمد نصیری
  پاسخ

  من کتاب ” بیندیشید و ثروتمند شوید” نوشته ناپلئون هیل و مترجم مهدی قراچه داغی و قیمتشم 3500 هستش.انتشارات شباهنگ.عجیبه که تو این کتاب بیشتر از هر چیزی روی مداومت و پشتکار تاکید داره و مدام تاکید میکنه اگه میخواین موفق بشین بای پشتکار و مداومت داشته باشین
  تهیش کنید مفیده.

 • سعید شریفی
  پاسخ

  سلام دوست نادیده‌ی من. خوب‌اید؟ اول باید از شما به‌خاطر مطالبی که درباره‌ی نقشه‌ی ذهنی نوشتید بسیار تشکر کنم. من کارم داستان‌نویسی و فیلم‌نامه‌نویسی است و این مطلب‌ها بسیار کمک‌ام کردند. یخی مفید بود و خیلی ذوق‌زده‌ام کردند. یک سؤال داشتم. من نرم‌افزار ConceptDraw MIDMAAP 5 Pro را دانلود کردم و خیلی ازش خوشم آمد. اما یک مشکل دارد که هر وقت اینسرت یا اینتر می‌زنی باید دوباره با (Alt + Shift) فارسی‌اش کرد. می‌دانم که شما هم از این نرم‌افزار استفاده می‌کنید، می‌خواستم ازتان بپرسم که ترفندی بلد نیستید که یک بار برای همیشه فارسی‌اش کرد و لازم نباشد هر بار این کار را تکرار کرد؟ ممنون می‌شوم بهم ای‌میل بزنید و جواب‌ام را بدهید!
  با تشکر.

 • ali
  پاسخ

  برای اولین بار درایران علوم جامع ریاضی(ضرب)منتشرشد
  برای اولین بار درایران علوم جامع ریاضی(ضرب)با نام روشهای برق آسای ذهنی ریاضی توسط انتشارات رازنهان به انتشار رسید
  درباره این کتاب :
  این کتاب درباره همه روشهای ضرب برای سنین 9 تا 90 سال می باشد وموردتایید اساتید ریاضی دانشکده های ریاضی شریف وشهبد بهشتی و…می باشد
  مهندس بهرنگ داودی -نویسنده کتاب- در مقدمه کتاب می گوید: «…
  ریاضیات به مردم قدرت می دهد تا بهتر تصمیم بگیرند . ریاضیات هم علم است و هم هنر ، علم به آن معنی که کشف می کند و هنر بدان معنی که می آفریند… یکی از زیباترین دانش های بشری دانش ریاضیات است .
  کتاب در 4 بخش تدوین شده است. بخش نخست که به نام فصل صفرم وکلید واژه کتاب است ودرفصل یکم به معرفی اعداد همچنین ضریهای برق آسا می پردازد و درباره عدد یک، دو، چهار، پنج، شش، و… توضیح می دهد.. از این رو، این کتاب سعی داشته روشهای محاسبات ذهنی ریاضی که با نام روشهای برق آسای ذهنی ریاضی راباتوجه به شیوه های موجود ازدانشمندانی همچون جمشیدکاشانی،شیخ بهایی،و پرفسور تراختنبرگ و.. مورد بررسی قرار دهد …»
  مهندس بهرنگ داودی –نویسنده این کتاب که به نقش ایرانیها در تکمیل ریاضیات می پردازد و، معتقد است: « ايران ، مهد علم رياضي در جهان ميباشد و مباحث اوليه و اساسي رياضي در ايران شكل گرفته است. نگارنده مدعی‏ست« شاعری مانندحافظ با موازین ریاضی شعر می‏سروده»برای همین درابتدای هر ضربی شعری متناسب باآن عددآورده شده است.
  از دیدگاه نویسنده، صحبت از ریاضی یعنی صحبت از راز ورمز زندگی و گفتگو درباره اصول و قوانینی که زندگی متمدن امروزه و تکنولوژی پیچیده و صنایع غول پیکر و رایانه های قدرتمنی که می روند جای انسان را بگیرند ، حاصل آن قوانین و اصول هستند . اصولا چیزی در جهان وجود ندارد که باعدد قابل بیان نباشد. ،
  در نتیجه در کتاب روشهای برق آسای ذهنی ریاضی که توسط موسسه رازنهان انتشار یافته وبه گفته نویسنده نگارش آن حدود چهار سال به طول انجامیده وبرای سنین 9 تا 90 سال است و در سه مرحله تكمیل و آماده گردیده ودرصفحه نخست نظراساتید بزرگ ریاضی کشور درباره این کتاب بیان شده و تلاش دارد تا همه روشهای ضرب اعداد از ابتدا تا کنون مورد بررسی قرار گیرند.
  http://barghasa.blogfa.com/
  ali221390@mailfa.com

 • میثم
  پاسخ

  365 قدم به سوی اعتماد به نفس پدیدآورنده: دیوید لارنس پرستون
  صادق خسرونژاد : جیحون و ترجمه دیگر شمس الدین حسینی الهام آرام نیا : نسل نواندیش

  365 قانون طلایی زندگی: برای آن که معلم و راهنمای خود باشیم
  پدیدآورنده: دیوید لارنس پرستون، پرندیس پورصمیمی (مترجم)، ابراهیم دانش (ویراستار)
  ناشر: فرهنگ رسا

 • قاسمی
  پاسخ

  کتاب:در جستجوی امنیت
  نویسنده:علی اصغر جعفری لاری
  انتشارات:ساحر
  قیمت:سی هزار تومان
  آنچه که تیم امنیتی پارسینگ درباره کتاب “در جستجوی امنیت” گفته اند :

  کتاب “در جستجوي امنيت” پس از هشت سال تجربه و يک سال و نيم تحقيق و بررسي در حوزه هک و امنيت به قلم مدير تيم امنيت شبکه و تحقيقات سايبري پارسينگ سرانجام توسط انتشارات پژوهشي ساحر به چاپ رسيد.آنچه که اين کتاب را ، متمايز از کتب ديگر موجود در بازار مي کند ، جدا از مباحث کاربردي آن ، بررسي تکنيک ها و مباحثي همچون

  Email Hacking
  Os Hacking
  SQL Injection
  Script Injection
  Shell Code
  XSS
  LFI/RFI
  Router Hacking
  Wireless Hacking
  HTML Code Injection
  Forum Hacking
  Arbitrary File Upload Vulnerability
  Metasploit
  Disclosure and SQL Injection
  Remote Code Execution Vulnerability
  CSRF Vulnerability
  permission privilege

  و … مي باشد
  که نخستين بار در اين کتاب بحث آن به ميان آمده است.
  http://Parsing.ir

 • fereshte
  پاسخ

  من کتاب (من خدا را دارم) نوشته خانم فریبا نصیرآبادی را بسیار پسندیدم..به نظر خودم کتابی کوتاه ولی در برگیرنده مطالبی ست که گویایی بسیاری از ضعف های ماست ..

 • fereshte
  پاسخ

  البته فراموش کردم که سایت http://www.tandisbook.com برای اولین بار شروع به پخش این کتاب (من خدا را دارم )کرده است.

  • amir
   پاسخ

   like

  • حامد
   پاسخ

   جلدش خیلی قشنگه
   مطلبشو باید خوند

 • مهرداد
  پاسخ

  کتاب آیین زندگی (عنوان اصلی: چگونه نگرانی ها را کنار بگذاریم و زندگی جدیدی را آغاز کنیم) فوق العاده است. بسیار تا بسیار توصیه می کنم کسانی که این کتاب رو هنوز نخوندن، این فرصت رو از دست ندن. خوندن این کتاب فرصتیست برای به دست آوردن فرصت ها. لینک دانلود و معرفی کامل: http://tinyurl.com/npaclkv

 • amir
  پاسخ

  alan mardom khili kam ketab mikhonan ..jeldesh ghashange in ketab

 • انسیه
  پاسخ

  ماه پیش کتاب داستانهای همیشگی اثر گنچاروف را خواندم بینظیر برای ارزیابی زندگی مون.دقیقا تصور می کنید چطور امکان دارد اینقدر دهه ها متفاوت اما اندیشه ها همسان باشد. همین طور کتاب آدمها اثر اقای غلامی جالب است تا بهتر به اطرافمون نگاه کنیم. از سویی دیگر خواندن کتاب درسهای اقتصاد از موسسه دنیای اقتصاد خالی از لطف نیست و در حال حاضر مشغول خواندن کتاب The Compass of Pleasure هستم

یک نظر بدهید