اینترنتِ روزهای آخر سال

The Winning Goal

The Winning Goal

مثل هر سال، وقتی به این روزها می رسیم حال و هوای همه کارها عوض میشه. مثل تیم فوتبالی که به 5 دقیقه آخر بازی رسیده و یک گل عقبه دیگه هرکاری می کنیم تا کارهای نیمه کاره را تموم کنیم. تمام این شرایط روی ترافیک و این ور اون ور رفتنها هم تاثیر می ذاره. شاید تا چند سال پیش فقط همین موضوعهای همیشگی و شناخته شده بودند اما حالا باید تاثیر روزهای آخر سال را در فضای اینترنت هم بررسی کرد. این را من از آمار وبلاگ خود می فهمم. در این روزها بازدیدها به نسبت کمتر شده. کلماتی که افراد جستجو می کردند و به بلاگ من می رسیدند محدود شده. حتی بروز شدن بعضی از بلاگهای دیگر هم در بازه زمانی بیشتری اتفاق می افته. در همین محدوده کوچک می تونم نتیجه بگیرم که تمرکز خیلی ها در روزهای آخر سال به سمت کارهایی که “باید” انجام بدهند رفته و بلاگ خوانی و بلاگ نویسی که احتمالا جزو فعالیتهای روزانه خیلی ها بوده فعلا بطور موقت از لیست کارهای روزانه خارج شده.

چند موضوع داشتم که می خواستم مثل موضوع بلاگ سازمانی بصورت سریالی آنها را بنویسم اما فکر می کنم اگر آنها را بعد از تعطیلات عید و بعد از عادی شدن شرایط کار و زندگی بنویسم بهتر باشه. به همین دلیل فکر کردم شاید بد نباشه تا آخر سال در چند مطلب محدود کارهای سالی که در حال اتمام است را مرور کنم و اهداف سال آینده را بررسی کنم.

به نظرم الان زمانی است که کم کم باید شروع کرد به ارزیابی سال جاری و برنامه ریزی سال آینده.

نمایش 0 دیدگاه
 • مجيد آواژ
  پاسخ

  امير جان، قبول دارم که حجم کارها زياد مي‌شود. اما از اساس که نگاه کني، اتفاق خاصي نمي‌افتد. من هم در عجبم از اين ملت با اين دويدنهايشان. به قول مرحوم پدر بزرگ من انگار مي‌خواد خرس بترکه که اين همه مردم هول هستند.

 • Amir Mehrani
  پاسخ

  ممنون که کامنت رو منتقل کردی اینجا.
  آره منم قبول دارم. انگار یه جور شرطی شدنه. چون روزای آخر ساله پس…

یک نظر بدهید