ایمیل هایی برای آقایان

احتمالا شما هم مثل من روزانه ایمیلهای تبلیغاتی مختلفی را دریافت می کنید که مهمترین ویژگیشان استفاده از اسامی مونث برای جلب توجه است. این استراتژی، در واقع روش مبتنی بر اخلاق نیست و بیشتر ایمیلهای این چنینی در دسته SPAMها قرار میگیرند. اما چرا این موضوع یکدفعه برام مهم شد؟

چند روز پیش ایمیلی گرفتم در خصوص دعوت به جشن اهدای عضو. اینکه واحد فراهم آوری اعضای پیوندی از بستر اینترنت برای ارتباط با مخاطبان خود استفاده می کند بسیار عالی است. حتی ثبت نام برای دریافت این کارت هم اینترنتی انجام می شود، اگرچه نام کاربری و رمز عبور پس از مدتی به همراه کارت عضویت با پست ارسال می شود. اما مسئله اینجا بود که خواستم به خانمی که ایمیل را از طرف آن دریافت کردم ایمیل بزنم و در مورد اطلاع رسانی این جشن و شرایطش سوالاتی را بپرسم که متوجه شدم آدرس فرستنده یک ایمیل عجیب است که عملا هوینی ندارد و متوجه شدم که اینجا هم برای خوانده شدن ایمیل از همان استراتژیی که راجع به آن صحبت کردم، استفاده شده.

این موضوع به شدت ذهنم را مشغول کرده که چرا باید برای خوانده شدن ایمیل و بجای اتخاذ استراتژی درست اطلاع رسانی، از چنین روشی برای جذب مخاطب استفاده کرد؟

آیا باید چنین موضوعی که یک حرکت فرهنگی و انسانی است، اطلاع رسانی اش مثل تبلیغ فروش سریال جومونگ و انواع و اقسام قرص و کرم باشد؟

آیا استفاده از اسامی مونث به معنی اینست که مخاطب هدف فقط آقایان هستند؟

و هزار سوال دیگه…

نمایش 0 دیدگاه
 • گرجی
  پاسخ

  شاید شیوه درستی نباشد. شاید با منطق جور نیاید ولی جواب می دهد. ما این تست را انجام دادیم و یک ایمیل با نام یک خانوم و نام یک آقا برای عده ای فرستادیم. از بین جامعه آماری کوچک ما(هم مرد هم زن) حدود 70% از نامه هایی که با نام خانوم ها فرستاده بودیم به سایت وارد شدند و این در مقابل 30% بود که با نام آقایان فرستاده بودیم. می خواهم بگویم تکنیکی است که جواب می دهد و دوم آنکه فقط برای آقایان نیست. علاوه بر اینکه آقایان باز می کنند خانوم ها هم حتما می خوانند.

 • علي
  پاسخ

  با سلام
  در جهت تائيد پست شما من هم در اين مجموعه عضو هستم و اين ايمسل هم براي من هم آمده كه جاي شرمنده گي براي اين مجموعه كه كار انساني انجام مي دهد دارد من در صورت شركت در جشن نفس اين مورد را به چالش خواهم كشيد.

  با تشكر

 • سپید
  پاسخ

  ای بابا .خر ما از کره گی دم نداشت!

 • کاوه
  پاسخ

  سلام و با نظر نویسنده کاملا موافقم.

ترک بک ها

یک نظر بدهید