آینده کتاب طرحی از IDEO

قبل تر کتابی را معرفی کرده بودم با عنوان هنرنوآوری که در مورد شرکت IDEO مشهورترین شرکت طراحی جهان بود. IDEO همیشه طرح های نو در زمینه های مختلف ارائه می ده و اینبار در یک ویدئو به آینده کتاب پرداخته. ظاهرا در کتابهای آینده شما می توانید یک Community ایجاد کنید و درباره هر بخش از کتاب بحثهای همزمان را دنبال کنید. در این ویدو IDEO سه مدل از کتابهای آینده را معرفی می کند: Nelson، Coupland و Alice. در ضمن اگر ایده ای در این زمینه دارید می تویند با IDEO در میان بگذارید.

Nelson طرحی است که با آن خوانندگان می توانند از کتاب بعنوان یک ابزار کلیدی تفکر استفاده کنند و تمام مباحث مربوط به موضوع کتاب را دنبال کنند.

Coupland به خوانندگان اجازه می دهد که کتابهایی که باید بخوانند را دنبال کنند. خوانندگان کتابها می توانند موضوعات مرتبط را ببینند، با همکاران و دوستان خود در کلوب کتاب تعامل کنند و در مورد آنها بحث کنند.

Alice به خوانندگان اجازه می ده تا با اجزاری نوشته ارتباط برقرار کنند. با شخصیتها در ارتباط باشند، موقعیتهای جغرافیایی را انتخاب ببینند و ادامه داستان را پیش ببرند. این طرح مرز بین واقعیت و رمان را می شکند و هر دو را در هم می آمیزد.

The Future of the Book. from IDEO on Vimeo.

Meet Nelson, Coupland, and Alice — the faces of tomorrow’s book. Watch global design and innovation consultancy IDEO’s vision for the future of the book. What new experiences might be created by linking diverse discussions, what additional value could be created by connected readers to one another, and what innovative ways we might use to tell our favorite stories and build community around books?

www.ideo.com

نمایش 0 دیدگاه
 • آرزو
  پاسخ

  چه هیجان انگیز
  من همیشه مخصوصا وقتهایی که کار خیلی باز و گسترده ای انجام می دهم خلایی نبود چنین کتابهایی را با تمام وجود حس کرده ام.

 • محمد حسن
  پاسخ

  بسیار زیبا است
  اما در این لحظه یاد بحث توهم تکنولژی را یک بار دیگر باید مطرح کنیم.من فکر میکنم که وقتهایی که کارهای باز و گسترده ای انجام میدهیم نبود برنامه زمانبندی مناسب و تیم کاری قوی نمود پیدا میکند.
  به امید روزی که بتوان وسیله ای ساخت که بتوان افکار باز و گسترده را جمع و جور کند.

 • امیر مهرانی
  پاسخ

  @محمد حسن به نظرم جمع و جور کردن افکار باز و گسترده بیشتر یک توانایی شخصی است و سخته که ابزاری باشه که این کار رو بتونه انجام بده.

 • محمد حسن
  پاسخ

  نمی دونم
  کلاه سبز گذاشته بودم و داشتم فکر میکردم

 • حامد
  پاسخ

  سلام
  یه سایت جدید پیدا کردم خیلی جالب بود بد نیست شما اساتید هم یه نگاهی بندازین.

  http://www.dgcatalog.com

یک نظر بدهید