بستر پیشرفت شما کجاست؟

این مطلب ترجمه ای از مطلبی با عنوان ?Where’s your platform از ست گادین است که به نظرم مطلب قابل تاملی است.

وقتی قراره دنبال شغل بگردید، این موضوع باید تبدیل به هدف شود.

باب دیلان اجازه ضبط موسیقی را بدست آورد و بجای اینکه از این موقعیت برای ایجاد نسخه تجاری کارهای قدیمی اش استفاده کند، آن را موقعیتی برای ارائه هنر خود دانست.

یک برنامه نویس فوق العاده، کاری در یک شرکت کوچک پیدا کرد و بجای اینکه آن را یک کار روتین و تکراری ببیند، آن را موقعیتی برای افزایش توانایی هایش دید و کدهایی نوشت که همه چیز را تغییر داد.

یک پیش خدمت از موقعیتش استفاده کرد برای اینکه به افراد پیشرو در کار خود سرویس بدهد، برای اینکه بتواند ارتباط و اعتبار بسازد و بداند که چطور می توان خوشحال و موفق بود.

یک بلاگر شروع کرد به اندازه گیری آمار وبلاگش و میزان بازدیدها. اما چیزی جز حرف پراکنی بدست نیاورد. به همین دلیل تصمیم گرفت که از بلاگش به عنوان یک بستر استفاده کند برای اینکه خودش  و خوانندگانش را به نقطه ای که خورسند باشند هدایت کند.

هیچ مرز فیزیکی بین شغل و هنر وجود ندارد. در عوض یک فرصت وجود دارد. هم شما و هم رئیس شما می تواند کار را لیستی از فعالیت ها ببینید یا آن را بستری برای پیشرفت بدانید.

——————————————————————————————————————————————

در صفحه بپرسید؟ می توانید سوالات خود را در زمینه مطالبی که در بلاگ می نویسم مطرح کنید تا درباره آنها مطلب بنویسم.

می توانید مشترک فید مطالب این بلاگ بشوید و یا در توییتر من را دنبال کنید.

بلاگ سازمانی خود را ثبت کنید تا در Thecoach.ir به خوانندگان جدید معرفی شود.

خدماتی را که می توانم ارائه بدهم مطالعه کنید و در صورت نیاز با من تماس بگیرید.

نمایش 0 دیدگاه
 • پيانيست
  پاسخ

  همه در همه حالت مشغول انتخابيم

  انتخاب هي ما باعث شناخت ما ميشه !

  من هميشه بين اون چيزي كه استعدادشو دارم با اوني كه دوستش دارم درگيرم

  انتخاب = اينده

 • متین
  پاسخ

  بسیار جالب بود … البته یه شرط داره فکر می کنم تو ایران اینجوری باشه – یا باید خیلی انسان تأثیرگذاری باشید که رئیس خودتون را وادار کنید که تغیراتی در کار و روند پیشرفت ایجاد کنه (چون بیشتر مدیرها قدرت ریسک ندارندو یا نمیشه به هر حال دیگه (!!)) یا اینکه کاملاً کار، تیمی باشه و مدیر در جهت فکری شما حرکت کنه یجورایی هدفمند با ریسک بالا.( چون تو ایران همه رئیس هستند!)

یک نظر بدهید