معرفی سایت: با StudyBlue بهتر یاد بگیرید

یادداشت برداری از گفته‌های استادها و معلم‌ها در کلاس یکی از روش‌های موثر یادگیری است. البته این موضوع به معنی نوشتن خط به خط جملات استاد نیست. اما این موضوع ثابت شده که بخش زیادی از مواردی که در هنگام حضور در کلاس می‌شنویم یا در هنگام مطالعه یادمی‌گیریم را پس از گذشت زمان کوتاهی فراموش می‌کنیم. به همین دلیل یادداشت کردن نکات و مرور آنها به دفعات می‌تواند تاثیر خوبی در یادگیری بهتر یک موضوع داشته باشد.

سایت Studyblue.com فضایی در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید Flash Cardهای مختلف برای کلاس‌های متفاوت ایجاد کنید. این کارت‌ها می‌توانند حاوی متن، تصویر یا صدا باشند. نکته جالب این‌که شما در این سایت می‌توانید به همکلاسی‌های خود هم وصل شوید و کارت‌هایی که آنها ایجاد می‌کنند و به اشتراک می‌گذارند را هم دنبال کنید. پس از ایجاد کارت‌ها شما می‌توانید آنها را در حالت مطالعه یا آزمون (Quiz) مرور کنید و گزارش پیشرفت خود را مطالعه کنید.

خبر خوب این‌که این سایت ابزاری برای آی‌فون، آی‌پد و اندروید دارد که می‌تواند یادگیری شما را متحول کند. بدون اغراق باید بگم که بعد از مدت‌ها سرویس جدیدی رو دیدم که خیلی هیجان زده‌ام کرد.

از این سایت می‌تونید در مطالعه روزانه هم استفاده کنید. بسیاری از کتاب‌ها هستن که یادداشت برداری از آنها واجب هست و نوشتن نکات در دفتر یا هایلایت کردن شاید جوابگو نباشه.

پی‌نوشت: چند روزی بلاگ دچار مشکل بود و به‌دلیل اشتباه هاست در محاسبه میزان پهنای باند، دسترسی به بلاگ مقدور نبود. به همین دلیل با کمک دوستان بلاگ رو به یک سرور جدید منتقل کردم و از مشکلات سر و کله زدن با هاست رو ندارم.

——————————————————————————————————————————————————

این مطلب در وبلاگ thecoach.ir منتشر شده است. شما می‌توانید مشترک خورا ک این بلاگ شوید.

مشاوره شغلی به شما کمک می‌کند تا بتوانید شرایط کاری بهتری را تجربه کنید.

من را در توییتر و گوگل+ دنبال کنید.

نمایش 0 دیدگاه
 • امیر
  پاسخ

  سلام – پیشنهاد خوبیه – ولی امیر خان با این اوضاع و احوال دسترسی به به اینترنت …. در کشورمون بعیده که مورد استقبال واقع بشه – من فعلا نکات جالب و مهم و ارزشمند اساتید را در دفترچه ای که بدین منظور اختصاص دادم یادداشت برداری می کنم و گاها مستقیما وارد WORD می کنم .
  البته قطعا پیشنهاد شما در حالتی که سرعت دسترسی به اینترنت مناسب باشه ایده آله .

 • سید ایوب
  پاسخ

  با توجه به شرایط فعلی اینترنت ، برای یادداشت برداری هیچ چیزی برتر از OneNote نیست ، بسیار نرم افزار جامعی هستش در زمینه نت برداری ، می تونید تنظیمش کنید به صورت دائمی یادداشت های شما Synchronize کنه با فضای 25 گیگابایتی SkyDrive چی از این بهتر!؟ البته Evernote هم رقیب خیلی کوچیکی برای این نرم افزار تازه جوانه زده ولی به دو دلیل فعلا توصیه می کنم استفاده نکنید! :

  1- عدم پشتیبانی از زبان های راست به چپ مثل عربی و فارسی ( این مورد اینقدر اذیتم کرد که دوباره برگشتم به OneNote)

  2- امکانتش چون هنوز نوظهوره خیلی کمتره

یک نظر بدهید