سادگی در پس پیچیدگی

Eric Berlow اکولوژیستی است که روی مفاهیم شبکه های موضوع های به هم متصل کار می کند. موضوع سخنرانی که در TED داشته در مورد برخورد با پیچیدگی است. Eric عقیده دارد که در برخورد با موضوع های پیچیده می توان به سادگی رسید و می توان موضوع های پیچیده را خیلی سریع ساده کرد.

مسئله سادگی و پیچیدگی هم همیشه از مواردی بوده که بهش فکر کردم. همیشه در طراحی محصول یا خدمات پیچیدگی باید مربوط به تولید کننده باشه و سادگی باید در اختیار مصرف کننده. مثلا تهیه شیر فرآیندی شاید پیچیده داشته باشد اما مصرف کننده در نهایت در ظرف شیر را باز می کند و آن را می نوشدو گوگل و اپل هم همین کار را انجام می دهند. این مطلب در مورد گوگل  و اپل را ببینید حتما.

(در صورتی که ویدئوی زیر را در گوگل ریدر نمی بینید، لطفا وارد بلاگ شوید.)

نمایش 0 دیدگاه
  • امیر
    پاسخ

    دست بالای دست بسیار است. هر تولید کننده‌ای می‌تواند کاربر تولید کننده دیگر باشد.

    فکر می‌کنم باید به جایی برسیم که تولید را ساده کنیم! تولید کننده می‌تواند کاربر نیز باشد. مثل برنامه‌نویس های سطح پایین تر. سادگی باید تا انتها ادامه پیدا کند. هر کار پیچیده‌ای اگر ساده نشود؛ یا انجام نمی‌شود، یا اگر انجام شود راه خود را می‌پیماید و از دست ما خارج خواهد شد.

    من نمی‌دانم اپل و گوگل چقدر پیچیدگی در کار تولید خود دارند اما این مطلب را از این لحاظ عرض کردم که تصور می‌کنم تولید‌کننده‌ها اگر مسائل (تولید یا محصول) را علاوه بر کاربران، برای خود نیز ساده نکنند دیر یا زود شکست خواهند خورد.

یک نظر بدهید