معرفی فیلم:‌ شما و کار شما

این فیلمی که می‌خوام معرفی کنم فکر کنم در دسته‌بندی فیلم‌های آموزشی تاریخ سینما قرار بگیرید. در زمانهای قدیم یعنی بین سال 1946 تا 1970 موسسه‌ای بوده با عنوان Coronet Films که به تولید فیلم‌های آموزشی در آمریکا می‌پرداخته. این فیلم یعنی شما و کار شما یکی از همین فیلم‌های آموزشی است که دیدنش جالب است. فیلم محصول سال 1948 است و زمانش 10 دقیقه است.

داستان فیلم درباره جوانی است که در یک مغازه کفش فروشی مشغول به‌کار می‌شود اما بعد از مدتی از کاری که انجام می‌دهد و درآمدی که دارد ناراضی می‌شود و در نهایت آن کار را از دست می‌دهد. سپس او متوجه می‌شود که با رویکردی که به کار دارد، اینکه فقط به فکر کسب درآمدی باشد و هدف مشخصی را دنبال نکند، هرکار دیگری را اگر انجام بدهد بازهم به نارضایتی می‌رسد و سرنوشت مشابهی خواهد داشت. به همین دلیل او رویکردش را نسبت به کار تغییر می‌دهد و همین عامل موفقیتش می‌شود. در شرایط ابتدایی جوان شکست خود را به گردن کسب و کار و نوع کاری که انجام می‌داده می‌اندازد اما بعد از تغییر نگرش، او مدیرفروش همان کفش‌فروشی می‌شود.

اگرچه فیلم خیلی قدیمی است و شرایط کار در دنیای امروز خیلی تغییر کرده اما نوع نگاه انسان به کار و حرفه‌اش همیشه یکی از عوامل پیشرفت به حساب آمده. به همین دلیل دیدن این فیلم خالی از لطف نیست.

Movie Files 512Kb MPEG4 MPEG2 Ogg Video
You and Your Work 43.4 MB 542.5 MB 41.7 MB

پی‌نوشت: لینک دانلود فیلم فیل – تر شده و برای دانلود کمی باید بیشتر زحمت کشید.

نمایش 0 دیدگاه

یک نظر بدهید