سینماها در تسخیر استارت آپهای اینترنی

The social network movie

شاید همه عادت داشته ایم تا فیلمهایی در مورد شرکتهای بزرگ یا آدمهایی که تغییرات بزرگی در زندگی بشر ایجاد کرده اند، ببینیم. اما هیچکدام از این فیلمها در مورد شرکتهای نوپایی نبوده که دانشجویان یک دانشگاه پایه گذار آن باشند و کارشان از یک پروژه دانشجویی تبدیل به تحولی بزرگ در زندگی آدمها شود. با معرفی فیلم فیسبوک ما شاهد نوع جدیدی از فیلمها خواهیم بود که تابحال در تاریخ سینما وجود نداشته اند. فیلمهایی از صنعتی که بسیار نوپا است.

فیلمThe Social Network یا شبکه اجتماعی، فیلمی است درباره فیسبوک که در تاریخ 1 اکتبر بر پرده سینماها نقش خواهد بست. ظاهرا به دنبال ساخت این فیلم، فیلمهایی هم درمورد توییتر و یوتیوب در حال ساخت است. احتمالا کم کم فیلمهایی هم درباره شرکتهایی مثل گوگل و اپل و … هم در راه باشد.

در هر صورت باید منتظر این تجربه جدید باشیم. باید ببینیم که تنها یک فیلم می بینیم یا فیلمهایی خواهیم دید که به شکلی نو دوباره ما را به شبکه های اجتماعی متصل می کنند. رسم است که برای همه فیلمها یک وب سایت طراحی شود که معمولا یک قالب مشخص دارند. اما باید دید فیلمهایی که از دل داستانهای مبتنی بر تکنولوژی شکل می گیرند، چه تاثیری در شبکه های اجتماعی و تعاملات آدمها خواهد داشت.

——————————————————————————————————————————————

در صفحه بپرسید؟ می توانید سوالات خود را در زمینه مطالبی که در بلاگ می نویسم مطرح کنید تا درباره آنها مطلب بنویسم.

می توانید مشترک فید مطالب این بلاگ بشوید و یا در توییتر من را دنبال کنید.

بلاگ سازمانی خود را ثبت کنید تا در Thecoach.ir به خوانندگان جدید معرفی شود.

خدماتی را که می توانم ارائه بدهم مطالعه کنید و در صورت نیاز با من تماس بگیرید.

نمایش 0 دیدگاه
 • علي نعمتي شهاب
  پاسخ

  امير جان اين اولين فيلم در مورد استارت‌‌آپ‌هاي اينترنتي هست. ولي قبلا در مورد مايکروسافت وبيل گيتس فيلمي ساخته شده که اسمش يادم نيست. ضمنا همين استاد ديويد فينچر قراره به زودي فيلم گوگل را بسازه!

 • امیر مهرانی
  پاسخ

  @علی نعمتی شهاب مرسی از اطلاعاتت. اون فیلم در مورد بیل گیتس مستند بوده یا سینمایی؟

 • مایا
  پاسخ

  WOW عاشقشم … منتظرم زودتر فیلمه بیاد
  یه شوخی : این کار غربی هاست برای سرنگونی ایران، اینطوری باز مردم رو تشویق می کنند برن فیس بوک … ( این چند روزی که اینترنت قطع بود ساعت 12 شب وقتی به فیس بوک وصل شدم اشک شوق ریختم )

 • متین
  پاسخ

  مرسی امیر عزیز … امید دارم جوانان ایرانم روزی ازشون با چنین اثر هایی یاد بشه که ما ایرانی شاخص کم نداریم.

  با سپاس

یک نظر بدهید