فیزیک، وبلاگ منجوق و جلسات با خوانندگان

یادم میاد دوره دبیرستان عاشق فیزیک شده بودم. مثلا شیمی نمی خوندم و سعی می کردم 10 بگیرم (گاهی هم با همکاری همکلاسی های با مرام) که فقط قبول بشم و بجاش وقتش رو برای فیزیک می ذاشتم. (که البته این مرام برای شیمی سر امتحان فیزیک و جبر از طرف من برای دوستان جبران میشد) یک معلم داشتیم به نام آقای دهقانی که خیلی دلم می خواد دوباره ببینمش. مرد فوق العاده ای بود و شاید شیوه درس دادنش بود که باعث شده بود من از فیزیک خوشم بیاد. خلاصه اینکه اونوقتا اسم فیزیک کوانتومی رو هم شنیده بودم و یکی دوتا کتاب هم تو کتابخونه مدرسه پیدا کرده بودم و خودم رو باهاشون سرگرم می کردم. عملا چیزی نمی فهمیدم اما برام جذاب بود. انیشتین هم که این وسط اسطوره بود برام. راستش هنوز هم هست. خوندن از انتیشتن هنوز هم برام کار می کنه. شاید همین که انیشتین در درس و دانشگاه موفق نبوده برای من هم بهونه خوبی شده بود که ریاضی کاربردی رو ببوسم بذارم کنار و بچسبم به کار.

این همه مقدمه چینی بخاطر وبلاگ منجوق بود که توسط خانم یاسمن فرزان نوشته میشه و اتفاقا ایشان فیزیکدان هستند. همین که تصمیم گرفتم درباره بلاگ منجوق بنویسم یاد تمام خاطرات کلاسهای فیزیک افتادم. خانم فرزان در دو سالگی بلاگشون مطلبی رو منتشر کرده اند در خصوص دستاوردها و چشم اندازها وبلاگ منجوق که اگر می خواهید بدونید بلاگ نویسی در بلند مدت چه تاثیری داره، حتما این مطلب رو مطالعه کنید. از طرفی ایشان قصد دارند جلساتی رو با خوانندگان بلاگشان برگزار کنند و هدفشون رو در بلاگشون اینطور بیان می کنند:

هدف اين جلسات مي خواهم جوابگويي به اين سئوالاتي از اين قبيل باشد: در زندگي دنبال چه هستيم؟ موفقيت در چيست؟ چگونه مي توان به موفقيت دست يافت؟ تعادل پايدار بين دنبال ماديات ومعنويت بودن ، سنتي و مدرن بودن، … چيست؟ منظورم صرفا فلسفه بافي يا نقل آراي بزرگان نيست. (هرچند شايد بخشي از بحث اين گونه باشد.) اما هدفم بيشتر ايجاد يك ذهنيت عملگرايانه است.

همین نوشته خانم فرزان و برنامه ای که با رضا داریم پیگیری می کنیم برای کارگاه هایی مثل پرسنال برندینگ و جلسات خلاقیت، باعث شد تا به ایشان در مورد همین کارگاه ها ایمیل بزنم و نتیجه شد یک تماس تلفنی و افتخار آشنایی با ایشان. در صحبت تلفنی متوجه شدم که خودکشی حمیدرضا عبدی دانشجوی فیزیک دانشگاه شریف و دارنده مدال نقره المپیاد فیزیک انگیزه ای بوده برای خانم فرزان که بتونن محلی رو ایجاد کنن که دانشجوها بتونن مسائل و فشارهای خودشون رو مطرح کنند. به خصوص که دانشجوهایی که از شهر محل زندگی خودشون دور هستند فشارهای متفاوتی رو تجربه می کنند. اگر تمایل دارید می تونید اطلاعات بیشتر را از طریق بلاگ منجوق دنبال کنید و اگر ایده ای برای برگزاری این جلسات دارید می توانید در میان بگذارید. این جلسات قرار است اوایل پاییز برگزار شود و من امیدوارم که بتونم شرکت کنم.

——————————————————————————————————————————————

در صفحه بپرسید؟ می توانید سوالات خود را در زمینه مطالبی که در بلاگ می نویسم مطرح کنید تا درباره آنها مطلب بنویسم.

می توانید مشترک فید مطالب این بلاگ بشوید و یا در توییتر من را دنبال کنید.

بلاگ سازمانی خود را ثبت کنید تا در Thecoach.ir به خوانندگان جدید معرفی شود.

خدماتی را که می توانم ارائه بدهم مطالعه کنید و در صورت نیاز با من تماس بگیرید.

نمایش 0 دیدگاه
 • حمیده
  پاسخ

  من تا پیش دانشگاهی از فیزیک متنفر بودم.تا اینکه دکتر ذهبی معلممون شد و من عاشق فیزیک شدم.هنوز با خودم می گم کاش زودتر معلممون می شد اون وقت شاید من این رشته مزخرف پزشکی رو نمی خوندم.

 • امیر مهرانی
  پاسخ

  @حمیده مسئله اینه که همیشه اون اتفاقی که باید بیافته تو زمان درست نمی افته.

 • ساری گلین
  پاسخ

  @امیر مهرانی
  اگر قرار باشد هميشه اتفاقات در زمان درست بيافتند ديگر شكست پروژه ها بي معني خواهد بود.

 • يوسف جعفري
  پاسخ

  سلام و ادب
  فرهيختگان انديشمند
  موضوعات تخصصي و بروز عرصه رسانه، ارتباطات و روابط عمومي را مي توانيد در وب رسانه و ارتباطات
  به آدرس http://www.communicationage.blogfa.com ملاحظه و مطالعه فرمائيد.

یک نظر بدهید