درباره ارائه نظر در این بلاگ

اظهار نظر در این بلاگ همیشه آزاد بوده و هست و من هرگز به سمت مدیریت نظرات نرفتم. یعنی اینطور نبوده که نظرات خوانندگان بعد از تایید من در بلاگ منتشر شود. دلیلش هم اینه که اظهار نظراتی که می‌شه تکمیل کننده مطالب من است و نکات بسیار آموزنده‌ای برای من و حتی دیگر خوانندگان دارد و فکر می کنم این بیان دیدگاه‌ها از طرف خوانندگان است که محتوا را ارزشمند می‌کند. به همین دلیل مدیریت دیدگاه‌ها باعث می‌شود که بحث‌های شکل گرفته به خوبی پیش نرود. تا الان بسیار پیش آمده که نظرات مخالف مطالبی که من نوشته‌ام اظهار شده و به طبع این تفاوت دیدگاه‌ها به یک مسئله را می‌رسونه و هرگز هم این نظرات در این بلاگ حذف نشده و نخواهد شد.

اما گاهی مواردی پیش آمده که مجبور شدم نظری را حذف کنم. اگر اظهار نظری سیاسی باشه و مستقیما موضع جناحی (از هر جناح) داشته باشه بدون شک این نظر را حذف می‌کنم. دیدگاهی که من به موضوع‌ها دارم یک دیدگاه کاملا غیرسیاسی است. اگر انتقادی می‌کنم، به خود موضوع  انتقاد می‌کنم و اصولا موضوع‌هایی که منتقد آن هستم فراسیاسی و فراجناحی است. مثلا موضوع کار کردن ما چیزی نیست که مربوط به دولت خاص یا جناح خاصی باشد. بنابراین خواهش می‌کنم که از موضع گیری سیاسی در این بلاگ پرهیز کنید.

مورد بعدی توهین است که گه‌گاهی اتفاق می‌افتد. اظهار نظرات توهین آمیز به هر شخص و به هر موضوعی را حتما حذف می‌کنم.

یک خواهش هم دارم از دوستانی که در گوگل ریدر، گوگل باز، فیسبوک و جاهایی از این دست درباره مطالب اظهار نظر می‌فرمایند، برای اینکه دیگران را هم از نظرات خود بهره‌مند کنید بهتر است در خود بلاگ دیدگاه‌های خود را بیان کنید. این کار هم باعث می‌شود دیگران از نقطه نظرات شما آگاه شوند هم باعث می‌شود خود شما بتوانید نظرات دیگران را دنبال کنید.

ارادت

Leave a Comment