درباره امیر مهرانی، مربی / سخنران / نویسنده

به‌عنوان مربی تحول فردی به افراد کمک می‌کنم استعدادها و توانایی‌های خود را بشناسند، نقطه مطلوب زندگی خود را شفاف کنند و در مسیر رسیدن به اهداف گام بردارند. همچنین در نقش مربی تحول سازمانی به آنها کمک می‌کنم تا با شناسایی پتانسیل‌ها و امکانات خود بتوانند فرهنگ ایجاد یک سازمان مثبت، مبتنی بر توانمندی ذاتی افراد را شکل دهند. در کار خود از فلسفه رشد برمبنای توانایی‌ها و متدهای تغییر همچون جستجوی ارزش‌ها برای تغییر مثبت و موثر استفاده می‌کنم.

  • امیر مهرانی را با وب سایت  thecoach.ir و دوره شناخت توانایی‌ها شناختم. مهترین ویژگی امیر این بوده که مسیری را که به دیگران آموزش می‌دهد و آنها را در آن راهنمایی می‌کند با موفقیت پیموده است و کاری که انجام می دهد برای او فقط کار نیست بلکه برایش معنا دارد و از آن لذت می‌برد. علاوه بر این نگاه امیر به تعاملات و اتفاقات اطرافش نگاهی عمیق است و به خوبی این نگاه عمیق را در مطالعه متن‌هایش، در کلاسهای آموزشی و در جلسات مربی‌گری او می‌توانید ببینید و احساس کنید. سرچشمه این نگاه از نظر من پیش زمینه دانشی و عملی امیر در زمینه هنر بوده است که به زیبایی توانسته هنر را با مفاهیم توسعه فردی پیوند بدهد.
    عماد قائنی موسس سایت وبیاد
  • امیر مهرانی، چنان می‌نویسد که اگر هرگز هم او را نبینیم، باز هم به توسعه نگرش من و شما کمک کرده است.

    محمدرضا شعبانعلی

مانیفست من

باور دارم که هیچ سیستمی جایگزین روح و قدرت تفکر انسان نمی‌تواند باشد. باور دارم که انسان‌ها و سازمان‌ها مجموعه‌ای از فرصت‌ها و امکانات هستند و نباید آنها را با ضعف‌ها و کاستی‌هایشان ارزیابی کرد. جریان زندگی ما از تاثیری که خودآگاه یا ناخودآگاه بریکدیگر می‌گذاریم شکل می‌گیرد و عقیده دارم:

 این‌که بدانیم چه کسی هستیم و چه توانایی‌هایی داریم، چگونه بودن و تاثیر ما در دنیا را شفاف می‌کند.

به فرهنگ گفتگو و همراهی ایمان دارم و می‌دانم که باید از مرزهای خود ساخته خارج شد و هرآینه به خودم و دیگران یادآوری می‌کنم که انسان در تنهایی بی‌معنا می‌شود که حقایق زندگی با بودن دیگران شکل می‌گیرد.

تعهدم به خودم و اطرافیانم این است که بودنم موثر باشد و همواره به چگونه بودنم فکر کنم. به کلماتم و تاثیر آنها در زندگی آگاه باشم. پذیرای خطاهایم باشم. ببخشم و درخواست بخشش کنم. تعهدم به خودم این است که ارزش امکانات و فرصت‌هایی که خداوند در اختیارم گذاشته را بدانم و با تفکر و تعقل، از آنها در خلق ارزش برای خود و دیگران بهره ببرم.

به قدرت رویا ایمان دارم و می‌دانم که ما درجهت رویاهایی که می‌سازیم حرکت می‌کنیم. می‌دانم که انسان بدون رویا، انسانی مرده است. پس همواره رویای بهتر از آنچه که می‌تواند باشد را در سر دارم و کمک می‌کنم دیگران رویاهای محتمل خود را پیدا کنند. اینگونه خواهد بود که همواره در مسیر رشد و کشف ناشناخته‌ها قدم برخواهیم داشت.

و می‌دانم که اگر قرار باشد خانواده‌ام، محیط کارم، شهرم، کشورم و دنیایم تغییر کند، من باید تغییر کنم. پس همواره به یاد این آیه هستم:

خداوند سرنوشت هیچ قوم (و ملتى) را تغییر نمى‏دهد مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند. – سوره رعد / آیه ۱۱

 چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟

کوچینگ شناخت توانایی‌ها

این بسته‌ی کوچینگ به‌شما کمک می‌کند تا استعدادها و توانایی‌های خود را بشناسید و مسیر زندگی و کار خود را مطابق با ویژگی‌های مثبت خود طراحی کنید.

مهارت کوچینگ برای مدیران

دوره‌ی آموزش مهارت «کوچینگ بالندگی» به‌شما کمک می‌کند تا به‌عنوان مدیر در سازمان خود افراد و تیم‌ها را در راستای دستیابی به نتایج فوق‌العاده هدایت کنید.

کوچینگ سازمانی

مجموعه‌ی خدمات کوچینگ سازمانی به‌شما کمک می‌کند تا شایستگی‌های مدیران را ارتقاء داده، میزان رضایت کارکنان را افزایش دهید و مشتریان راضی داشته باشید.

سخنرانی و برگزاری کارگاه

سخنرانی‌ها و کارگاه‌ها در زمینه‌های تحول فردی، سازمانی، فرهنگ و روابط به‌شکل مشارکتی برای افزایش میزان یادگیری شرکت‌کنندگان اجرا می‌شود.

دوره‌ی آنلاین ساخت برندشخصی اصیل در سایت وبیاد

وبینار ایجاد سازمان توانمند

کتاب‌ها و نگارش‌ها

Another State of Mind

پژوهشی درباره آموزه‌های معنوی کهن و تاثیر آن بر شیوه‌ی مدیریت در دنیای امروز

والایش

مجموعه نوشته‌هایی درباره‌ی زندگی، امید، تحول و حرکت.

پروژه‌ی کوله‌پشتی

 کوله‌پشتی پروژه‌ای است برای تحول در سبک یادگیری مهارت‌های نرم شامل خودشناسی و خودآگاهی، تیم‌سازی، رهبری، روابط مثبت و موثر با استفاده از به‌اشتراک‌گذاری دانش تمام شرکت‌کنندگان در کارگاه با یکدیگر.

تفاوت فرهنگی و نوع نگاه یک اصل ارزشمند در پروژه‌ی کوله‌پشتی است و شرکت‌کنندگان در این کارگاه‌ها تشویق می‌شوند تا با کنار هم قرار دادن دیدگاه‌های متفاوت به درکی تازه از موضوع مورد نظر برسند.

ما در پروژه‌ی کوله‌پشتی سعی می‌کنیم در موقعیت‌های مکانی ویژه و انگیزه‌بخش کارگاه‌های خود را برگزار کنیم.